Keullaeshik

Romantický / Drama

Jižní Korea, 2003, 133 min

Jae-yong Kwak

Jae-yong Kwak

Větší dávka rozpolcenosti = má další zkušenost s jihokorejskou kinematografií. Keullaeshik je na jedné straně relativně příjemný film, který nabízí několik milých a hravých romantických not, poměrně zdařilou hlavní zápletku i sympatické, leč herecky spíše průměrné herce, ale nedá se říci, že by se té neustále úsměvy a slzami obdařené hře na city dalo v plné míře věřit. Pokud však nahlédneme na věci z roviny pohádkovější, nedá se vytýkat až tak příliš... 60%(26.10.2006)

Ako už názov sám napovedá jedná sa o klasiku žánru Kórejského pôvodu. Záleží už len na tom koľko máte v tejto oblasti napozeraného. A vlastne tím aj rok výroby stráca svoj význam lebo podstatné je kedy sa práve vám dostal do rúk. A musím uznať, že mne poriadne neskoro. A tak už som schopný vidiet, že síce nemá tento film čím sklmať fanúšika ale tím pádom ani nejako extra prekvapiť(až na pár vínimiek). Ale ono to ale vôbec nevadí jednoducho zasadnete a vychutnávate presne to čo sa vám páči. Príbeh je síce havne v záverečných častiach poemrne atipický, no udržiava si veľmi silný štandard, aj keď musím uznať, že celý čas som sa tešil najmä na dejovú linku odohrávajúcu sa v súčastnosti. Mohol by som vyčítať pomerne amatérsky zvládnutú bojovú miniscénku aj keď splnila svoj účel. Ako obvykle treba pochváliť posledných 20 minút, čaká vás to pravé orechové slzami oči čistiace predstavenie.(11.1.2007)

Skvělý film. Ye-jin Son ztvárnila Ji-hae. Ye-jin Son je podle mě jedna z nejnadanějších korejských hereček a moje oblíbenkyně. Spolu se skvělými výkony In-seonga Jo a Seung-u Joa a úžasnou hudbou provázející celý tento úžasný film. Jedna věc mě, ale mrzela, když chvíli před koncem Ye-jin Son velice brečela, tak jí vůbec netekly slzy a podle toho, jak brečela, tak by s ní měly téct proudem. Ale tato maličkost nezkázi film velikých kvalit.(13.8.2009)

Dva paralelne odvíjajúce sa príbehy o láske, ktoré v závere splynú v dokonalé rozuzlenie. Lenže 133 minút je v prípade romantického filmu, obzvlášť drámy ktorá nedisponuje takmer žiadnou pasážou, ktorá by zapríčinila akýkoľvek emocionálny výkyv, ako rezanie zaživa v kombinácii so solením rán. Miestami som neskutočne trpel, čo rozhodne nie je najlepšia vizitka filmu, ktorý dosahuje tak vysokého hodnotenia. Strašná škoda.(20.5.2018)

V posledných mesiacoch ma veľmi zaujala ázijská kinematografia, náhodou som objavila prvýkrát tento film a priam mi učaroval....a to nie len tento, je ich naozaj veľa a neskutočne sa mi páčia, strašne krásny, smutný, plný ozajstnej lásky a samozrejme dojímavý koniec, ja som sa od neho nevedela ešte dlho odpútať.(21.10.2008)

• - V prvých minútach filmu hrá pri monológu hlavnej hrdinky v pozadí "Pachebel canon". Rovnakú skladbu použil režisér Jae-young Kwak aj vo filme Yeopgijeogin geunyeo (2001) v scéne, kde Gyeon-woo podáva ružu dievčaťu hrajúcemu túto skladbu na klavíri. (RigorMortis)