poster

Balance

Krátkometrážní / Animovaný / Drama

Západní Německo, 1989, 7 min

Komentáře uživatelů k filmu (58)

 • Houdini

  Oscar 1 : Krátký animovaný film(10.2.2005)

 • Matty
  *****

  Pět paňáků na jedné plošině rozehrává fascinující alegorii na lidskou společnost. Vše musí být v rovnováze, pokud se ji pokusíte narušit, musíte počítat s následky. Ten kdo se zrovna veze nemusí být nutně vítěz a když už, tak jenom dočasný. Každé zvýhodnění nese jisté riziko. K čemu nám je moc, když nemáme nad kým vládnout?(26.10.2006)

 • Renton
  ***

  Scénář: Christoph Lauenstein, Wolfgang Lauenstein .. Symbolicky jednoduché pojednání na téma "kdo chce moc nemá nic"(30.9.2008)

 • RHK
  ****

  Oscarová krátká filmová hříčka - 5 panáků balancuje na naklánějící se desce. Zprvu vzorně spolupracují při udržování rovnováhy, jakmile však mohou získat hrající "poklad", začnou bojovat každý na vlastní pěst a spolupráce se změní v konflikt kdo z koho. Myslím, že nejen v politice vidíme to samé každý den, pokud jde o koryta. Celý film (7:31) http://www.youtube.com/watch?v=91bNp7HJolE(2.2.2010)

 • Le_Chuck
  ****

  V nekonečnom mliečnom priestore levituje štvorcová plošina, na ktorej stojí 5 mužov. Má však iba jedno ťažisko (v strede), a aby sa nenakláňala, musia ju chlapíci vybalancovať. Veľmi silná a trefná metafora ľudskej chamtivosti.(9.6.2006)

 • nunka
  ***

  ...a práve takto to väčšinou dopadne, keď sa ľudia tvária, že zdanlivo spolupracujú!(22.12.2006)

 • Insilvis
  *****

  Krátký film Beckettovských rozměrů.(18.4.2009)

 • Hrabka
  *****

  Před tímto kraťasem musím smeknout. Úplně mě ta tajemnostost a ponurá hudba dostala. Tohle má vážně grády a co víc, má to naprosto famózní pointu, která je variací na běžný život. Bravo!!!(11.3.2011)

 • hippyman
  ****

  povedené spojení fyziky, animace a poučného vyústění, jen škoda těch nevzhledných postaviček a trochu stereotypního průběhu... 70%(15.1.2009)

 • liskam
  *****

  Lidskost/empatie a rovnováha s vlastním okolím, to jsou věci, kterými naše dnešní společnost zrovínka moc neoplývá. Oproti tomu, závistivost a chamtivost člověka je dnes standardní jev. Není důležité, jestli naše lidská populace na světě čítá 50 osob, 2 miliony nebo 10 miliard lidí. Důležitá je koexistence mezi námi navzájem a i Zemí jako takovou. Pokud si to včas neuvědomíme a nezačneme se podle toho chovat, můžeme to rovnou hromadně zabalit. Protože balancovat na hrotu jehly se dá pouze nějakou dobu. A až dohraje muzika a my budeme zahnaní do kouta, bude už na vše pozdě. Za mě 95% Ke shlédnutí zde: http://www.youtube.com/watch?v=vZiEt5RUYSk(6.4.2013)

 • MaedhRos
  *****

  Velice atmosférická a nádherně vypointovaná alegorie...(24.12.2006)

 • darkrobyk
  ****

  Připomnělo mi videoklipy TOOL. Ještě že už jsem to viděl dříve, jelikož přečíst si zdejší obsah, pak už se na to dívat je zbytečné...(5.4.2013)

 • Vodnářka
  ****

  Geniální myšlenka, jen s animací konkrétních postav si šlo asi pohrát trochu víc...(12.10.2011)

 • swamp
  *****

  Tak tahle depresivní záležitost Vám na 7 minut zatají dech..a popravdě, asi to bude víc než těch sedm minut..(19.2.2008)

 • heyda
  ****

  Velmi dobrý kraťas i vzhledem k roku vzniku a místu vzniku. Přesto do dokonalosti mu něco chybí. Možná ta truhla neměla být s hudbou, ale naplněná penězi. To by dostalo úplně jiný rozměr. Ale díky své abstrakci si lze tento kraťas převést do jakékoli společenské roviny. Touha po majetku, touha po něčem dosud nepoznaném, důležitost spolupráce, nemožnost radosti bez jiných lidí. Každý si v tom může najít cokoliv se mu zachce. V tom tkví největší síla tohoto mini-dílka. 80%(12.3.2011)

 • ad-k
  ****

  Zajímavá a originální myšlenka, poutavé provedení... to jsou možná ty nejdůležitější aspekty krátkých animovaných filmů. Oboje v sobě západoněmecká Balance ukrývá. Navíc nese jednu znepokojivou skutečnost (přičemž intepretací je povícero): a to sice, že člověk je tvor mocichtivý, sobecký a bezohledný. Tedy někdy. A že naše kroky mohou ovlivnit kroky dalších, načež je pak snadné narušit tak křehkou rovnováhu... 80%(10.5.2007)

 • duklak2
  ****

  Velmi, ale opravdu velmi originální krátkometrážní filmík. Depresivnost-jiné slovo mě po shlédnutí nenapadá. Ještě že to má jen 7 minut, jinak by to ve mě ponechalo určitě nějaké následky. Velmi dobře je zde vykresleno sobectví a chamtivost pěti mužů, kteří chtějí mít hrací skříňku jen každý sám pro sebe. Velice se mi líbilo zakončení, kde vidíme, že na vznášecí plošině zůstane jen jeden muž a hrací skříňka, kteří stojí proti sobě na okrajích plošiny, aby udržely rovnováhu. Myslím si, že takhle tam stojí dodnes:-). Nikdy nedávám krátkometrážním počinům pět hvězd, ale tento se k nim hodně blíží. Hodnotím 89%.(4.10.2008)

 • Stanislaus
  ****

  Lidský chtíč a touha vlastnit jsou velmi nebezpečné vlastnosti, aneb solidně natočený animák založený na alegorii, který pojednává (nejen) o tom, jak křehká je rovnováha mezi "mít" a "nemít".(29.7.2011)

 • SexyAjinka
  ****

  No paráda.. kdo by dokázal déle než 7 minut protahovat odhalení pointy a přitom bavit diváka? Jenom mistr.(18.9.2012)

 • Ligter
  *****

  Logická hádanka, animované ztělesnění lidského sobectví, vyjádření síly jednotlivce, který by bez společnosti nemohl fungovat? Ať tak či onak, německý krátký počin je fascinující. Předně v absolutním využití prostoru (plošiny), jehož pohyb závisí čistě na... pohybu. Vzájemná závislost všech postav na sobě samých a zapojení cizorodého prvku v podobě hrací skříňky tak vytváří na jedné (doslova) malé ploše velký konflikt. Balance je manifestem síly totálního minimalismu.(30.4.2012)

<< předchozí 1 2 3