poster

Balance

Krátkometrážní / Animovaný / Drama

Západní Německo, 1989, 7 min

 • Thorgerda
  *****

  Geniální alegorie, a velká škoda, že se oba tvůrci po oscarovém úspěchu vydali už jen komerční cestou. Při snaze dopídit se nějaké jejich další práce, dovedl mne google na jejich stránky, z kterých na mne vypadlo pár odvarových variací na úspěšný film, tu jako reklama na Mtv, tu jako reklama na nějaké noviny, a bůhvíco ještě... a potom už jen jakési plastelínové skeče á la Aardman .... To je hodně smutnej vývoj, už vzhledem k tomu, jaký téma ten první film vlastně řeší...(25.7.2011)

 • liskam
  *****

  Lidskost/empatie a rovnováha s vlastním okolím, to jsou věci, kterými naše dnešní společnost zrovínka moc neoplývá. Oproti tomu, závistivost a chamtivost člověka je dnes standardní jev. Není důležité, jestli naše lidská populace na světě čítá 50 osob, 2 miliony nebo 10 miliard lidí. Důležitá je koexistence mezi námi navzájem a i Zemí jako takovou. Pokud si to včas neuvědomíme a nezačneme se podle toho chovat, můžeme to rovnou hromadně zabalit. Protože balancovat na hrotu jehly se dá pouze nějakou dobu. A až dohraje muzika a my budeme zahnaní do kouta, bude už na vše pozdě. Za mě 95% Ke shlédnutí zde: http://www.youtube.com/watch?v=vZiEt5RUYSk(6.4.2013)

 • Ligter
  *****

  Logická hádanka, animované ztělesnění lidského sobectví, vyjádření síly jednotlivce, který by bez společnosti nemohl fungovat? Ať tak či onak, německý krátký počin je fascinující. Předně v absolutním využití prostoru (plošiny), jehož pohyb závisí čistě na... pohybu. Vzájemná závislost všech postav na sobě samých a zapojení cizorodého prvku v podobě hrací skříňky tak vytváří na jedné (doslova) malé ploše velký konflikt. Balance je manifestem síly totálního minimalismu.(30.4.2012)

 • Matty
  *****

  Pět paňáků na jedné plošině rozehrává fascinující alegorii na lidskou společnost. Vše musí být v rovnováze, pokud se ji pokusíte narušit, musíte počítat s následky. Ten kdo se zrovna veze nemusí být nutně vítěz a když už, tak jenom dočasný. Každé zvýhodnění nese jisté riziko. K čemu nám je moc, když nemáme nad kým vládnout?(26.10.2006)

 • MartyMcFly89
  *****

  Oh, I'm impressed. This is something so original that I lack proper words. A proto jsem začal psát anglicky. Vskutku, díky youtube a dalším video stránkám se na to může podívat každý. A opravdu, každý, kdo se na to podívá a je alespoň trochu vnímavý a ví o světovo-politické situaci, tak pochopí. [url] http://www.youtube.com/watch?v=0Yj3x4AELDw [/url](2.2.2009)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace