poster

Balance

Krátkometrážní / Animovaný / Drama

Západní Německo, 1989, 7 min

 • Jazzzz
  ***

  Oskar? Za co? Nevím, ale tuhle myšlenku, kterou tento film celkem jednoduše a celkem i dost otveřeně představuje mě osobně nijak nenadchla. Nebo neneadchla - abych se vyjádřil přesněji - ona ani nadchnout nemůže - a ukazuje lidské vlastnosti a jejich následky. Nejsem moc velkým milovníkem lidí a o jejjich chybách vím už dost dloho a snad proto mě tento kraťoučky filmek ničím nepřekvapil.(21.12.2008)

 • Thorgerda
  *****

  Geniální alegorie, a velká škoda, že se oba tvůrci po oscarovém úspěchu vydali už jen komerční cestou. Při snaze dopídit se nějaké jejich další práce, dovedl mne google na jejich stránky, z kterých na mne vypadlo pár odvarových variací na úspěšný film, tu jako reklama na Mtv, tu jako reklama na nějaké noviny, a bůhvíco ještě... a potom už jen jakési plastelínové skeče á la Aardman .... To je hodně smutnej vývoj, už vzhledem k tomu, jaký téma ten první film vlastně řeší...(25.7.2011)

 • MartyMcFly89
  *****

  Oh, I'm impressed. This is something so original that I lack proper words. A proto jsem začal psát anglicky. Vskutku, díky youtube a dalším video stránkám se na to může podívat každý. A opravdu, každý, kdo se na to podívá a je alespoň trochu vnímavý a ví o světovo-politické situaci, tak pochopí. [url] http://www.youtube.com/watch?v=0Yj3x4AELDw [/url](2.2.2009)

 • ad-k
  ****

  Zajímavá a originální myšlenka, poutavé provedení... to jsou možná ty nejdůležitější aspekty krátkých animovaných filmů. Oboje v sobě západoněmecká Balance ukrývá. Navíc nese jednu znepokojivou skutečnost (přičemž intepretací je povícero): a to sice, že člověk je tvor mocichtivý, sobecký a bezohledný. Tedy někdy. A že naše kroky mohou ovlivnit kroky dalších, načež je pak snadné narušit tak křehkou rovnováhu... 80%(10.5.2007)

 • heyda
  ****

  Velmi dobrý kraťas i vzhledem k roku vzniku a místu vzniku. Přesto do dokonalosti mu něco chybí. Možná ta truhla neměla být s hudbou, ale naplněná penězi. To by dostalo úplně jiný rozměr. Ale díky své abstrakci si lze tento kraťas převést do jakékoli společenské roviny. Touha po majetku, touha po něčem dosud nepoznaném, důležitost spolupráce, nemožnost radosti bez jiných lidí. Každý si v tom může najít cokoliv se mu zachce. V tom tkví největší síla tohoto mini-dílka. 80%(12.3.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace