poster

Concert for George (koncert)

Hudební / Dokumentární

Velká Británie / USA, 2003, 146 min

Režie:

David Leland

Kamera:

Chris Menges

Scénografie:

Eve Stewart
(další profese)

Komentáře uživatelů ke koncertu (5)

 • T2

  Rozpočet $-miliónovTržby USA $134,600Tržby Celosvetovo $-(22.1.2009)

 • Morien
  *****

  Úžasný koncert. Některé aranže se opravdu hodně povedly, zejména Something - začíná jenom ukulele a zpěv, občas tam cvaknou klávesy nebo činely, postupně se přidávají kytary, regulérní bicí, saxiky, všechno... Tom Petty si hodně rozkošně střihl Taxmena, Ringo je showman, Jeff Lynne i Eric Clapton mají krásné melancholicé hlasy. Všichni zestárnuli, jenom Billy Preston (kromě nějakých těch kil) vypadá pořád stejně jako v roce 1970. Nejvíce fascinující ovšem pořád zůstává sledovat Dhaniho s tou kytarou tak neúměrně velkou k jeho tělu. Jako kdyby se George vrátil zkontrolovat, jestli mu ty písničky nemrví.(27.8.2010)

 • D.Moore
  *****

  Nejdůstojnější možný koncert, jaký si památka George Harrisona zasloužila. Není to žádné tesklivé vzpomínání, naopak ukázka skvělé hudby, která tady po něm zůstala, a to v mnohdy nečekaně úžasném provedení. Píseň Something brala dech... Takhle si představuji zlatý hřeb večera. Díky, Eriku Claptone!(27.6.2017)

 • burina
  *****

  Krásny tribute koncert, na ktorom sa podielala väčšina Harrisonových kamarátov a hudobne spriaznených duší od Erica, Ringa, členov TW až po Monty Python. PS. George by Dhaniho nikdy nezaprel, gény sú raz gény. :-)(25.2.2011)

 • ZeroCZ1233
  *****

  Nejlepší pocta, pro tak skvělého muzikanta, která mohla být. Jak kvalitou celého koncertu a výběru hraných písní, tak i kvalitou pořízeného obrazu, zvuku a střihu.(21.2.2017)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace