poster

Noci s nepřítelem

 • anglický

  Sleeping with the Enemy

 • slovenský

  Noci s nepriateľom

Drama / Thriller

USA, 1991, 95 min

Režie:

Joseph Ruben

Předloha:

Nancy Price (kniha)

Scénář:

Ronald Bass

Kamera:

John Lindley

Producenti:

Leonard Goldberg

Střih:

George Bowers

Scénografie:

Doug Kraner

Kostýmy:

Richard Hornung
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Brinkley
  ****

  Na thrillery mě moc neužije a zase tak často si je nepouštím, pročež mě vytýkaná klišé nerušila. Jasně, děj byl dost předvídatelný, nicméně vynahradil mi to jinak... 1) neotřelou postavou násilnického manžela s mírnou obsedantně kompulzivní poruchou, 2) osvobozující atmosférou jízdy autobusem kamkoli hrdinku napadne (podobnými snovými představami sama unikám občas z reálného života, byť pokojného), 3) úpravou domku (Lauřina radost z nově nabyté svobody a navrácená chuť do života, to vše se podařilo úžasně vyjádřit jen úklidem a lakováním nábytku - ano, rozhazování konzerv bylo možná už moc dramatické...) 4) Berliozem Komentář Jacindy dokonale vystihl mé pocity po prvním shlédnutí.(22.10.2012)

 • B!shop
  ****

  No tohle me hodne mile prekvapilo, nudil jsem se a tak sem si pustil tenhle film, abych zabil cas, ale nakonec sem ho s napetim dokoukal az do konce. I kdyz do zanru neprinasi nic noveho a scenar taky nepatri k nejkomplikovanejsim, ma fakt skvelou atmosferu. Velkou zasluhu na tom ma skvela hudba a Patrick Bergin, kterej je spravne zlej a uchylnej. Julie hraje takovej svuj prumer, ale je docela v pohode. Sice bylo vcelku jasny jak to dopadne, ale konec byl udelanej docela zajimave (telefonat), takze si 4* zaslouzi.(31.10.2005)

 • pakobylka
  ***

  Nebyl z těch, od nichž můžete jen tak odejít ... přesto se o to pokusila. Zápletka je maličko prvoplánová a její vývoj včetně nezbytné romantické linie můžete v hrubých rysech odhadnout. Přesto má na to, aby vás zaujala, neboť její děj je přiměřeně napínavý a v případě naléhavé potřeby se vzchopí i k nějaké té akci. Vlastně představuje mix všeho, co máte rádi - tak si nestěžujte ... 3,5*(2.4.2013)

 • Agatha
  ***

  Na rok 1991 určitě zajímavý thriller s neohranou zápletkou. Scénář sice není nějaký zázrak, ale herecké výkony to snad vynahradí. Julia Roberts hraje skoro jako vždy velmi přesvědčivě a Patrick Bergin, který se jen tak mimochodem ke své filmové partnerce vůbec nehodí, ukázal co umí. A tím nám ne příliš rozsáhlé herecké obsazení pomalu končí. Role Kevina Andersona je nepříliš atraktivní. Jeho herecký výkon ani neurazil a ani nenadchnul. Kamera poměrně obstojná, ale hudba mi v určitých místech moc dobře nesplývala s dějěm. A český dabing se v tomto případě skutečně moc nevyvedl. Po prvním shédnutí by si snímek určitě zasloužil 4 *, ale po dalším už ztrácí na své atraktivnosti a proto dávám s těžkým srdce hvězdičky 3.(20.9.2007)

 • Gilmour93
  ***

  Člověk chce mít jen trochu v lajně utěrky na nádobí, či porovnané plechovky fazolí v kredenci a hned se po něm chladnokrevně pálí z pistole.. Průměrností opásaný stalking thriller s velmi dobrou hudbou a citlivým manžílkem v podání P.Bergina, kterému někdo zřejmě odoperoval víčka. Asi proto, že majetničtí psychoušové mají v popisu práce valit oči. A s přítomností klišé bych nebyl až tak kategorický. Podívejte se na rok vzniku filmu, to bylo období, kdy se mu ještě říkalo neotřelost..(24.12.2010)

 • - Pro Julii Robertsovou to bylo jedno z nejhorších natáčení v její kariéře. V několika případech se prý stalo, že fyzické a psychické násilí nebylo příliš přestírané, neboť režisér filmu usiloval o maximální věrohonost hereckého podání, navíc některé násilnické scény byly natáčeny mnohokrát po sobě. Díky tomu také osobní vztahy mezi oběma hlavními představilteli nebyly nijak ideální. (SeanBean)

 • - Původně měli ve snímku ztvárnil hlavní úlohy Sean Connery a Kim Basinger. Kvůli časové vytíženosti obou herců ale z jejich obsazení nakonec sešlo. (jenik71)

 • - Literární zdroj uvádí, že natáčení snímku se občas jako divák zúčastnil i Juliin bratr Eric Roberts se svojí první manželkou, která byla v té době těhotná, neboť nosila Ericovu dceru a Juliinu neteř Emmu Robertsovou. (SeanBean)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace