poster

Noci s nepřítelem

 • anglický

  Sleeping with the Enemy

 • slovenský

  Noci s nepriateľom

Drama / Thriller

USA, 1991, 95 min

Režie:

Joseph Ruben

Předloha:

Nancy Price (kniha)

Scénář:

Ronald Bass

Kamera:

John Lindley

Producenti:

Leonard Goldberg

Střih:

George Bowers

Scénografie:

Doug Kraner

Kostýmy:

Richard Hornung
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • sud
  ***

  Poměrně dobrý thriller. Krásnou ženu bije její sadistický manžel. Ona zinscenuje svou smrt a tím pádem se ho zbaví. Ale ne na dlouho. On zjistí, že žije a půjde po ní. Napětí a zvratů je poměrně dost a žádná nuda to taky není. Ale téma už je trochu opotřebované. Nicméně Julia Robertsová je krásná a podává poměrně dobrý výkon. Ale co se týče herectví je zastíněna Patrickem Berginem v roli jejího sadistického manžela. Celkově dobrá podívaná.(9.11.2005)

 • Falko
  ****

  Tak po dlhsej dobe som si opät pozrel tento vynikajuci thriller, ktory uz na dnesne casy nie je taky atraktivny, ako na zaciatku 90-tych rokoch, ked sa rozziarila krasna hviezda Julia Roberts predovsetkym vdaka romantickej komedie PRETTY WOMAN (1990). Avsak ja sa s nadsenim stale znova a znova divam na tento thriller, ktory ma asi nikdy neprestane bavit a mozno je to aj vdaka nadhernej, ale aj napinavej hudbe od Jerryho Goldsmitha. Reziser Joseph Ruben ma s thrillermi skusenosti, pretoze v roku 1987 natocil psychac OTCIM a neskor v roku 1993 s Culkinom DOBRY SYNEK (1993). O dva roky neskor natocil pre zmenu akcnu komediu VLAK PLNY PENEZ s Wesley Snipesom, dalej dramu POPRAVU (1998) a v roku 2004 thriller s Julianne Moore ZLODEJI PAMETI... 01.08.2009 ________ Julia Roberts - (Laura Burney) +++ Patrick Bergin - (Martin Burney) +++ Kevin Anderson - (Ben Woodward) +++ Elizabeth Lawrence - (Chloe Williams) +++ Claudette Nevins - (Dr. Rissnerová) +++(24.9.2006)

 • jafuska
  *****

  tak jsem opět viděla film s překrásnou Julii Roberts která je prostě úžasná a právě zde ztvárnila dost vážnou roli manželky, která je týraná nejen psychicky svým manželem, tento film mě fakt dostává, nejen tímto vážným problémem, při kterém mě mrazí v zádech, ale i úžasnou hudbou. Prostě Julie Roberts je nejlepší herečka, kterou má USa(23.12.2010)

 • alambert
  odpad!

  Musím vyzdvihnout začátek, ten je dobře natočený. Zlomový bod je potom splachování prstýnku do záchodu. Nedokážu uvěřit tomu, že by někdo měsíce připravoval svou smrt a pak udělal tak stupidní chybu jako je splachování kovu v záchodě. Zbytek filmu už nudný, hloupý a otravný, zakončený sprostou a zcela zbytečnou vraždou.(17.5.2009)

 • castor
  ***

  Skvělý Jerry Goldsmith, velmi dobrá Julia Roberts, démonický Patrick Bergin a několik jalových momentů. Začalo to hned po líbánkách. Špatně zarovnané ručníky, opožděná večeře, pozdravení cizího muže. Rána pěstí, kopnutí do břicha, urážky, vyhrožování. Snášela to skoro čtyři roky. A pak sebrala odvahu. Potají se naučila plavat a navždy zmizela z tohohle krutého snu. Tedy v to alespoň doufala. Režisér Joseph Ruben nabízí pomalé obrazy systematické destrukce jednoho mladého života ve stylizovaně chladných interiérech. Jsme v Hollywoodu, takže to pochopitelně není žádné maso, ale i tak je to na dobu vzniku poměrně silné. Jenže Ruben to přehnal, protože chtěl vyhovět všem žánrům: psychologické drama, romance, thriller. Na druhou stranu Noci s nepřítelem i dnes dokazují, že kdysi plnily všechny předpoklady být divácky úspěšné. I pětadvacet let poté je to velmi solidní řemeslo!!(1.2.2016)

 • - Pro Julii Robertsovou to bylo jedno z nejhorších natáčení v její kariéře. V několika případech se prý stalo, že fyzické a psychické násilí nebylo příliš přestírané, neboť režisér filmu usiloval o maximální věrohonost hereckého podání, navíc některé násilnické scény byly natáčeny mnohokrát po sobě. Díky tomu také osobní vztahy mezi oběma hlavními představilteli nebyly nijak ideální. (SeanBean)

 • - Literární zdroj uvádí, že natáčení snímku se občas jako divák zúčastnil i Juliin bratr Eric Roberts se svojí první manželkou, která byla v té době těhotná, neboť nosila Ericovu dceru a Juliinu neteř Emmu Robertsovou. (SeanBean)

 • - Film má téměř totožný děj s malajsko-indickým snímkem Manjil Virinja Pookkal (1980). (SeanBean)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace