poster

Noci s nepřítelem

 • anglický

  Sleeping with the Enemy

 • slovenský

  Noci s nepriateľom

Drama / Thriller

USA, 1991, 95 min

Režie:

Joseph Ruben

Scénář:

Ronald Bass

Kamera:

John Lindley

Producenti:

Leonard Goldberg

Střih:

George Bowers

Scénografie:

Doug Kraner

Kostýmy:

Richard Hornung
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Agatha
  ***

  Na rok 1991 určitě zajímavý thriller s neohranou zápletkou. Scénář sice není nějaký zázrak, ale herecké výkony to snad vynahradí. Julia Roberts hraje skoro jako vždy velmi přesvědčivě a Patrick Bergin, který se jen tak mimochodem ke své filmové partnerce vůbec nehodí, ukázal co umí. A tím nám ne příliš rozsáhlé herecké obsazení pomalu končí. Role Kevina Andersona je nepříliš atraktivní. Jeho herecký výkon ani neurazil a ani nenadchnul. Kamera poměrně obstojná, ale hudba mi v určitých místech moc dobře nesplývala s dějěm. A český dabing se v tomto případě skutečně moc nevyvedl. Po prvním shédnutí by si snímek určitě zasloužil 4 *, ale po dalším už ztrácí na své atraktivnosti a proto dávám s těžkým srdce hvězdičky 3.(20.9.2007)

 • Falcor
  ****

  Jeden ručník tak, druhý ručník taky tak...moment...ne tak ne, o milimetr jinak,...ano tak, marmeládičky vyrovnané dle barvičky, velikosti, etiketky i data spotřeby, ale pozor! jen správný počet, jak to má být. To vše v mém entlich perfektním domečku postaveném tak, jak to má být. A nijak jinak! Tak! A do toho wunderbar frau, tak, aby ona sem punktlich pasovat. Na milimetr přesně, aby ona mi dělat vše, jak JÁ jí nalajnovat v harmonogramu. Tak. A ona mi za to být vděčná. Jinak já, teda JÁ, ji zbít. Tak to má být. Tak. ...A zkusit si ta mrcha stěžovat, utíkat. To JÁ ji pak muset honit a dohonit.(11.10.2005)

 • meave
  ***

  Musím priznať, že kniha sa mi páčila viac než film. Príbeh o týranej žene, ktorá sa snaží uniknúť nie je ničím zvláštny a napätie, ktoré je pri čítaní rozložené pomerne rovnomerne sa vo filme drobí. Napriek tomu slušný priemer.(29.10.2005)

 • Faidra
  **

  Přestože má hlavní hrdinka všechny důvody litovat, že si radši nevzala Pištu Hufnágla, nechávala mě celkově dost chladnou a stejně tak tenhle naprosto průměrný thriller, přecpaný klišé jak mikulášská punčocha zlobivého dítěte bramborami a uhlím.(11.11.2007)

 • moviesfan
  ***

  Žádný zázrak. Ještě, že se tady objevila Julia. Bez ní bych možná film nedokoukal. Ale musím uznat, že děj není až tak špatný. Hodnocení: 50%(21.3.2008)

 • - Literární zdroj uvádí, že natáčení snímku se občas jako divák zúčastnil i Juliin bratr Eric Roberts se svojí první manželkou, která byla v té době těhotná, neboť nosila Ericovu dceru a Juliinu neteř Emmu Robertsovou. (SeanBean)

 • - Pro Julii Robertsovou to bylo jedno z nejhorších natáčení v její kariéře. V několika případech se prý stalo, že fyzické a psychické násilí nebylo příliš přestírané, neboť režisér filmu usiloval o maximální věrohonost hereckého podání, navíc některé násilnické scény byly natáčeny mnohokrát po sobě. Díky tomu také osobní vztahy mezi oběma hlavními představilteli nebyly nijak ideální. (SeanBean)

 • - Film má téměř totožný děj s malajsko-indickým snímkem Manjil Virinja Pookkal (1980). (SeanBean)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace