Noci s nepřítelem

John Lindley

Leonard Goldberg

George Bowers

Scénografie:

Doug Kraner, Lee Poll (set dekoratér)

Masky:

Jeff Goodwin

Kostýmy:

Richard Hornung

Film nijak převratně nevybočuje z průměrnosti...Patrick Bergin sice působí poměrně děsivým dojmem, hudba kterou má ve své poněkud zvrácené oblibě by mi na místě týrané manželky na náladě asi taky nepřidala, ale to je asi tak vše...K tomu pár hysterických scén v podání Julie Roberts + neustálé srovnávání ručníků a konzerv:-) Nic víc, nic míň!(29.10.2005)

tak jsem opět viděla film s překrásnou Julii Roberts která je prostě úžasná a právě zde ztvárnila dost vážnou roli manželky, která je týraná nejen psychicky svým manželem, tento film mě fakt dostává, nejen tímto vážným problémem, při kterém mě mrazí v zádech, ale i úžasnou hudbou. Prostě Julie Roberts je nejlepší herečka, kterou má USa(23.12.2010)

• Pitryx

Nechápu, co na ní (J.Roberts) chlapi vidí. Zapadlé oči, hubu přes celou hlavu, no teda, potěš koště. Zahrála dobře, to se musí nechat, ale za nějak náročné scény zde nebyly. Ona to vůbec byla ukrutná nuda, když byli na scéně ona a Ben. Zato pátrání jejího manžela tomu dodávalo alespoň trochu na gradaci. Takže pro mne sice na jedno podívání dobré, ale opakovat to, to už asi ne. Jo, ještě přidávám dost za hudbu.(16.10.2016)

Docela slušné drama o ženě, která našla východisko z ne zrovna idylického maželství. Při hodnocení je třeba přihlédnout k době natočení, dneska už to přece jenom něco ze svého kouzla ztratilo, nicméně jednou za čas... proč se na to nepodívat. Julia Roberts ve sladkých čtyřiadvaceti jednak potěší oko, jednak si myslím, že roli zahrála velmi dobře a věrohodně a Patrick Bergin coby geniálně vystřižený psychouš (mimochodem být Julií, zabil bych ho asi tak po čtyřech minutách filmu:) ) to zdařile vyvažuje. A zapomenout nesmím ani na výbornou hudbu. Film jako takový bych hodnotil za 3*, ale s přihlédnutím k Julii a hudbě to budou takové lehce ušmudlané 4*:).(18.3.2015)

Kdo je děsivější padouch, Blofeld, Darth Vader nebo Martin Burney? Jednoznačně ten třetí. Ti první dva možná chtějí vyhubit lidstvo, přesto stále zůstávají jen zábavnými filmovými figurkami. Zatímco takových Martinů je v každém okresním městě minimálně tucet. Opravdových, byť postrádají charisma Patricka Bergina, který toho svého dokázal proměnit ve skutečného ďábla. Zdvořilého, ledově klidného, inteligentního psychopata, ze kterého jde skutečně strach. Dobře obsazená Julia Roberts sice hraje druhé housle, ale dohromady dokázali s Berginem pod taktovkou Josepha Rubena rozehrát brilantní drama, při jehož sledování divák ani nedýchá, přestože tuší co a jak bude následovat. Svým způsobem je to taková Pretty Woman naruby. A rozhodně patří mezi komorními psychothrillery devadesátých let k těm nejlepším.(2.3.2018)

• - Původně měli ve snímku ztvárnil hlavní úlohy Sean Connery a Kim Basinger. Kvůli časové vytíženosti obou herců ale z jejich obsazení nakonec sešlo. (jenik71)

• - Pro Julii Robertsovou to bylo jedno z nejhorších natáčení v její kariéře. V několika případech se prý stalo, že fyzické a psychické násilí nebylo příliš přestírané, neboť režisér filmu usiloval o maximální věrohonost hereckého podání, navíc některé násilnické scény byly natáčeny mnohokrát po sobě. Díky tomu také osobní vztahy mezi oběma hlavními představilteli nebyly nijak ideální. (SeanBean)

• - Literární zdroj uvádí, že natáčení snímku se občas jako divák zúčastnil i Juliin bratr Eric Roberts se svojí první manželkou, která byla v té době těhotná, neboť nosila Ericovu dceru a Juliinu neteř Emmu Robertsovou. (SeanBean)