Noci s nepřítelem

Scénografie:

Doug Kraner

Kostýmy:

Richard Hornung

Dala bych i víc, ale někdy mi přišlo, že to Patrick Bergin s těma vykulenýma očima lehce přehání, ač jako záporák opravdu exceluje. Film to špatný není - abych řekla pravdu, závěrečná lekačka mě docela slušně vyděsila (možná jsem strašpytel, ale vůbec mě to netíží).Jak už to tu bylo zmíněno, dabing je...prazvláštní. Zprvu jsem se až lekla, jak divně to znělo, ale nakonec jsem to nějak přešla a snímek si užila i tak. A hudba...hmm, hudba byla úžasná.(9.2.2012)

Nikdy nedokážu uspokojivě vysvětlit proč, ale tenhle thriller se mi dost líbil. Svůj podíl na tom měla tehdy ještě docela mladá Julia Roberts, která tady předvádí jeden z lepších výkonů své kariéry. Ovšem zaujal i Patrick Bergin jako hlavní záporák. Tvůrci se samozřejmě nedokázali vyvarovat některých klasických klišé, tak příznačných pro tento typ filmů, ale já jim milerád odpouštím.(5.3.2003)

Na thrillery mě moc neužije a zase tak často si je nepouštím, pročež mě vytýkaná klišé nerušila. Jasně, děj byl dost předvídatelný, nicméně vynahradil mi to jinak... 1) neotřelou postavou násilnického manžela s mírnou obsedantně kompulzivní poruchou, 2) osvobozující atmosférou jízdy autobusem kamkoli hrdinku napadne (podobnými snovými představami sama unikám občas z reálného života, byť pokojného), 3) úpravou domku (Lauřina radost z nově nabyté svobody a navrácená chuť do života, to vše se podařilo úžasně vyjádřit jen úklidem a lakováním nábytku - ano, rozhazování konzerv bylo možná už moc dramatické...) 4) Berliozem Komentář Jacindy dokonale vystihl mé pocity po prvním shlédnutí.(22.10.2012)

Laura z Bostonu žije s chorobne žiarlivým manželom. Hoci Martin vyzerá pre svoje okolie ako starostlivý a milujúci manžel, je to v svojej podstate úchylný puntičkársky magor a násilník. A to ma desí. Vieme aký manžel je náš sused? Čoho všetkého je schopný? Dá sa z takéhoto vzťahu vôbec vzpamätať? Tvorcom sa podarilo pomocou overených postupov rozohrať napínavý triler.(3.1.2004)

tak jsem opět viděla film s překrásnou Julii Roberts která je prostě úžasná a právě zde ztvárnila dost vážnou roli manželky, která je týraná nejen psychicky svým manželem, tento film mě fakt dostává, nejen tímto vážným problémem, při kterém mě mrazí v zádech, ale i úžasnou hudbou. Prostě Julie Roberts je nejlepší herečka, kterou má USa(23.12.2010)

• - Literární zdroj uvádí, že natáčení snímku se občas jako divák zúčastnil i Juliin bratr Eric Roberts se svojí první manželkou, která byla v té době těhotná, neboť nosila Ericovu dceru a Juliinu neteř Emmu Robertsovou. (SeanBean)

• - Film má téměř totožný děj s malajsko-indickým snímkem Manjil Virinja Pookkal (1980). (SeanBean)

• - Původně měli ve snímku ztvárnil hlavní úlohy Sean Connery a Kim Basinger. Kvůli časové vytíženosti obou herců ale z jejich obsazení nakonec sešlo. (jenik71)