Reklama

Reklama

Noci s nepřítelem

  • USA Sleeping with the Enemy (více)
Trailer

Obsahy(1)

Laura Burneyová žije se svým manželem Martinem v nádherném domě na pláži. Navenek ideální manželství je však pro Lauru peklem. Její manžel je totiž žárlivý tyran a chorobný puntičkář. Ráno Martin odvede Lauru do koupelny, kde podle jeho názoru špatně srovnala ručníky. Ona se mu omluví a napraví to. Pak srovná konzervy v kuchyni a začne připravovat jídlo. Martin se seznámí s Johnem, novým sousedem, jehož jachtu obdivuje. Vypráví mu, že Laura se jako malá topila, proto se bojí na vodu – a navíc neumí plavat. John Martina i Lauru pozve, aby si s ním večer vyjeli na moře. Martin jde domů a zbije Lauru, protože se prý na Johna dívala z okna. Krátce nato je na ni milý a řekne jí o výletě na Johnově jachtě. Pak odjede do města… Když se vrátí, přiveze jí květiny, dárek a omluví se. Laura pracuje na zkrácený úvazek v knihovně a ráda by pracovala na plný, s čímž její muž nesouhlasí. Připomene jí, jak byla dva dny pryč, když zemřela její matka, a nikdo se nestaral o domácnost. Večer jdou na Johnovu jachtu a strhne se prudká bouře. Martin s Johnem uchycují plachty a když se otočí, je Laura pryč. Začnou ji hned hledat, ale bezvýsledně. Pobřežní hlídka najde pouze její záchrannou vestu. Martin zařídí pohřeb... Laura se však neutopila – naučila se plavat, a tak když muži upevňovali plachty, skočila do vody, doplavala k bóji a pak plavala ke břehu. Ostříhala se, převlékla a odjela z města. V Cedar Falls v Iowě si koupila malý domek a začíná znovu žít. Seznámí se se svým sousedem Benem Woodwardem, kterému se představí jako Sára. Ten pozve Lauru na večeři a nabídne jí, že jí pomůže sehnat místo na univerzitě, kde učí. Ve stejnou dobu zavolá Martinovi Lauřina kamarádka, aby mu vyjádřila soustrast. Řekne mu, že znala Lauru z hodin plavání a že byla Laura znamenitá plavkyně. Doma v toaletě pak Martin objeví Lauřin snubní prsten, který nyní vyplaval poté, co ho tam Laura spláchla při útěku. Začne ihned pátrat v Lauřině životě a zjistí, že její matka nezemřela, ale že jí Laura někam převezla. Martin najme soukromé detektivy, s jejichž pomocí zjistí, že Laura svou smrt zinscenovala. Neváhá ani chvíli a jede si do Iowy pro svůj „majetek“… (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (145)

Radyo 

všechny recenze uživatele

Nikdy nedokážu uspokojivě vysvětlit proč, ale tenhle thriller se mi dost líbil. Svůj podíl na tom měla tehdy ještě docela mladá Julia Roberts, která tady předvádí jeden z lepších výkonů své kariéry. Ovšem zaujal i Patrick Bergin jako hlavní záporák. Tvůrci se samozřejmě nedokázali vyvarovat některých klasických klišé, tak příznačných pro tento typ filmů, ale já jim milerád odpouštím. ()

Falko 

všechny recenze uživatele

Tak po dlhsej dobe som si opät pozrel tento vynikajuci thriller, ktory uz na dnesne casy nie je taky atraktivny, ako na zaciatku 90-tych rokoch, ked sa rozziarila krasna hviezda Julia Roberts predovsetkym vdaka romantickej komedie PRETTY WOMAN (1990). Avsak ja sa s nadsenim stale znova a znova divam na tento thriller, ktory ma asi nikdy neprestane bavit a mozno je to aj vdaka nadhernej, ale aj napinavej hudbe od Jerryho Goldsmitha. Reziser Joseph Ruben ma s thrillermi skusenosti, pretoze v roku 1987 natocil psychac OTCIM a neskor v roku 1993 s Culkinom DOBRY SYNEK (1993). O dva roky neskor natocil pre zmenu akcnu komediu VLAK PLNY PENEZ s Wesley Snipesom, dalej dramu POPRAVU (1998) a v roku 2004 thriller s Julianne Moore ZLODEJI PAMETI... 01.08.2009 ________ Julia Roberts - (Laura Burney) +++ Patrick Bergin - (Martin Burney) +++ Kevin Anderson - (Ben Woodward) +++ Elizabeth Lawrence - (Chloe Williams) +++ Claudette Nevins - (Dr. Rissnerová) +++ ()

Reklama

B!shop 

všechny recenze uživatele

No tohle me hodne mile prekvapilo, nudil jsem se a tak sem si pustil tenhle film, abych zabil cas, ale nakonec sem ho s napetim dokoukal az do konce. I kdyz do zanru neprinasi nic noveho a scenar taky nepatri k nejkomplikovanejsim, ma fakt skvelou atmosferu. Velkou zasluhu na tom ma skvela hudba a Patrick Bergin, kterej je spravne zlej a uchylnej. Julie hraje takovej svuj prumer, ale je docela v pohode. Sice bylo vcelku jasny jak to dopadne, ale konec byl udelanej docela zajimave (telefonat), takze si 4* zaslouzi. ()

sud 

všechny recenze uživatele

Poměrně dobrý thriller. Krásnou ženu bije její sadistický manžel. Ona zinscenuje svou smrt a tím pádem se ho zbaví. Ale ne na dlouho. On zjistí, že žije a půjde po ní. Napětí a zvratů je poměrně dost a žádná nuda to taky není. Ale téma už je trochu opotřebované. Nicméně Julia Robertsová je krásná a podává poměrně dobrý výkon. Ale co se týče herectví je zastíněna Patrickem Berginem v roli jejího sadistického manžela. Celkově dobrá podívaná. ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Člověk chce mít jen trochu v lajně utěrky na nádobí, či porovnané plechovky fazolí v kredenci a hned se po něm chladnokrevně pálí z pistole.. Průměrností opásaný stalking thriller s velmi dobrou hudbou a citlivým manžílkem v podání P.Bergina, kterému někdo zřejmě odoperoval víčka. Asi proto, že majetničtí psychoušové mají v popisu práce valit oči. A s přítomností klišé bych nebyl až tak kategorický. Podívejte se na rok vzniku filmu, to bylo období, kdy se mu ještě říkalo neotřelost.. ()

Galerie (35)

Zajímavosti (4)

  • Pro Julii Robertsovou to bylo jedno z nejhorších natáčení v její kariéře. V několika případech se prý stalo, že fyzické a psychické násilí nebylo příliš přestírané, neboť režisér filmu usiloval o maximální věrohonost hereckého podání, navíc některé násilnické scény byly natáčeny mnohokrát po sobě. Díky tomu také osobní vztahy mezi oběma hlavními představilteli nebyly nijak ideální. (SeanBean)
  • Literární zdroj uvádí, že natáčení snímku se občas jako divák zúčastnil i Juliin bratr Eric Roberts se svojí první manželkou, která byla v té době těhotná, neboť nosila Ericovu dceru a Juliinu neteř Emmu Robertsovou. (SeanBean)
  • Film má téměř totožný děj s malajsko-indickým snímkem Manjil Virinja Pookkal (1980). (SeanBean)

Reklama

Reklama