Austin Powers: Špionátor

Austin Powers: Das Schärfste, was Ihre Majestät zu bieten hat

Špionátor

Komedie / Akční / Dobrodružný

USA / Německo, 1997, 94 min

Prvni dil Austina Powerse byl posledni dil, ktery jsem nevidel a prisel mi hodne dobrej. Za vse samozrejme muze Mike Myers, at uz v roli magora Austina, nebo v roli Dr. Zlouna, ve ktere vypada Myers jak po lobotomii. Ostatni herci uz skoro ani nestoji za pozornost, jediny kdo me zaujali byla Elizabeth Hurley, ktera tam je beztak jen proto, aby mel Austin koho otravovat a pak malicka role Willa Ferrella. Co se tyce deje, tak zas tak debilni, jak by se od tohohle typu filmu cekalo, neni a je zhruba 90% hodne vtipnej. Pokud se nejakej blazen dival na Austina s dabingem, tak si muze z myho hodnoceni odecist tak 2*. Dobre jsem se bavil, ale na 5* to nebude.(21.7.2006)

Tak a je to u konce. Paradoxsně tuto sérii sem viděl v úplně neobvyklém pořadí 2,3,1 a abych byl čestný, je mi to úplně jedno. Protože série o zatraceně sexy svůdníkovy jakým je Austin Powers není vůbec složitá, to se není čemu divit a tak si podrobnosti z každého dílu může každý rychle domyslet. Špionátor je plný skvělého humoru, výtečně zábavných chvilek a obsahuje několik velice kvalitních postav z toho je jednoznačně nejzřetelnější Dr. Zloun o tom žádná. Takže jako začátek dost zábavné série je to dobré. - 7/10 -(1.1.2015)

• Desiree

Představte si, že znám člověka, opravdu živého a inteligentního člověka...nebudu jmenovat..., kterému se tento styl "humoru" líbí!!! Neuvěřitelné. Jestli se mi z něčeho ježí chlupy, tak je to zvuk polystyrénu, skřípání tvrdé křídy na plechové tabuli, vypsaná pastelka jezdící po papíře a Austin Powers a jeho odporné dialogy. Ta 1 * je za barevnost a celkovou výpravu, to muselo stát hodně práce i peněz.(1.1.2009)

V mládi jsem tohoto špióna sledoval s velkou chutí, teď při opakovaném sledování už tak nadšený nejsem, stále se jedná o vydařenou parodii na Bondovky se spoustou odkazů na tuto špiónskou sérii, avšak sexismus a vyšinutost Powerse je velice otravná, jakož i některé velmi pokleslé vtípky. Příběh je ale na parodii zdařilý, Hurley krásná, Dr. Zloduch a jeho impérium vydařené.(13.9.2013)

• shyster

Po prvních minutách, které se odehrávají v 60.letech 20.století, jsem to chtěl vypnout. Na něco tak šílenýho jsem se opravdu nechtěl dívat. Jenže po přesunutí děje do současnosti se i humor ustálil a Mike Myers mi začal připadat vtipný a v několika momentech mě opravdu rozesmál. Jenže takových momentů bylo málo. Ve srovnání s Bláznivou střelou či Acem Venturou musím dát nízké hodnocení, protože MM nedosahuje jejich kvalitu.(19.10.2008)