Vánoční přání (TV film)

The Christmas List

Rodinný

USA, 1997, 96 min

Tohle je jeden z mých vůbec nejoblíbenějších vánočních filmů, který jsem viděl už několikrát a který mě dokáže vždycky potěšit a pozitivně naladit na Vánoce, protože je tak úžasně optimistický, příjemný a dá se říci skoro až pohádkový. O to více mě mrzí, že se jedná o film u nás nepříliš známý, několikrát ho vysílala stanice Jetix, ale to je tak všechno. Jedná se zde o to, že hlavní hrdinka je nespokojená se svým životem a její kamarádka jí poradí, aby si sepsala seznam vánočních přání. Seznam pak hodí do chránky na dopisy pro Santa Clause a tato přání se začínají jedno po druhém plnit. A kdoví, možná na hlavní hrdinku čeká na konci filmu i ta pravá láska. Celý film je zabalen do nádherného vánočního obalu, vánoční atmosféra z celého filmu intenzivně sálá, a k tomu ten úžasně pohádkový romantický příběh, to je to, díky čemu tenhle film miluju a díky čemu patří k mým vůbec nejoblíbenějším vánočním filmům. Letos jsem si ho pustil asi po dvou letech a i když už dopředu vím, jak to dopadne, přesto si to pokaždé báječně užiju. Jsem rád, že takové báječné a úžasné vánoční filmy existují a už se těším, až si ho zase někdy příště pustím. A vzhledem k tomu, co jsem do tohoto komentáře napsal už vám asi musí být jasné, že hodnotit jakkoliv jinak než pěti hvězdama je pro mě nemyslitelné, a proto uděluji maximální hodnocení a film rozhodně doporučuji.(20.12.2010)