Don Chichot

Animovaný

Španělsko / Itálie, 2007, 90 min

Jose Pozo

Andrea Guerra

Ačkoliv animace je pěkná, děj je tak složitý, že výsledkem jsou velké rozpaky. Cílová skupina měli být zřejmě hlavně děti, ale potom mi nehraje neustálé odkazování na příběh knižního hrdiny, resp. zde na jeho původní dobrodružství. Což mi přijde škoda, jinak to je solidní animák. Takhle dávám za tři. Po druhém shlédnutí přidávám ještě jednu hvězdu - počáteční rozpaky nad "pokračováním" knižního příběhu jsem hodil za hlavu a prostě si užíval veselý animák a potom je to určitě za čtyři.(1.8.2009)

• Ripley

Bohužel další slabý celovečerní 3D animák.Sice s výbornou hudbou(London Symphony Orchestra),ale se slabým dějem,který mi přišel velmi málo vtipný.Animace je jen o chlup lepší než v Kozím příběhu.Ale dalo se to dokoukat.Už jen kvůli Dulcinele.Je možné,že znalci knižní předlohy se bavili více,ale to já nejsem.(11.8.2009)

Přiznávám jistý nedostatek ve vzdělání... K přečtení Dona Quijota de la Manchy jsem se zatím stále nedostal... Podobnost se Shrekem jistě není náhodná, vždyť i sám oslík na ni naráží. Ale k věci... Každý tady jde za splněním svého snu, každý jiného... Ovšem projevuje se náklonost světa k happyendům, takže si je stejně nakonec splní... A nebo alespoň přehodnotí priority... Toto dílko oplývá jistou dávkou zábavnosti a proto lze pominout i nějakou tu dávku infantilnosti...(17.6.2009)

• lubospoti

Koukám, že jsem nebyl sám, kdo se při sledování tohoto animáku nevyhnul srovnání s Kozím příběhem. Z toho by ale asi tvůrci radost neměli. Raději by srovnání se Shrekem. Ale k tomu se ani v nejmenším nepřiblížili. Chaotický děj, nepříliš vydařená animace.. Marně hledám něco co by se mi na filmu opravdu líbilo. Nakonec tedy Don Chichot nedosáhl ani kvalit Kozího příběhu. A to už je co říct..(12.1.2015)

Potulný rytíř bez lásky je jako tělo bez duše...... Hurá za Dulcineou z Toboga!!!.... Potulný rytíř Quijote s koníkem bez olympijské formy Rocinantem, obyčejný muž Sancha a jeho chrabrý oslík Rucio a kohout James, jehož kámoš by mohl bejt třeba Jet Li. Toto je obsazení nové výpravy za dobrodružstvím, na které nesmí chybět intriky, terorizující se zvířata a rytíři, z nichž každý chce být Don Chichot. Roztomilá animace vynikne až v závěrečném rytířském klání, které má vtip a spád. Ale jinak? Hledání čisté lásky rytíře de la Mancha mě zase tolik nebralo. A mladej ? Dejte si všude o hvězdu víc. Ale že by extra vrněl blahem, to ne. Bylo nebylo.... Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Považuji za povinnost poznat nejlepšího kámoše oslíka ze Shreka. 2.) Jsem veterán bitvy u Lipan a zapomněl jsem, kde mám slevu. 3.) Chystám se pasovat osla na koně. 4.) Důvěřuji skorosnoubence, že si mě bere z čisté lásky. PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE * NAPĚTÍ *(30.8.2010)