poster

Don Chichot

 • Španělsko

  Donkey Xote

 • Slovensko

  Príbeh o oslíkovi

Animovaný

Španělsko / Itálie, 2007, 90 min

Režie:

Jose Pozo

Hudba:

Andrea Guerra
(další profese)
 • Jezinka.Jezinka
  ***

  Rytíř bez lásky je jako ryba bez bicyklu, animák bez kloudného vtipu může být dost snadno filmem bez diváka, nebo aspoň bez spokojeného diváka. Oslík je přiznanou vykrádačkou oslíka ze Shreka, Don Quijote je Don Quijote obohacený, aniž by to přinášelo další hodnotu, o trošku směšné snílkovské hrdiny, které si jen umíte představit, to celé ve stopáži, která je zkouškou divákovy trpělivosti. Jak mám ráda muzikály, říkala jsem si: No ty vole, ještě že se tam nezpívá.(18.4.2017)

 • pekas
  ****

  Ačkoliv animace je pěkná, děj je tak složitý, že výsledkem jsou velké rozpaky. Cílová skupina měli být zřejmě hlavně děti, ale potom mi nehraje neustálé odkazování na příběh knižního hrdiny, resp. zde na jeho původní dobrodružství. Což mi přijde škoda, jinak to je solidní animák. Takhle dávám za tři. Po druhém shlédnutí přidávám ještě jednu hvězdu - počáteční rozpaky nad "pokračováním" knižního příběhu jsem hodil za hlavu a prostě si užíval veselý animák a potom je to určitě za čtyři.(1.8.2009)

 • Smok
  ****

  Pekný animáčik voľne inšpirovaný Cervantesovým románom "Dômyselný rytier Don Quijote de la Mancha". Oceňujem peknú animáciu a neodfláknuté dabingy ako aj český, tak aj slovenský. Mám len trochu pocit, že detské publikum by ocenilo jednoduchšiu dejovú líniu, ale rozprávočka o udatnom rytierovi a jeho sluhovi určite úspech zožne.(19.8.2009)

 • Herráček
  *****

  Přiznávám jistý nedostatek ve vzdělání... K přečtení Dona Quijota de la Manchy jsem se zatím stále nedostal... Podobnost se Shrekem jistě není náhodná, vždyť i sám oslík na ni naráží. Ale k věci... Každý tady jde za splněním svého snu, každý jiného... Ovšem projevuje se náklonost světa k happyendům, takže si je stejně nakonec splní... A nebo alespoň přehodnotí priority... Toto dílko oplývá jistou dávkou zábavnosti a proto lze pominout i nějakou tu dávku infantilnosti...(17.6.2009)

 • predators
  ****

  Pěkná animovaná komedie ne nepodobná Shrekovi. Tedy alespoň, co se obsazení jedné postavičky týká. A tou je opět ukecaný oslík. Ačkoliv je příběh hodně znám, autoři jej pojali trochu netradičním stylem a nám se tak dostává vcelku slušné zábavy a pro ty nejmenší to bude jistě další pecka...teda já si myslím:-)...no uvidíme:-)70%(12.9.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace