Don Chichot

Španělsko / Itálie, 2007, 90 min

Jose Pozo

Andrea Guerra
  • Ripley

Bohužel další slabý celovečerní 3D animák.Sice s výbornou hudbou(London Symphony Orchestra),ale se slabým dějem,který mi přišel velmi málo vtipný.Animace je jen o chlup lepší než v Kozím příběhu.Ale dalo se to dokoukat.Už jen kvůli Dulcinele.Je možné,že znalci knižní předlohy se bavili více,ale to já nejsem.(11.8.2009)

Pekný animáčik voľne inšpirovaný Cervantesovým románom "Dômyselný rytier Don Quijote de la Mancha". Oceňujem peknú animáciu a neodfláknuté dabingy ako aj český, tak aj slovenský. Mám len trochu pocit, že detské publikum by ocenilo jednoduchšiu dejovú líniu, ale rozprávočka o udatnom rytierovi a jeho sluhovi určite úspech zožne.(19.8.2009)

Pěkná animovaná komedie ne nepodobná Shrekovi. Tedy alespoň, co se obsazení jedné postavičky týká. A tou je opět ukecaný oslík. Ačkoliv je příběh hodně znám, autoři jej pojali trochu netradičním stylem a nám se tak dostává vcelku slušné zábavy a pro ty nejmenší to bude jistě další pecka...teda já si myslím:-)...no uvidíme:-)70%(12.9.2008)

• Rapollo

Tak tento snímek je vskutku naprosto zbytečný, zoufalý a trapný. Bez humoru, bez nápadu... Rob Paterson (herka Rosinante) mluví jako velmi špatně karikovaný homosexuál, zatímco Joe Lewis (oslík Rucio) je nesnesitelně přeslazený. Pokud by se vám zdálo, že vám Quijotův hlas kohosi připomíná, pak vězte, že se jeho "mluvce" Steve Salazar bezpochyby zhlédl v Robertu Llewellynovi alias Krytonovi z Red Dwarf. Titulkář se taky pěkně vyznamenal, kupř. výkřik Holly cow! překládá jako: u Jóviše! Grafika nezajímavá, řekl bych prachmizerná. Co více dodat? Ten jediný bodík má u mě filmek za "vyprsené" slepice, wrestlingového moderátora v rytířském souboji a osvobozeného ducha Quijotovy zbroje, který se neraduje dlouho, poněvadž ho vzápětí stáhnou pekelné příšerky pod zem. HOLLY COW? HOLLY SHIT!(7.9.2009)

• Tuax

Nebýt v tom sympatický osel, tak bych dal asi jen jednu hvězdu. Protože mě to zrovna moc nechytlo a animace mě taky příliš neoslovila. Hlavně to jak byl vyobrazen Chichotův kůň to byl děs. Měla to být sice animovaná komedie, ale ty moderní nefantasy prvky, které se v tom mihly se mi nelíbily. Diskotéka byla fakt dost příšerná. Lev vegetarián, no nevím. Ani ten Sančo nebyl vůbec sympatický, to už Chichot byl proti němu lepší a to je co říct. Závěr hodně uhozený, stejně jako celý příběh, dialogy, charaktery a cíle vedlejších postav. Animované zklamání. 3/10(30.10.2012)