Don Quijote (TV film)

Don Quixote

Dobrodružný / Komedie / Romantický

USA, 2000, 120 min

• Martin741

Sfilmovana klasika, ktora ma s knihou asi tolko spolocne, kolko ma spolocne Jakubisko so Zlatou Erou Hollywoodu. 11 %(8.5.2013)

Nafilmovaná klasika všech klasik,která podle mě ani nějak kvalitativně porovnatelně s knihou nelze nafilmovat.Důmyslný rytíř Don Quijote vydává se se svým sluhou Sancho Panzou na bláznivé dobrodružství.Je jen na vás jestli se odvážete s knihou,nebo přivážete s filmem.(2.1.2004)

• tron

„Akože to prichádzate, muž môj? Veď vy tuším prichádzate pešo a s pľuzgiermi na nohách a skôr vyzeráte ako blanár, než vladár!“ Román Miguela de Cervantesa Saavedru je veľká vec a ak čitateľ príde na chuť jej zvláštnej poetike, stane sa don Quijote a jeho pomocník Sancho Panza jeho obľúbenými knižnými postavami, do ktorých netriviálneho príbehu sa môže kedykoľvek zas a znova opätovne začítať. Jej veľkým zástancom je údajne aj John Lithgow a hovorí sa, že len čo uvidel hallmarkovskú verziu „Merlina“, okamžite sa vybral do štúdia práve s nápadom sfilmovať tento román. Výsledok je bohužiaľ takmer tragický: to, čo je dobré na knižke, sa do filmu neprebojovalo a aby som bol úprimným, neprebojovalo sa doňho takmer nič obecne dobré. Otravné postavy, s ktorými neodkázali nič spraviť ani Lithgow (sitkom „Takí normálni mimozemšťania“) a Hoskins (SUPER MARIO BROS), putujú z bodu A do bodu B a neznesiteľne dlhé dve hodiny zažívajú vždy to isté: raz si Don Quijote pomýli veterné mlyny s obrami, potom dve oproti sebe idúce stáda dobytka s dvoma na smrť znepriatelenými družinami vojakov atď. a pozerať sa vždy na ten istý prístup plných 120 minút nie je sranda. Režisér Peter Yates nikdy nebol napriek BULLITOVMU PRÍPADU a PLANÉTE KRULL mojim obľúbencom, ale toto mu skutočne nevyšlo a nevyšlo to ani televízii Hallmark, na ktorej niektoré televízne spracovania slávnych legiend sa celkom dobre dalo pozerať (GULLIVEROVE CESTY s Tedom Dansomom).(12.12.2004)

..pre mna srdcova zalezitost, hallmark-ovska klasika, ktoru som videl niekolko krat.. Film je relativne dlhy, nijak neohuruje originalitou spracovania.. no napriek tomu je to velmi prijemna a nenasilna zalezitost, ktoru by som si dokazal kedykolvek pozriet znovu. A urcite je to mensie "utrpenie" ako citat knihu .. ! :)(4.4.2011)