poster

Impérium

 • USA

  Empire

 • Slovensko

  Impérium

Krimi / Drama / Thriller

USA, 2002, 96 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Aelita
  ***

  Když osud rozdá člověku špatné karty, hraje se špatně u jakéhokoliv stolu, pokud člověk nemá z pekla štěstí, neboli, ševče, drž se svého kopyta, i když kopyto kope, neboli s poctivostí leda pojdeš, ale ani s nepoctivostí se vždy nenajíš, neboli co tě nezabije hned, zabije tě později, neboli peníze jsou prach a v prach se obrátí, neboli nikdo není nenahraditelný, jen život se nahradit nedá, neboli kulky jsou rychlejší než slova, ale pomalejší než myšlenky, i když pro všechny lidi to neplatí.(19.11.2011)

 • Djkoma
  ***

  Impérium Johna Leguizama, který exceluje a nechává všechny ostatní herce z filmu daleko za sebou. Děj se točí kolem něho jako majitele a vůdčí osobnost jednoho drogového gangu v Jižním Bronxu. Je to velký obchodník a vždycky toužil být něčím víc. Vydělává velké peníze, ale chtěl by být obchodníkem s velkým B. Jeho přítelkyně ho seznámí přes svou kamarádku s Peterem Sarsgaardem, který mu nabídne vše o čem kdy snil... Je jasné, že člověk nemůže dosáhnout tak lehce svého snu. Leguiziamo jako drogový obchodník na začátku se postupně mění a dospívá v muže, který toužil po obchodováním a kterého obchod možná zničí. Příběh je pružný a příjemně utíká. Jen škoda, že v pár okamžicích je až příliš předvídatelný a proto se nedočkáte opravdového zvratu.(18.2.2007)

 • kleopatra
  *

  Co dostanete, když si po páté vyluhujete tentýž sáček čaje? Stejné je to s tímhle naprosto neoriginálním, předvídatelným příběhem dealera z Bronxu, který vyrostl na skořápkách a ukousne si víc od ligy, na kterou nemá. Pohled na Isabellu Rosselini - mafiánku, která vypadá jak toaletářka v opeře - zabolí.(19.6.2006)

 • Standic1
  **

  Nebýt Johna Leguizama, ktererého mám pro jeho hereckou různorodost rád a ve filmu Spawn na něj fakt nezapomenu, tak bych tehle snímek ani nedokoukal do konce. Občas se našlo něco co film nezařadilo do odpadu, ale bylo toho opravdu málo. Předvídatelný (bohužel) a hlavně hloupý konec mě opravdu nenadchl a bylo mi dost líto herců o kterých se tu neda vlastně ani bavit, protože ty jejich výkony byly velký opruz. Jediné co, tak přeju Leguizamovi, ať hraje pouze ve vedlejších rolích, které mu jdou nejlépe, jako tomu je po většinu jeho kariéry.(28.3.2011)

 • Matty
  **

  Hloupá pohádka o latinskoamerických loupežnících, pardon, gangsterech z Brooklynu. Zbytečný, nudný film, na kterém je nejzábavnější, že jej jeho tvůrci mínili zcela seriózně. "Je to něco jako dokument“, jak v jednom rozhovoru tvrdí John Leguizamo, mimochodem herec naprosto nekompetentní k utáhnutí devadesátiminutové historky z podsvětí. Těm, kteří hrají počítačové hry, možná propracovanost vztahů a příběhů připomene jeden ze slabších dílů GTA, ale ani jim bych nedoporučoval se na Impérium dívat. 35%(28.9.2006)

 • - Slovo "fuck" ve filmu zazní 236krát, což je 2,62krát za 1 minutu. (Dixxx)