poster

Ramayana - legenda o princi Ramovi

 • USA

  Prince of Light, The

Animovaný / Drama / Dobrodružný / Akční

USA / Indie / Japonsko, 2000, 97 min

Režie:

Yugo Sako

Předloha:

Válmíki (kniha)

Hudba:

Alan Howarth

Střih:

Wayne Schmidt
(další profese)
 • Marek1991
  *****

  Ramayanu som chcel vždy vidieť, odkedy som videl na ňu ako dieťa upútavku. Po vzhliadnutí musím uznať, že je to až neuveriteľný a jedinečný príbeh, kde sa dá nájsť skoro všetko možné z našich životov a histórie. Má zaujímavú animáciu, megalomanské scény na rozprávku a predovšetkým to je jedno veľké dobrodružstvo. Ono v podstate je to skôr rozprávka pre mládež a dospelých, lebo je to dosť násilné, ale napriek všetkému to je veľký zážitok po všetkých stránkach.(11.9.2012)

 • belinko
  ****

  Nedávno som ocovi kúpil DVD tohto filmu, nakoľko pre celú našu rodinu je to symbol pohody, krásy a nežnosti. Pamätám si túto rozprávku z čias môjho mladého veku a po opätovnom videní vyplávali na povrch opäť spomienky, kedy som bol menší, kedy som nemal žiadne starosti, celé dni som sa hrával a tento príbeh o princovi Ramovi som poznal naspamäť. Najlepšie vyhodených 8€ v mojom živote! (no ak by ste niekto mali DVD s originálnym starým dabingom, kľudne ma kontaktujte ;))(19.1.2016)

 • sirrgulo
  ****

  V letech dávno minulých jsem měl tento film docela rád. Dokonce mě to vedlo k přečtení i předlohy. Ta sice končí trošku jinak, ale to mi vůbec nevadí. Ramayana se pišní poutavým příběhem a několika sympatickými hrdiny v jejichž čele u mě na plné čáře vítězil Hanuman. Hudba i celková podoba filmu se mi moc líbila.(7.6.2009)

 • marrjaana
  *****

  Ramajána je naprosto úžasná!!! Netuším nakolik se to drží předlohy, ale je to bomba... byla jsem z toho úplně...waw! V tom filmu( a tedy i asi knížce) je naprosto všechno! Zrada, věrnost, únos krásky, ptáčci a koloušci ze Sněhurky, mluvící a pomáhající zvířata z Mauglího, roztomylý jednooký příšery, měnící se ve světlo, několikaoký příšery, planeta opic a jejich král( a druhá unesená princezna), King Kong měnící svoji velikost jako Alenka, spolknutí mořskou příšerou jako Jonáš, prorvání se trávícím ústrojím jako Iron man( či agent K), lítání jako Superman, souboj s kladivem jako Thor, zlí obři, zlí démoni, mučení lidé, všeléčivá bylina, tahání se vzrostlých stromů, let s kusem země v dlaních opět alá Superman, Lokiho halucinační triky, Pegasovy sourozenci, létající dopravní prostředky jako ze Zámku v oblacích, démoni vypadající jako létající opice z Oz, kouzelný meč, který zasáhne i vzdáleného protivníka(třeba jako ten bleskem nabitej herkulesův), lidožravá zlobryně a nakonec Xenino útočné kolo(nevim jak se ta zbran menuje). Opravdu se divím, že když Hollywood recirkuluje několikrát Bibli, Řecké báje, severskou mytologii a občas i tu čínskou ještě nešáhl po Ramajáně, vždyď tam je naprosto vše, ani nemusej nějak moc zapojovat fantazii...(1.10.2014)

 • VanTom
  ***

  Japonská animace stroze, ale dostatečně názorně rozhýbává bohulibou, "nedětskou" (přesto pro děti), jednoduchou pohádkovou legendu o veliké lásce a ještě větší bitvě mnohačetných opičích a démonických armád. V exotickém dobrodružství mi vadil americko-indický "popík" (písničkové montáže) podtrhující zkratkovitost, jinak ušlo. [Prvně ještě o hvězdičku víc.](11.12.2017)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace