Příliš dokonalá podoba

Scénografie:

Carol Spier

Kostýmy:

Denise Cronenberg

aby ma herecky vykon drzal este tak tri roky po pozreti, aby ma dojala tak banalna veta ako je : I want some ice cream a aby sa vobec dalo natocit nieco takto genialne... to som zazil len pri kubrickovom osvieteni a myslel som ze to viackrat nezazijem. mylil som sa. najlepsi film davida cronenberga.(14.10.2006)

Přestože bych se naštěstí díky svému pohlaví nikdy nemohl ocitnout na stole doktorů Mantleových, tak z Cronenbergova filmu musí mrazit všechny jeho diváky bez ohledu na druhovou příslušnost. Ulítlý Kanaďan brilantně režíruje Jeremyho Ironse, který již nikdy poté nemohl předvést lepší herecký výkon (ani ve Smrtonostné pasti 3...;-)). Gradující znechucující atmosféra... nenapadá mě podobný snímek. 80 %(29.12.2011)

Vynikající studie lidských závislostí - na těch druhých, ať mužích nebo ženách, na drogách, na úspěchu. To, co říká dvojčatům holčička na začátku, je pravda: "You dont know what fucking is." Zatímco v myšlenkách ženy je fucking většinou nějak spojeno s dítětem (i Bujold jako herečka touží po dětech), dvojčata se snaží to všechno poznat zevnitř - nalézt vnitřní fyzickou krásu ženských pohlavních orgánů, aniž by hledala skutečný smysl sexu. Napřed vymýšlí nástroje, které pomáhají, ale když závislost začne ničit vše lidské...sex, bolest, smrt, závislost. A i kdyby vás nic z toho nezajímalo, dvojvýkon Ironse vám vezme dech.(24.3.2009)

Jeremy Irons byl v dvojroli nepřekonatelný, obvykle se v záběru ukázal pouze jeden z bratrů, ale divák díky skvělé Ironsově mimice hned poznal, který z nich to je. Pomalu houstnoucí atmosféra a propad do šílenství ještě zdůrazňovala klinická čistota a upravenost obou bratrů. Jen Genevieve Bujold vypadala spíš jako jejich matka než femme fatale.(7.3.2012)

• PetrPan

Příliš dokonalá psychárna. Cronenberg je mistr chladné zvrácenosti, bohužel je-li však bez nadsázky aplikována na lidské nitro, vyjde z toho jen vytříbené nic. Prázdný příběh dvojčat s mimozemsky nastaveným způsobem vnímání okolního světa působí sice nadmíru zvráceně. Pro mne ale tato "promyšlená" filmová cvičení, která pouze dávají možnost hercům zahrát si svého "hamleta", nemají příliš velkou hodnotu. Být tam kousek nadhledu, byl bych spokojen, ale takhle oné zmučenosti jen nevěřím, skutečný život je mnohem horší. Dvojka, za jednu jedinou snovou "cronenbergštinu". Viděno během Challenge tour 2015: 30 dnů se světovou kinematografií(26.4.2015)