Reklama

Reklama

Roger Dodger

  • USA Roger Dodger (více)
Trailer

Obsahy(1)

Roger Swanson je cynický sukničkář pracující v reklamní agentuře na Manhattanu. Právem si myslí, že mu žádná žena neodolá. Jeho pracovní nasazení je jednoho dne přerušeno nečekaným příjezdem šestnáctiletého synovce Nicka. Strejda Roger má 24 hodin na to, aby poučil svého nezkušeného synovce o výhodách mužského bytí a zbavil ho statusu panice. Kulisy New Yorku jsou pro to tím nejlepším místem. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (28)

kareen 

všechny recenze uživatele

Komedie? To sotva, tato srážka vrcholného cynizmu s probouzející se sexualitou nevinného mládí je naopak přímo nabitá vší hořkostí i bolestí světa, nejen co se týče vztahů mezi muži a ženami. Cynický Roger možná není až takový svůdník, jak si o sobě myslí, ale rozhodně si nebere servítky a dění kolem celého toho kolotoče svádění glosuje s mnohdy až nepříjemným nádechem pravdivosti, je pravým protipólem svého naivního, citlivého synovce. Oba charaktery mají mnoho do sebe, především díky výbornému scénáři a stejně tak dobrým výkonům Cambella Scotta a mladičkého Jesse Eisenberga a film sám je svým „špinavým“, realistickým ztvárněním na hony vzdálený běžné hollywoodské produkci, jakou bych v tomto případě očekávala, tohle skutečně není žádný Hitch II. Což si ode mě zaslouží hvězdičku navíc. ()

Fr 

všechny recenze uživatele

,,SEX JE VŠUDE KOLEM NÁS. NENÍ TO ŽÁDNÝ VZDÁLENÝ CÍL. NENÍ TO EVEREST. JE PŘÍMO TADY. MUSÍŠ SE S NÍM SLADIT. MUSÍŠ NAJÍT OBLAST, NICKU. UDĚLEJ TO A SLIBUJU TI, ŽE SE OTEVŘE CELÝ SVĚT“..... /// Strejda Roger jako analytik (s mnohaletou praxí) problémů typu... proč ženy neumějí číst v mapách (nebo máte radši to vo tom klitorisu, jak je středobodem světa?). Balení holek (ženskejch) jako raketová věda, Rodger jako inženýr a Nick jako nepopsanej pauzák. Strejda mele, mele, mele, mele a mele.....kamera už neví, co má ukazovat (páč kameraman není úchyl a odmítá celej film čumět do ksichtu jednoho chlapa) a tak dejme prostor myšlenkám. Osvěta o KLÍČÍCH KE KRÁLOVSTVÍ (a proč se chlapi dívaj, když jim to ženská (???) dělá), ale v podstatě to má bejt cesta za prvním... (přesně tak, holky...). Mám v těch tunách slov najít nějakou moudrost? JAKÝ BYLO TVOJE POPRVÝ? (to se teď ptám já... Tak jak?). Instruktážní film pro mladší a nezkušený, s možným ,,vertikálním pnutím“? Hledání ,,vítěznýho času“? Čím MĚ můžeš překvapit metrosexuále (nezaměňte s úchylem v podzemí!...) Rodgere? Filmařinou sotva. Herci? Nevím (čistý zuby měli...). Příběh? Kde??? Možná to celý směřuje jen k tý závěrečný pointě. Campbell Scott jako Hitch teenegerskejch honičů, pro který bude nejcennější zjištění, že my chlapi máme ještě pojistku. Kde? (ale no tak, nedělej herečku....) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Mám plachej močák – a nebo nevím jak se to pozná. 2.) Hledám správný místo pro ztrátu panictví a New York mi připadá jako dobrá volba! 3.) Thx za titule ,,sipeer“ a ,,depressya“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ ne ()

Reklama

Slarque 

všechny recenze uživatele

Dlouho jsem váhal mezi třemi a čtyřmi, ale jako celkem spokojený divák jsem přimhouřil oči. Pojďte na procházku páteční newyorkskou nocí se strýčkem Rogerem, který Vás zasvětí do tajů svádění a sexu. Je sice otázka, zda je to ten pravý průvodce a jestli Vám jeho styl sedne, ale když Vám v závěru naservíruje Vaši velkou šanci, je to už jen na Vás. Campbell Scott je vynikající a hlavně díky jemu není jeho „dodger“ jen pouhou karikaturou. ()

Chrustyn 

všechny recenze uživatele

Po pravdě si Cambella Scotta vybauji jen jako sympaťáka ze "Singles" ale v tomto případě je tomu úplně jinak a jeho cynický děvkař mu sedí jak ušitý a spolu se scénářem je tím nejlepším na tomto nepříliš známém ale výborném snímku, který není ideálním návodem jak sbalit dívku ale zábavným a chytrým filmem určitě. Mimochodem se jedná o první větší roli Jesseho Eisenberga, který už zde ukázal, že má talent. ()

freddy 

všechny recenze uživatele

Pro tenhle film mám jakousi velice zvláštní slabost. Asi to je tím, že nebylo snadné jej zhlédnout v kině, na první pokus (odpolední promítání v půl šesté) se nepromítalo, protože nepřišlo ani 6 lidí, což byl tehdy minimální požadovaný počet, aby se mohlo promítat, ale nevzdal jsem se a zkusil jsem to znovu ten samý den v osm večer, a to už se naštěstí povedlo. Z kina jsem odcházel naprosto nadšený, to páteční večerní promítání mělo své kouzlo, jakoby byl tenhle film na páteční večer jako stvořený. Od té doby uplynulo už sedm let a já na tenhle film nepřestal myslet a chtěl jsem ho vidět znovu. Televizi se ale vyhýbal (pokud nepočítám Filmbox, který nemám možnost sledovat) a na DVD u nás taky nevyšel. Ale naštěstí jsem narazil na originální VHSku, která u nás vyšla někdy před šesti lety a kterou jsem si neváhal pořídit. Nebudu zapírat, že za těch sedm let už jsem nebyl schopný rozpomenout si na jednotlivé scény a na to, jak to všechno dopadlo. Ale tenhle film mi stále rotoval v hlavě a stále jsem ho toužil znovu vidět. Teď, když se to povedlo, tak musím konstatovat, že tenhle film je i na druhé zhlédnutí naprosto geniální. Miluju filmy, které se odehrávají v noci, a když se k tomu ještě přidá prostředí nočního New Yorku a nočního baru, tak je to perfektní. Síla tohoto filmu tkví právě především v tom, že se odehrává v noci a dosahuje tím tak nezaměnitelné a strhující atmosféry, která je navíc dotvářena naprosto geniální hudbou. Opravdu v tomto případě je hudba naprosto vydařená a k nočnímu prostředí se perfektně hodí. Zkrátka tahle noční procházka po New Yorku se strejdou Rogerem, jejímž hlavním cílem je zbavit panictví jednoho šestnáctiletého mladíka, je prostě parádní a rád jsem se na ní vydal. Takže když to shrnu, máme tu perfektní herecké výkony, úžasný námět a děj, perfektní atmosféru a hodně povedenou hudbu. Není co řešit, doma to byl stejně kvalitní zážitek jako v kinosále. A ještě jedno doporučení, tenhle film je nejlepší sledovat za tmy, nejlépe někdy po půlnoci, to pak maximálně vynikne, za dne to asi tak zajímavě působit nebude. Já jsem z filmu maximálně nadšený a dávám pět hvězd, tenhle film si nic jiného nezaslouží, těch sedm let čekání na opětovné zhlédnutí se rozhodně vyplatilo. ()

Galerie (6)

Reklama

Reklama