Komedie / Drama

USA, 2002, 104 min

• Fr

,,SEX JE VŠUDE KOLEM NÁS. NENÍ TO ŽÁDNÝ VZDÁLENÝ CÍL. NENÍ TO EVEREST. JE PŘÍMO TADY. MUSÍŠ SE S NÍM SLADIT. MUSÍŠ NAJÍT OBLAST, NICKU. UDĚLEJ TO A SLIBUJU TI, ŽE SE OTEVŘE CELÝ SVĚT“..... /// Strejda Roger jako analytik (s mnohaletou praxí) problémů typu... proč ženy neumějí číst v mapách (nebo máte radši to vo tom klitorisu, jak je středobodem světa?). Balení holek (ženskejch) jako raketová věda, Rodger jako inženýr a Nick jako nepopsanej pauzák. Strejda mele, mele, mele, mele a mele.....kamera už neví, co má ukazovat (páč kameraman není úchyl a odmítá celej film čumět do ksichtu jednoho chlapa) a tak dejme prostor myšlenkám. Osvěta o KLÍČÍCH KE KRÁLOVSTVÍ (a proč se chlapi dívaj, když jim to ženská (???) dělá), ale v podstatě to má bejt cesta za prvním... (přesně tak, holky...). Mám v těch tunách slov najít nějakou moudrost? JAKÝ BYLO TVOJE POPRVÝ? (to se teď ptám já... Tak jak?). Instruktážní film pro mladší a nezkušený, s možným ,,vertikálním pnutím“? Hledání ,,vítěznýho času“? Čím MĚ můžeš překvapit metrosexuále (nezaměňte s úchylem v podzemí!...) Rodgere? Filmařinou sotva. Herci? Nevím (čistý zuby měli...). Příběh? Kde??? Možná to celý směřuje jen k tý závěrečný pointě. Campbell Scott jako Hitch teenegerskejch honičů, pro který bude nejcennější zjištění, že my chlapi máme ještě pojistku. Kde? (ale no tak, nedělej herečku....) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Mám plachej močák – a nebo nevím jak se to pozná. 2.) Hledám správný místo pro ztrátu panictví a New York mi připadá jako dobrá volba! 3.) Thx za titule ,,sipeer“ a ,,depressya“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ ne(27.2.2012)

V podstatě jednoduchý děj-synovec přijede do New Yorku za svým "zkušeným" strýčkem, aby přišel o své panictví. Celý film je plný hromadících se dialogů s odporným podtextem, leč někdy se tam mihl odlesk něčeho inteligentního. Kolem a kolem to bylo ale dost vykonstruované a beze smyslu. Je to vše ale prosycené takovým sarkasmem a cynismem, který mám v filmech moc ráda,takže 4*(14.8.2004)

Protřelý svůdník zaučuje jedné divoké noci po barech svého 16letého nezkušeného synovce balení a "skórování", přičemž tím sám odhaluje svou sebejistotou a frajerstvím zakrývanou ubohost. Ale mnoho postřehů mají oba zároveň vtipné, trefné či prostě pravdivé. Párty samozřejmě končí slušnou kocovinou, no snad se z ní poučí, neboť životy / vztahy jdou dál. 7 z 10(13.5.2016)

Po pravdě si Cambella Scotta vybauji jen jako sympaťáka ze "Singles" ale v tomto případě je tomu úplně jinak a jeho cynický děvkař mu sedí jak ušitý a spolu se scénářem je tím nejlepším na tomto nepříliš známém ale výborném snímku, který není ideálním návodem jak sbalit dívku ale zábavným a chytrým filmem určitě. Mimochodem se jedná o první větší roli Jesseho Eisenberga, který už zde ukázal, že má talent.(5.6.2011)

Film trpí klasickým nedostatkom - zo začiatku naberie neuveriteľné tempo,jedna hláška strieda druhú,hlavný hrdina sa predstaví super monológmi ale potom sa to rýchlo vytratí do neznáma a prichádzajú morálne otázky,ktoré sa snažia tento film posunúť žánrovo niekde úplne inam ako by mu to najlepsie sedelo.Ak by príbeh ostal v rovine inteligentnej situačnej komédie,tak je to čistá osemdesiatka...Ale musím pochváliť C .Scotta,ktorý si postavu Rogera vychutnal a svoje hlášky chrlí s odzbrojujúcou charizmou a niektoré jeho názory sú vážne poučné...(24.11.2005)