Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Na počátku příběhu se na policejní stanici objeví muž, který chce ohlásit vraždu. Přesněji řečeno, svou vlastní vraždu. Poté se děj vrátí o několik dnů zpět. Muž se jmenuje Dexter Cornell a je profesorem angličtiny na Texaské univerzitě v Austinu. Kdysi byl úspěšným spisovatelem, před několika lety se však dostal do autorské krize a přerušil práci na svém novém románu. Rozvádí se s manželkou Gail a Nick Lang, jeden z jeho studentů, ho neustále obtěžuje prosbami, aby si přečetl jeho románovou prvotinu. Dexter však nemá příliš chuť a rukopis vůbec neotevře. Jenže pak je student nalezen mrtev a okolnosti jeho smrti jsou poněkud podezřelé. Navíc Dexter zjistí, že Lang byl milencem jeho manželky. Cítí, že by si dílo měl přečíst a svěří se se svými pocity Halovi Petershamovi, příteli a kolegovi v profesorském sboru. Jedné noci to Dexter poněkud přežene v baru a opilý se setká s pohlednou, sympatickou a chytrou Sydney Fullerovou, jednou ze svých studentek. Dají se do řeči a další ráno se Dexter probudí v její ložnici, aniž by si pamatoval, co se vlastně přesně v noci dělo. Protože Sydney musela odejít do školy na přednášku, je sám, cítí se hrozně a má podezření, že to není jen kocovinou. Zajde tedy za doktorem, ale od něj dostane nečekaně špatné zprávy. Někdo ho otrávil pomalu působícím jedem. Ten už se začal šířit a i kdyby na něj existoval protijed, bylo už nejspíš příliš pozdě na to, aby ho mohl s úspěchem použít. Podle doktora mu zbývá maximálně osmačtyřicet hodin života. Dexter by rád věděl, co se stalo a kdo a proč ho otrávil. Domnívá se, že by s tím mohla mít něco společného Sydney, nebo by mu alespoň mohla říci, co se vlastně všechno přihodilo tu noc, kdy se potkali v baru. Dívka však tvrdí, že nic neví, ale Dexter jí moc nevěří, ale dívka, která ho miluje, se k němu přidá a je odhodlaná pomoci mu zjistit, kdo ho otrávil. Současně se přitom musí vyhýbat policii, pro kterou se na základě zjištěných skutečností stal hlavním podezřelým z vraždy. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (10)

anderson 

všechny recenze uživatele

Film, svojho času označovaný za "hitchcockovský" triler. Z dnešného a ani z dobového pohľadu však toto porovnanie neobstojí. Dennis Quaid ako profesor, ktorý zistí, že ho NIEKTO z NEJAKEJ neznámej príčiny otrávil. A on má - myslím - len pár hodín na rozuzlenie tejto záhady. Pointu samozrejme neprezradím, len dodám, že z veľkých ambícií a očakávaní nakoniec zostane len trpká pachuť sklamania z nevyužitého námetu. V nemecky hovoriacich krajinách sa film ujal pod týmto názvom. Apropo, po Inner space, práve pri tejto snímke Dennis a Meg "prehĺbili" svoj vzťah. Technická poznámka: Film je rovnomenným remakom tejto klasiky. No a pre tých čo si lámu mozgovňu so skratkou D.O.A. - Dead On Arrival. (21.12.2004) ()

kingik 

všechny recenze uživatele

Až trestuhodně tvůrci zahodili šanci natočit výjimečný thriller. Povrchní zpracování spolehlivě zabilo vysoký potenciál tohoto filmu, a to se Dennis Quaid i Meg Ryanová pořádně snažili z toho vykřesat co se dalo, ale nazajiskřilo se. Škoda, už tenhle blábol nikdy nechci vidět. ()

StarsFan 

všechny recenze uživatele

Začátek krásný. Černobílá stylizace připomínající noir filmy, ponurá atmosféra. Pak se ale tahle bublina rozplyne a začne normální film. Quaidův student spadne z budovy školy, Quaid zjišťuje, že jeho žena byla milenkou tohoto studenta, sám se následně opije a při probuzení na dívčích kolejích mu začíná docházet, že jeho bolest hlavy nebude asi jen kocovinou. Pořád zajímavé, na vysoké hodnocení. Během chvíle umírá ještě Quiadova žena, Quaid sám je nalezen na místě činu a obviněn z dvojnásobné vraždy (rozuměj: své ženy a svého studenta). S pomocí své studentky se tak pouští do vlastního vyšetřování, kde každou chvíli uniká poletujícím kulkám, hřebíkům nebo z auta potápějícího se do bažiny. Normální akční hovadinka. Odhalí spoustu záhad, které ho nakonec přivedou až ke skutečnému vrahovi. Nevyužitý potenciál. A závěr zase ve stylu noir. Černobílý, depresivní, bez velkých akčních scén. Škoda, že takový nebyl celý film. ()

Galerie (18)

Reklama

Reklama