poster

Hlásím svoji smrt

 • anglický

  D.O.A.

 • slovenský

  Hlásim svoju smrť

Drama / Thriller

USA, 1988, 96 min

 • T2

  Rozpočet $-miliónovTržby USA $12,706,478Tržby Celosvetovo $-(8.2.2009)

 • kingik
  **

  Až trestuhodně tvůrci zahodili šanci natočit vyjímečný thriller. Povrchní zpracování spolehlivě zabilo vysoký potenciál tohoto filmu a to se Dennis Quaid i Meg Ryanová pořádně snažili z toho vykřesat co se dalo,ale nazajiskřilo se.Škoda už tenhle blábol nikdy nechci vidět(12.2.2009)

 • StarsFan
  ****

  Začátek krásný. Černobílá stylizace připomínající noir filmy, ponurá atmosféra. Pak se ale tahle bublina rozplyne a začne normální film. Quaidův student spadne z budovy školy, Quaid zjišťuje, že jeho žena byla milenkou tohoto studenta, sám se následně opije a při probuzení na dívčích kolejích mu začíná docházet, že jeho bolest hlavy nebude asi jen kocovinou. Pořád zajímavé, na vysoké hodnocení. Během chvíle umírá ještě Quiadova žena, Quaid sám je nalezen na místě činu a obviněn z dvojnásobné vraždy (rozuměj: své ženy a svého studenta). S pomocí své studentky se tak pouští do vlastního vyšetřování, kde každou chvíli uniká poletujícím kulkám, hřebíkům nebo z auta potápějícího se do bažiny. Normální akční hovadinka. Odhalí spoustu záhad, které ho nakonec přivedou až ke skutečnému vrahovi. Nevyužitý potenciál. A závěr zase ve stylu noir. Černobílý, depresivní, bez velkých akčních scén. Škoda, že takový nebyl celý film.(3.8.2007)

 • mandes

  rozpočet : ? tržby americke : $12,706,478(2.6.2008)

 • anderson
  ***

  Film, svojho času označovaný za "hitchcockovský" triler. Z dnešného a ani z dobového pohľadu však toto porovnanie neobstojí. Dennis Quaid ako profesor, ktorý zistí, že ho NIEKTO z NEJAKEJ neznámej príčiny otrávil. A on má - myslím - len pár hodín na rozuzlenie tejto záhady. Pointu samozrejme neprezradím, len dodám, že z veľkých ambícií a očakávaní nakoniec zostane len trpká pachuť sklamania z nevyužitého námetu. V nemecky hovoriacich krajinách sa film ujal pod týmto názvom. Apropo, po Inner space, práve pri tejto snímke Dennis a Meg "prehĺbili" svoj vzťah. Technická poznámka: Film je rovnomenným remakom tejto klasiky. No a pre tých čo si lámu mozgovňu so skratkou D.O.A. - Dead On Arrival. (21.12.2004)(21.12.2004)