Podzim v New Yorku

• Nový Zéland

• Austrálie

Romantický / Drama

USA, 2000, 103 min

Asi najvýstižnejšie hodnotenie je: pekný film. Gere je sympaťák, jeho filmy mám celkom rád. Jeseň v New Yorku má silný príbeh, ale čo ho zráža je prvoplánovitosť a slabší scenár. Celý film je príliš okato hraný na emócie, pričom ja ich mám radšej skryté, také, ktoré musím i ja vycítiť. Takisto niektoré dialógy boli dosť nereálne a slabé. Veľké plus za moju obľúbenú Veru Farmiga. Ako som už povedal. Pekný film... 60%(6.9.2012)

• Cival

Ušmudlaná a ubrečená lovestory, kterou zabíjí zejména její naprostá předvídatelnost. Pouze Winona za něco stojí.(13.10.2003)

Prostě mě to dojalo... Winona Ryder je neskutečně krásná. I na toho Gera se dalo dívat.(2.10.2002)

Rozpočet $65miliónovTržby USA $37,761,915Tržby Celosvetovo $90,726,668/50%/(16.11.2005)

Neskutecne dojemna love story mezi starsim proutnikem a mladou nemocnou divkou kypi opravdu nevidanym mnozstvim sentimentu, ale presti si dokaze zachovat i vaznejsi tvar.(3.8.2002)

• mandes

rozpočet : $65 million tržby celosvetovo : $90,726,668(6.1.2007)

• novoten

Promarněná šance na působivou romanci. Gere má charisma a Winona překrásné laní oči, ale ani jedno tu nestačí. Nelogicky jednajícím postavám fatálně chybí hloubka a nějaké pochyby. Vždyť by oba mohli mít tolik otázek a problémů, že je doslova trestuhodné, jak celý jejich společný čas prošumí. Navíc scénáristka vybrala ten konec, který k dosavadnímu vývoji nesedí a tím film definitivně pohřbila.(4.4.2006)

Viděno tehdejšíma očima nemohu jinak.(1.11.2018)

• Mertax

Nemám ráda podzim.(3.9.2006)

Obávala jsem se dojemného příběhu s drastickým koncem, ale není to tak zlé. Naopak, vše působí tak povrchně, že citové dojetí nás vůbec neohrozí. Ani ten vlastní podzim v Central parku nevypadá nijak úžasně. Škoda, myslím že by to šlo natočit lépe. Jedná se o docela široké téma bizardního vztahu stárnoucího sukničkáře a umírající mladé dívky. Nejdříve si řeknete, že to on je bez debat „ten špatný“, protože podvedl umírající ženu (a že taky mohl počkat až nebude, ne?) Ale hned v tom je ta další potíž. Není ten vztah právě z její strany vydíráním. Je asi dost svazující chodit se ženou, co hned řekne, že umírá (opustit někoho nemocného? To se přece nedělá, že?). Na druhou stranu neříct nic a nabízet iluzi falešné budoucnosti...? Jenomže film skončí a všechny tyhle (a další) myšlenky zůstávají za domácí úkol! Zkrátka Podzim v New Yorku se k žádné pořádně úvaze a jejímu rozpracování nedostane. K čemu potom takový film točit? Já osobně čekala jen ten krásný podzim - a ani ten se nekonal!(13.10.2003)

Kýčovitý doják, který však oplývá hlavou, patou i inteligencí. Nikterak rajcovní, ovšem pro příjemné pokoukání ve dvou ideální. 50%.(31.12.2011)

Kdo by čekal jiskrnou taškařici, vybral si špatný film, kdo byl připraven na melodram, užil si maximálně.(19.5.2009)

Vydírá, dojímá, ale proč ne? Trošku zbytečně kritizovaná záležitost.. škoda, jak jednoduché je ji odsoudit!! Příval staré dobré romantiky na dlouhé večery nikdy neuškodí..(12.12.2005)

• Mi Nü-Chai

Utahané, uslintané a v hlavní roli opičák Gere. Nebýt Winony Ryder, tak nevím, nevím. Joan Chen, která na Vyobcované předvedla, že se slušným příběhem umí slušně naložit, tentokrát minula terč o hodnou řadu metrů.(15.11.2006)

60%(10.5.2007)

Tenhle film jsem viděl naprostou náhodou, ale i tak pozvedl moji víru v americkou kinematografii. Jelikož jsem silně náchylný k smutným romantickým příběhům, tak jsem byl předem ztracen. Celkově je pojetí spíše realistické, a to všemu jen dodává tu správnou atmosféru. Sice mi tam chyběla hloubka na kterou jsem zvyklý, ale jinak skvělá podívaná pro každého kdo si rád zatlačí slzičku.(29.4.2007)

Je to takové uplakané, už jste to snad viděli stokrát. On se do ní zamiluje, ona se do něho taky zamiluje, něco spolu zažijí, pak ji zkosí smrtka, on pak u okna pláče a je konec. Ale jo, celkem to ušlo, ale viděl jsem působivější dojáky.(13.2.2009)

Je to vyděračský a sentimentální snímek.. přesto má něco do sebe. Richard Gere je zde trochu povadlejší, ale to vynahrazuje charismatická Winona Ryder. Asi nejvíc mi na tomhle filmu vadila postava Willa (Gere).. kdyby se jednalo o skutečnost, muž s takovou povahou by s největší pravděpodobností doopravdy Charlotte nemiloval - nešlo by o lásku, nýbrž o lítost. Hluboce pochybuju o tom, že by se jako osobnost změnil - holt, aspoň částečný happy ending si museli autoři vytvořit. Škoda za to odmítání skutečnosti, mohlo by se jinak jednat i o dobré romantické drama..(10.1.2010)

film ktorý polovicu stopáže dojíma a polovicu vydiera.(11.4.2008)

celkom dojimave, ale inak nic moc...priemerna drama, ktora vyfuci z hlavy tak rychlo ako do nej prisla.(2.2.2007)

• FrodoF

Stokrát viděná sentimentální love strory. Jenom díky zlodějce Winoně film za něco stojí.(11.7.2003)

<< předchozí 1 2 3 4 5 6