On je osmačtyřicetiletý, interesantně prošedivělý majitel známé luxusní newyorské restaurace a notorický proutník Will Keane (Richard Gere), a ona je dvaadvacetiletá designérka bláznivých ozdob na hlavu a klobouků - Charlotte (Winona Ryder). Je to dívka plná nápadů, ale také podivné nostalgie a smutku. Nezkušená dívka a příliš zkušený muž se do sebe bláznivě zamilují. Jenže velké štěstí nemůže nikdy trvat dlouho. (oficiální text distributora)

tranquill

"V lásce je jen dvojí možné řešení. On přijde o ni, ona přijde o něj, nic víc..." Romantika s nádechem drama. Standard. ()

papaguy

Neurazí. Gere, (ne)herec jedné role, podává svůj standardní výkon. Ostatní ansambl je výrazně lepší. Některé romatincké výroky na pěst. Za mrakodrapy přidávám hvězdičku. ()

chrispe

Tak začnu pozitivy. Podzim! Barevný listy v Central Parku, Halloween a pomalé tempo vedoucí k svátkům. Výborně. Chci víc takových filmů. Další pozitivum je... ups. Není! Hele, já byla připravená na sladkobolnou limonádu, ale tohle... na to se ani tak nebolelo dívat, jako to poslouchat! Ten scénář byl hroznej. Hroznej. Hroznej. Vůbec nechápu, proč na to Gere a Winona kývli. Nehledě na to, že ty postavy teda udělali super nesympatický. ()

mirror

Podivná romanca v ktorej sa umierajúca Winona Ryder úplne nepochopiteľne zamiluje do obstarožného sukničkára Gereho. Winona je krásna a neustále usmiata (aspoň zo začiatku) a pozeral som to len kvôli nej. Gere je nepresvedčivý a mdlý a neveril som mu ani štipku z tej úbohej kôpky emócii čo predviedol. Kamera úplne kašľala na to, že sa film odohráva v jaseni, zaregistroval som trocha opadaného žltého lístia a to bolo všetko. ()

arkie

Ty dvě hvězdičky vypadly z očí Winony Ryder. Jináč se vám z toho, jak se vás autoři marně snaží celou dobu rozbrečet, zauzlí střeva. Děsnej cajdák z mužského cynického ale i z ženského romantického hlediska. ()

Nocturno culto

Gere ve své klasicky střižené roli protřelého svůdníka a Winona coby nevinná, krásná ale smrtelně nemocná návrhářka extravagantních klobouků, dojemná love story ..lehce předvídavě pojaté dílo, věřil jsem v happy end, který se nakonec koná ale v trochu jiném světle .. ()

pirulka

Evidentne bol zámer hlboko zapôsobiť na city diváka, no v mojom prípade to nevyšlo. Chýbala mi v tom šťava, "informácia naviac", väčšia iskra a dynamika medzi hlavnými postavami...hoci celkom prepadák to nebol- hviezdička naviac, lebo milujem jeseň a jej farebnosť :D ()

papadoce

Kým sa jednalo o o tému láska-vzťahy-sex veril som hlavným hrdinom každučké slovo. Gere hral dokonalé hovado a Winona mladú sprostú naivku a hrali to fakt dobre. Ale ako sa film prehupol do poslednej tretiny a začal byť o chorobe a boji s ňou, tak to jednak režisér a scenárista a jednak Winona absolútne nezvládli. Jej herecké schopnosti proste tak ďaleko nesiahajú aj keby sa roztrhala. A tak to aj vyzeralo. Škoda. Ale Gere to potiahol poctivo až dokonca. Jeden z filmov, ktoré beriem ako povinnú jazdu, ale bolo to obstojné. ()

Lennie

Richard Gere jako sprostý záletník, Winona Ryder jako nešťastná dívka po pubertě...a vznikla z toho ubrečená love story, na níž je nejpoutavější závěrečná snaha hlavního hrdiny sehnat lékaře. Přece jenom je to příliš předvídatelné. ()

Emilii

Ne, ne. Nejde udělat ještě jednou Pretty Woman, takhle to na mne působí. Jasně je to smutý a nespravedlivý, ale né nechci takovej příběh, ne!!! ()

lobo87

Asi najvýstižnejšie hodnotenie je: pekný film. Gere je sympaťák, jeho filmy mám celkom rád. Jeseň v New Yorku má silný príbeh, ale čo ho zráža je prvoplánovitosť a slabší scenár. Celý film je príliš okato hraný na emócie, pričom ja ich mám radšej skryté, také, ktoré musím i ja vycítiť. Takisto niektoré dialógy boli dosť nereálne a slabé. Veľké plus za moju obľúbenú Veru Farmiga. Ako som už povedal. Pekný film... 60% ()

fimler

Není to úplná pecka, nevtáhlo mě to jako jiné filmy podobného ražení. Film rozpoznatelný a zapamatovatelný pouze díky hercům. Richard Gere je tu nic moc, ale vidět Winonu Ryder a Veru Farmigu v jednom filmu bylo fajn. ()