Čarodějky ze Salemu

• slovenský

Čarodejnice zo Salemu

Drama / Historický

USA, 1996, 124 min

Drama u kterého jsem se místama musel smát. Srovnávat s Kladivem je podle mě namístě, zvlášť, když ho Kladivo rozcupákuje na plné čáře. Winona tady hraje největší čubku na světě, ale jejím kukadlům bych stejně odpustil všechno, jediný kdo mi vadil byl ten její kolektiv. Hrůza, hnus, k zblití, na ránu... Ale zpátky k filmu, v Salemu jsou dobří a neokoukaní herci, ale místama děj hraje moc na city a hlavně se z celého filmu dalo vytěžit mnohem víc. Třeba soudce byl měkejš, takový Boblig by s nima zatočil líp. 60%(16.10.2009)

Dějiny inkvizice mě vždycky zajímaly a z tohoto důvodu, jsem si nemohla nechat ujít ani tento velice působivý snímek. Podle skutečných událostí, se skvělými herci zejména Winonou Ryderovou, která předvádí naprosto strhující herecký výkon. Působivá atmosféra malé americké vesnice 17. století s kterou zamává lživé obvinění pomstychtivé dívky, celý tento děj je vykreslen naprosto věrohodně a působivě. K tomu není co dodat. 95%(27.7.2009)

Pro mne velmi silný zážitek s excelující Winonou Ryder v roli Abigail, hlavní původkyně následných děsivých událostí, opravdu celkově přesvědčivě zpracovaný příběh kruté lidské msty, hamižné zištnosti a samolibých ambicí, které se ve vzájemné morbidní souhře nezastaví ale vůbec před ničím, a tak se postupně ukončují oběšením na šibenici další a další nevinné životy, dříve pospolitou komunitou osadníků nezadržitelně rozvrací nedůvěra, podezírání, strach, a to vše začalo jen jako lehkovážná dívčí hra, která se tvrdošíjnou lží proměňuje nakonec ve vykonstruované soustrojí schopné vtáhnout do sebe kohokoliv, hrůzná podívaná s velmi slušným vypracováním jednotlivých postav a hereckým obsazením, rozhodně doporučuji.(20.7.2012)

Tento film disponuje velmi silnym pribehem, ktery ke skvelym hereckym vykonum doslova svadel. Winona Ryder je ve sve roli naprosto dokonala, stejne tak i Daniel Day-Lewis coby John Proctor. Film ve mne vyvolal emoce a to je asi to nejkrasnejsi, co vas pri sledovani filmoveho pribehu muze potkat (nehlede na to, jake ty emoce jsou). Proto je pro me film Carodejky ze Salemu jednoznacne 5-ti hvezdickova zalezistost.(3.1.2003)

Když jsem sledoval tento film, lomcoval mnou vztek, ale také jsem pociťoval zoufalství nad tím, jak jsou někteří ti lidé zaslepení. Je to film, který asi jen tak někoho nenechá jen chladně přihlížet. Když člověk sleduje tu příšernou bigotnost, má chuť tam vlítnout a dát jim pořádně přes hubu. Je to velmi dobrý film s výbornými hereckými výkony.(11.3.2007)

• - Ze skutků Abigail Williamsové čerpal například zpěvák King Diamond, který se údajné čarodějnici věnoval dokonce ve dvou albech s názvem Abigail I. a Abigail II., nebo spisovatel Stephen King, který zmínil v knihách jak jméno Abigail, tak i městečko Salem´s Lot. (Terva)

• - Pro roli Abigail Williams byly zvažovány herečky Melanie Lynskey, Drew Barrymore nebo Kirsten Dunst. Ostatně Kirsten všechny ohromila, byla přizvána i na kamerové zkoušky, jenže producent a režisér trvali na tom, že je příliš mladá. (viperblade)

• - Pro roli Mary Warren byla zvažována i Sarah Michelle Gellar. (viperblade)