poster

Lucas

 • USA

  Lucas

Drama / Komedie / Romantický

USA, 1986, 100 min

Režie:

David Seltzer

Scénář:

David Seltzer

Hudba:

Dave Grusin

Scénografie:

Linda Lee Sutton (set dekoratér)

Kostýmy:

Molly Maginnis
(další profese)
 • aLPaC
  ****

  Už jsem to psal vícekrát, zkrátka pro tyto teen komedie z 80´s mám slabost. Je to určitě tím, že mi připomínají moje mládí. Sice jsem vyrůstal déle, vlastně jsem se narodil, když tohle byla novinka nicméně, tyto osmdesátkové komedie mají prostě své neopakovatelné kouzlo, které už je dnes dávno pryč, což je určitě škoda. Navíc ta nenucenost, upřímnost a žádné nechutné scény podtrhují realičnost těchto snímků. Jediné, co můžu vytknout je určitě kvalita účesů, protože to, jak vypadají dnešní holky a jak vypadaly tehdejší, to je strašnej rozdíl.(27.1.2014)

 • schizmo
  ****

  Film mého dětství. Dobře si pamatuju na začátky vysílání televize Nova, jak vždy dávali film večer a druhej den dopoledne jeho reprízu. Tenkrát se mi to tak líbilo, že jsem si dal oba vysílací časy. Příběh o nešťastné lásce a o tom, co všechno je člověk pro ni schopen udělat, na mě tenkrát udělal velký dojem - možná proto, že se člověk v pubertálním období dokáže vcítit do podobného problému velmi snadno. Po víc jak patnácti letech jsem se dostal k jeho podívání znovu a musím uznat, že neztratil nic ze svého kouzla - debutující Winona, mladičký Sheen, užasná 80' atmosféra. Dá se říct: nadčasová záležitost!(6.10.2012)

 • TO
  ***

  Lucas je čtrnáctiletý praštěný školák, který se zamiluje do starší holky, a chce se proměnit z podivína alespoň na normálního kluka, ale moc mu to nejde. Raději si měl víc všímat své kamarádky Winona Ryder, která hraje svou první filmovou roli. Jeho holku mu stejnak odláká velký frajer Charlie Sheen. Tohle byl celkem dobrý film.(12.9.2006)

 • Martin741
  **

  Udajne prelomovy film s vtedy este mladym Corey Haimom, ktory - jaxa spravne pise v oficialnom zivotopise Haima, - fim uspech nezaznamenal. A s odstupom casu sa na nom dost brutalne podpisuje zub casu. Sice mlademu Haimovi sekunduju zname drzky Karlos estevez a Winona Ryder, ale proste nejde o kultovy film ani omylom. Pravom je to v zabudnuti, ako dobre pise Lacike este aj ten koniec je picoidny : 30 %(12.5.2020)

 • sidzej
  ****

  Teenegerské filmy 80tych rokov boli úplne iné, než tie dnešné. Mali svoje neopakovateľné čaro, hravosť a oddychovú atmosféru. Boli nenútené, prirodzené, kultivované. Lucas pôsobí z dnešného pohľadu značne zastarale no prináša niekoľko pôsobivých oldschoolovských scén s pôsobivou hudbou vyvolávajúcou v človeku nostalgické spomienky. Na Lucasovi sa mi páči aj fakt, že nabúrava žánrové klišé kapitán futbalového družstva = záporák. Okrem toho kto by nechcel vidieť začiatky Winony Ryder či Charlieho Sheena? Veľmi príjemný film s vydareným záverom 75%(11.10.2008)

 • - Natáčení probíhalo v létě roku 1985 v okolí Chicaga (Monco)

 • - Postava Garyho Cola byla předabována. (Monco)

 • - Kvůli rozhodnutí o přetočení závěrečné scény, kdy se Lucas (Corey Haim) vrací do školy, se musel štáb vrátit na jeden natáčecí den do West Glenbardu. Bylo období Vánoc a teplota okolo nuly, avšak děj byl zasazen do podzimu. Už od 7 hodin od rána se tak museli na "plac" dostavit herci v tričkách s krátkým rukávem a kameraman musel dokonce pokrýt okna gelem, aby zabránil jejich zamlžování. (Monco)