Lucas

Lucas

Drama / Komedie / Romantický

USA, 1986, 100 min

Teenegerské filmy 80tych rokov boli úplne iné, než tie dnešné. Mali svoje neopakovateľné čaro, hravosť a oddychovú atmosféru. Boli nenútené, prirodzené, kultivované. Lucas pôsobí z dnešného pohľadu značne zastarale no prináša niekoľko pôsobivých oldschoolovských scén s pôsobivou hudbou vyvolávajúcou v človeku nostalgické spomienky. Na Lucasovi sa mi páči aj fakt, že nabúrava žánrové klišé kapitán futbalového družstva = záporák. Okrem toho kto by nechcel vidieť začiatky Winony Ryder či Charlieho Sheena? Veľmi príjemný film s vydareným záverom 75%(11.10.2008)

14-letý Lucas (Corey Haim) se seznámí s o dva roky starší Maggie (Kerri Green), která se zrovna přistěhovala a ve městě nikoho nezná. S Lucasem si rozumí i když ten se od ostatních dost liší. Maggie se touží seznámit i s děvčaty a proto se rozhodne dělat roztleskávačku pro místní školní fotbalový tým. Mezi fotbalisty si najde i přítele Cappiho (Charlie Sheen), který k Maggie rovněž cítí sympatie. To se Lucasovi nelíbí a aby Maggie okouzlil, rozhodne se začít hrát fotbal...Kouzelný, příjemný ale také dosti naivní film z 80.let. Chvílema nudí a místama zase perfektně baví. Mladí herci s typickými účesy, to nemohlo dopadnout jinak. Mírný nadprůměr. 60%(10.6.2011)

Lucas je čtrnáctiletý praštěný školák, který se zamiluje do starší holky, a chce se proměnit z podivína alespoň na normálního kluka, ale moc mu to nejde. Raději si měl víc všímat své kamarádky Winona Ryder, která hraje svou první filmovou roli. Jeho holku mu stejnak odláká velký frajer Charlie Sheen. Tohle byl celkem dobrý film.(12.9.2006)

Lucas - je mu čtrnáct, sleduje brouky, jede po starších holkách, kamarádí s mladičkým Charlie Sheenem, když byl ještě negativní a miluje ho Winona Ryder. Prostě esence dětství v osmdesátkách! Coreyho Haima je fakt škoda. Měl zajímavé charisma. Ale nezvládnutí slávy dělá své. Když se nad tím zamyslím, ještě to přesáhlo do devadesátek, ale pak mám dojem, že už se takové filmy točit přestaly. Minimálně s takovou atmosférou a pohlcujícím kouzlem. Možná to je jen nostalgií, možná tím, že kdybych si měl vybrat podle filmů dobu, v níž bych chtěl žít, bylo by to přesně tohle. Holky s úžasnými účesy, skvělá hudba, všechno venku, ne doma, život v realitě, ne ve virtualitě, šmírování spolužaček a sousedek, ne internetové porno. A Winona Ryder, která vypadá skoro úplně stejně jako o deset let později a dokázala by pedofilní sklony vyvolat i v mrtvole. Už by mohl, sakra, někdo vymyslet ten stroj času. A neříkejte mi, že Kerri Green není matkou Emmy Watson.(23.4.2016)

Film mého dětství. Dobře si pamatuju na začátky vysílání televize Nova, jak vždy dávali film večer a druhej den dopoledne jeho reprízu. Tenkrát se mi to tak líbilo, že jsem si dal oba vysílací časy. Příběh o nešťastné lásce a o tom, co všechno je člověk pro ni schopen udělat, na mě tenkrát udělal velký dojem - možná proto, že se člověk v pubertálním období dokáže vcítit do podobného problému velmi snadno. Po víc jak patnácti letech jsem se dostal k jeho podívání znovu a musím uznat, že neztratil nic ze svého kouzla - debutující Winona, mladičký Sheen, užasná 80' atmosféra. Dá se říct: nadčasová záležitost!(6.10.2012)

• - Winona Ryder v tomto filmu debutovala. (Pumiiix)

• - Kvůli rozhodnutí o přetočení závěrečné scény, kdy se Lucas (Corey Haim) vrací do školy, se musel štáb vrátit na jeden natáčecí den do West Glenbardu. Bylo období Vánoc a teplota okolo nuly, avšak děj byl zasazen do podzimu. Už od 7 hodin od rána se tak museli na "plac" dostavit herci v tričkách s krátkým rukávem a kameraman musel dokonce pokrýt okna gelem, aby zabránil jejich zamlžování. (Monco)

• - Postava Garyho Cola byla předabována. (Monco)