Lucas

Lucas

Drama / Komedie / Romantický

USA, 1986, 100 min

Film mého dětství. Dobře si pamatuju na začátky vysílání televize Nova, jak vždy dávali film večer a druhej den dopoledne jeho reprízu. Tenkrát se mi to tak líbilo, že jsem si dal oba vysílací časy. Příběh o nešťastné lásce a o tom, co všechno je člověk pro ni schopen udělat, na mě tenkrát udělal velký dojem - možná proto, že se člověk v pubertálním období dokáže vcítit do podobného problému velmi snadno. Po víc jak patnácti letech jsem se dostal k jeho podívání znovu a musím uznat, že neztratil nic ze svého kouzla - debutující Winona, mladičký Sheen, užasná 80' atmosféra. Dá se říct: nadčasová záležitost!(6.10.2012)

Teenegerské filmy 80tych rokov boli úplne iné, než tie dnešné. Mali svoje neopakovateľné čaro, hravosť a oddychovú atmosféru. Boli nenútené, prirodzené, kultivované. Lucas pôsobí z dnešného pohľadu značne zastarale no prináša niekoľko pôsobivých oldschoolovských scén s pôsobivou hudbou vyvolávajúcou v človeku nostalgické spomienky. Na Lucasovi sa mi páči aj fakt, že nabúrava žánrové klišé kapitán futbalového družstva = záporák. Okrem toho kto by nechcel vidieť začiatky Winony Ryder či Charlieho Sheena? Veľmi príjemný film s vydareným záverom 75%(11.10.2008)

Aj nad piatimi som uvažoval. Rozkošná lúzerovina; teen 80's, Charlie Sheen, debutujúca Winona a Kerri Green, - jak píše eraserhead - totálna Emma Watson. Dokonca (SPOILER!) tlieskanie na konci dojemné a nie trapné. Dnes už to takto proste nejde natočiť. Vadí mi len dôvod toho tlieskania. Ono to neni stopercentne jednoznačné. A dosť to vyzerá, jak keby chceli povedať, ža sa človek musí zmeniť, aby ho brali (Koniec SPOILERU). Čo je blbosť. Hlavne keď tí druhí, sú drbnutí športovci, a v Lucasovom prípade obvzlášť.(9.5.2016)

• Lacike

Klasicky teenage film o nerdovi, ktory sa zamiluje do dievcata, ale tu skôr pritahuje futbalista ako nerd. Cele je to take priemerne a zaujme to len dost hviezdnym hereckym obsadenim naviac v casoch, ked vsetky tie buduce hviezdy boli este strasne mlade. Mozno by som dal aj tretiu hviezdu keby to nezabil klasicky trapny koniec v ktorom hlavnemu hrdinovi vsetci zborovo zatlieskaju. Fuj.(6.1.2016)

Už jsem to psal vícekrát, zkrátka pro tyto teen komedie z 80´s mám slabost. Je to určitě tím, že mi připomínají moje mládí. Sice jsem vyrůstal déle, vlastně jsem se narodil, když tohle byla novinka nicméně, tyto osmdesátkové komedie mají prostě své neopakovatelné kouzlo, které už je dnes dávno pryč, což je určitě škoda. Navíc ta nenucenost, upřímnost a žádné nechutné scény podtrhují realičnost těchto snímků. Jediné, co můžu vytknout je určitě kvalita účesů, protože to, jak vypadají dnešní holky a jak vypadaly tehdejší, to je strašnej rozdíl.(27.1.2014)

• - Natáčení probíhalo v létě roku 1985 v okolí Chicaga (Monco)

• - Postava Garyho Cola byla předabována. (Monco)

• - Winona Ryder v tomto filmu debutovala. (Pumiiix)