poster

Naučím tě zabíjet

 • anglický

  Apprentice to Murder

Mysteriózní

Kanada / USA / Norsko, 1988, 97 min

Režie:

Ralph L. Thomas

Scénář:

Allan Scott

Kamera:

Kelvin Pike

Hudba:

Charles Gross

Střih:

Patrick McMahon

Scénografie:

Gregory Bolton
(další profese)
 • Svadbos
  **

  Zvláštny, strojený film natočený na motívy skutočnej udalosti. Herecký výkon Donalda Sutherlanda je skklamaním. Film sa natáčal v Nórsku.(10.10.2011)

 • Malarkey
  **

  Klasické americké drama osmdesátých let. Napětí prakticky žádné. Celkově jsem se u filmu nudil, ale nechalo se na to koukat. Stejnak se na to po po nějaké době zapomene.(25.5.2006)

 • DanRichter
  ***

  český i německý překlad (resp. plakát filmu) dělaly tento film uplně něčím jiným, než byl doopravdy :) .. ten celkem věrně popisuje skutečné události zhruba před sto lety, tkeré se staly v jednom vidlákově kousek od Philadelphie, a byly o tom, kterak jistý šarlatán a mastičkář (a vedle toho i blázen, který i nějaký čas byl v blázinci) v jednom městě začal úřadovat, a tvořit si okruh svých fandů, mezi nimiž byl i 16-letý Billy, který si brzo staříka oblíbil (stejně jako i on jeho), a začali spolu pracovat .. vše by bylo na pohodu, nebýt faktu, že stařík je totálně narušená paranoidní osobnost, která všude vidí dáblova znamení a démony, a snaží se o tom přesvědčit i své okolí, až se to jednou i podaří :) .. tolik k ději :) .. a nyní k filmu .. filmaři se zaměřili více na psychologii postav, a zde musím pochválit, že bylo k vidění doslova učebnicové zobrazení paranoidní poruchy osobnosti v podání Dona Sutherlanda(výborně zahrané), a tak si každý může vychutnat, jak manipulují, získavají vliv a moc všichni ti možní vůdcové sekt, jako lze vidět i to, jak prožívají svoje druhé reality .. v tomto bodě má scénarista jedničku , kterou podtrhnu za těch pár povedených lekaček a napínavých momentů .. bohužel námět filmu více nenabízel, navíc filmaři se v některých nepodstatných scénkách až zbytečně dlouho babrali, a tak až na ty některé momenty film celkem nudí (naštěstí existuje FFW:D) .. ale i tak na to jedno zkouknutí se to dá doporučit .. a komu ? ani vám nevím, třeba všem sestřičkám :)(28.12.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace