poster

eXistenZ

 • Kanada

  eXistenZ

 • Velká Británie

  eXistenZ

 • Francie

  eXistenZ

 • Slovensko

  eXistenZ

 • Austrálie

  eXistenZ

 • Nový Zéland

  eXistenZ

 • USA

  eXistenZ

 • Irsko

  eXistenZ

 • Japonsko

  eXistenZ

Akční / Sci-Fi / Thriller / Horor

Kanada / Velká Británie / Francie, 1999, 97 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Jordan
  *****

  aspoň už viem, kde jeden z posledných kovbojov hollywoodskej postmoderny chodí po svoje nápady a inšpirácie, lebo inception má jasný vzor, predobraz (myšlienkovo, pointovo a nápadovo) práve v eXistenZ. zhruba v rovnakom čase uzieral svetlo sveta ja matrix, Cronenberg je však o čosi komornejší, ujetejší a ako vždy typicky nemejnstrímový (aj keď tam má na malej ploche celkom slušnú partiu hercov). to, čo ma na jeho filmoch vždy bavilo a baví, ma bralo aj tu - detaily, nápady, premyslený filmový svet a havne EFEKTY! j.j.leigh, ktorú vnímam (či skôr ne-vnímam) ako pomerne nevýraznú som si konečne v tomto filme užil, lebo tu má zopár naozaj sexi polôh. spolu s TRONom a Gamerom je eXistenZ vlastne jeden z mála filmov, ktoré sa výsostne venujú problematike počítačových hier - a z týchto troch spomenutých jedine eXistenZ ako tak vážne, kriticky a hlbšie.(12.10.2013)

 • Xeelee
  *****

  Něco je špatně. Co je realita a jak byste ji definovali? Co kdybyste měli sen, který by vám připadal skutečný? David Cronenberg nám předkládá realit rovnou několik. Reality, ve kterých běhají zmutované žabo-mloko-ještěrky, kde nikdo fyzicky nelyžuje, kde technici, pitvající konzole, fušují do řemesla zvěrolékařům a lidé nahrazují konzolím baterky, na rybích farmách se pěstují zbraně a (skoro) všichni mají biokonektor a hrají velmi sofistikované hry. Pistole menší ráže asi střílejí mléčné zuby. Zubaři teď dělají do zbrojního průmyslu. Slavná programátorka her Allegra Geller přichází testovat svoji novou a zcela revoluční hru eXistenZ s dobrovolníky, ale sezení se poněkud zdramatizuje. Její konzole, ve které má jedinou kopii eXistenZ, totiž utrpěla menší šok po tom, co byla Allegra postřelena a musela ji odpojit během nahrávání, a proto se na útěku rozhodne otestovat hru s jejím novým „bodyguardem“ Tedem. Ten ale nemá bioport a má panickou hrůzu z jeho zavedení. Fakt, že na její hlavu byla vypsána velmi tučná odměna asi také moc nepotěší. Nakonec se ale do eXistenZ dostanou a vše se začíná zamotávat. Realita se čím dál tím víc slévá s fikcí, nevíte čemu a komu můžete věřit a začíná tu jít o lidské životy. Pozná Allegra Realisty od ostatních? Jsou Realisté opravdu ti zlí? A co když už nejsou ve hře? Nemyslíte, že nejlepší světový umělec by měl být potrestán za nejefektivnější deformování reality? Smrt tvůrcům her!(6.4.2008)

 • Djkoma
  *****

  David Cronenberg je zvláštní režisér. Na poprvé mi dal ochutnat ExistenZ aniž bych cokoliv očekával a z pro mě neznámého důvodu, jsem nedokázal přijít na chuť tomuto paranoidnímu snímku. Na podruhé jsem se přiblížil k pochopení nejblíže a sladkou chuť tohoto snímku jsem si vychutnal až do konce. Cronenbergův svět je vždy jiný než si na první pohled myslím a proto druhé shlédnutí pomohlo a vše bylo vyjasněno. Skvělý film, který si pohrává s chápáním reality, lehce myšlenkově připomíná např. Matrix nebo 13nácté patro, ale dějově se jedná o paranoidní hříčku velkého mistra podivnosti. Smrt démonické Allegře Gellerové!(1.6.2004)

 • eLeR
  ***

  Divočina, v ktorej som sa miestami strácala a moja pozornosť upadala, ale na druhej strane som bola stále zvedavá, čo bude ďalej. Koniec dal tomu hlavu a pätu. Cronenberg asi nerád videohry. 3,5* (Filmová výzva 2018 - kajda.l) a Videné v rámci 30 dní so svetovou kinematografiou (marec 2018)(20.3.2018)

 • Sawy
  ****

  Velké překvapení.Věděl jsem,že eXistenZ je poměrně rozporuplně hodnocený film.Někdo ho miluje,někdo z duše nenávidí.Tak jsem se odhodlal k jeho zhlédnutí hlavně ze zvědavosti,ke které skupině se připojím.A je to rozhodně spíš k té první.Cronenberg asi nedokáže natočit normální film bez různých nechutností a úchyláren.Ale tady mi to nevadilo,ani ta pistole z kostí.Myšlenka tohohle filmu je poměrně znepokojivá,představa,že by lidstvo mělo v budoucnosti přežívat soustavně připojeno k herním konzolím a ani nevědět,co je realita a co hra,to je dost strašné.Rozhodně jedno z nejlepších sci-fi a kdyby tam nehrál Jude Law,kterého z duše nesnáším,šel bych i na těch pět.85 %(11.10.2008)

 • - Dvaja z producentov filmu sú Maďari, preto nemusí byť náhodou veľkosť písmen v jeho názve. Medzi veľkými X a Z vzniká slovo "isten", čo po maďarsky znamená "boh". (r3plicator)

 • - Natáčení probíhalo v kanadské provincii Ontario. (Terva)

 • - Film je výrazne inšpirovaný dielom legendárneho sci-fi spisovateľa Philipa K. Dicka, ktorý sa vo svojej tvorbe zaoberal najmä pravou povahou reality. eXistenZ sa do veľkej miery inšpiruje jeho románom "Tri stigmy Palmera Eldritcha", v ktorom však vrstvenie realít nebolo rámcované hrou, ale špeciálnymi drogami. (r3plicator)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace