poster

Pink Floyd: Živě v Pompejích

 • český

  Pink Floyd v Pompejích

 • Belgie

  Pink Floyd: Live at Pompeii

 • slovenský

  Pink Floyd: Naživo z Pompejí

 • anglický

  Echoes: Pink Floyd

Hudební / Dokumentární

Belgie / Západní Německo / Francie, 1972, 59 min (Director's cut: 92 min)

Režie:

Adrian Maben
 • ilemas
  **

  Sice jsem velký fanoušek Pink Floydů, ale přes tak vysoké hodnocení musím dát dvě. Nemám rád rozkouskovaný obraz do 12-ti čtverečků a podobně a hlavně mezi písničkami kecání. Kdyby to bylo odděleně budiž. A po vizuální stránce, jak se tu několikrát opakuje taky nic moc.Pompeje jsou více vidět hlavně v druhé části skladby Echoes, v ostatních sopka Vesuv. Hodnotím režisérský sestřih,který to - jak čtu níže- vše ničí. Originál jsem neviděl, určitě bych hodnotil víc. Hudba nemá chybu.(25.1.2009)

 • Vraccas
  *****

  Dle mého vynikajicí koncert s dokumetární vložkou, většina záběru byla směřévána na Nicka Masona. Dle mě právem. Jakožto jediného člena působícího v Pink Floyd od založení až do teď. Škoda jen, že tam bylo tolik grafických záběrů, které se tam moc nehodily. Já bych zůstal u kamery:-) Koncert v amfiteátru ve spojení s hudbou Pink Floyd = Hudební extáze.(8.10.2009)

 • Johny M.
  ***

  Ač nejsem žádnej skalní fanoušek Pink Floyd, po hudební stránce bych neměl co vytknout (leč zatím chybí ty největší hity). Bohužel po obrazový stránce už Pompeje tak zajímavý nejsou: ladění nástrojů, nějaká ta improvizace ve studiu a skvělý Echoes z Pompejí doplněný tím, jak floydi žerou v kantýně a nějakejma rádoby-chytrejma řečma. Dal bych radši přednost klasickýmu koncertu... 3,5* [Director's cut].(13.2.2009)

 • Filomena.I.
  ***

  Tlukot srdce mého je ještě slyšitelný, tep hmatatelný...postavy klopýtající v dusivém kouři. Z dáli zvuky prapodivné, mrazení a nepříjemnost vyvolávající, země probublávající, třas - a pak s rachotem pekelným láva vyvěrající z nejtemnějších hlubin země a já chtěla pryč pryč z toho lomozu a hluku drásajícího! Na chvíli úleva přišla v psím blues Mademoiselle Nobs chrtice afghánské dlouhosrsté než přehlušila je šílenost šílenější s tvářemi zkázy hrůzou zkamenělými... *** Pohlazení hladivě paličkované Nicholase Masona přehlušil zvuk ryčných činelů, kdy Roger Waters počal do nich mlátit jak pominutý. Pak s kreacemi atletickými přesedlal na gong obří a celým člověkem bušil a bušil do mých uší uštvaných... Mladý David Gilmour na sólovce pákou řadící lomcoval zas a válečkem plechovým strunami břinčel. Nato Rick Wright klávesy vzbouřil... Užívali si to vlasáči ušatí postaveni v amfiteátr řecko-římský s vládcem Vesuvem tyčícím se pyšně nad hlavami jejich. A kameny křičí historii černou jak láva spící, stíny Pompejí zaplaveného magmatem žhnoucím žalují, když zastavil se život právě teď...A Saucerful of Secrets (Talíř plný tejemství)... V Echoes dralo se světlo pomalu na povrch a já konečně vydechla. Než jej opět pohltila silueta mocné sopky dřímající... (Doplněk hudební v mém Deníčku.)(7.9.2014)

 • tom88
  **

  Ach ach, to som si myslel, že po zhliadnutí tohoto koncertu s legendou Pink Floyd budem fanúšikom aj ja, no nestalo sa a naopak už nechcem nikdy viac. Pozriem si ešte The Wall, ale potom si dám s Floydami pokoj. Tento koncert mi nedal takmer nič, aj keď tam bolo zopár pekných záberov, no zbytok vizuálu šlo bokom. Hudba sa mi nepáčila a očakával som nejaký hit, ktorý by som aj ja uznal. Asi trocha podceňujem, ale to tým, že nie som fanúšik. 45%(10.9.2008)

 • - Po skladbě "One Of These Days" je vidět, jak členové Pink Floyd popíjejí během svačiny české pivo Pilsner Urquell. (PinPrick)

 • - Existují dvě verze VHS záznamu. Starší verze se samotným vystoupením a tzv. Theatrical version s interview a záznamy ze studia. Na DVD pak vyšla verze Director's Cut obsahující počítačové animace. (messiah)

 • - Při jedné z konverzací se dozvíme, že Nick Mason nemá rád kůrku na koláči. (PinPrick)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace