Koma

Chi-Leung Law

Susan Chan

Chi-Ying Chan

Chi-Leung Kwong

Už jste se někdy probudili ve vaně, která je plná ledové tříště a zjistili, že vám chybí ledvina a krvavý nápis na stěně vás nabádá, že jestli chcete přežít musíte zavolat policii? A tohle je jen jedna z pozoruhodných scén tohoto filmu. Film je strhující a jde vlastně o vztah dvou žen, který je velmi proměnlivý a příběh nabývá na zvratovosti. Film se mi moc líbil, ale není pro slabší povahy a pro neznalce asijské kinematografie.(25.6.2005)

Takový trošku zmatený (chyběly mi tam nějaké hlubší pouhnutky, vyloučím-li tedy variantu, že jedna z postav byla blázen) romantický thriller o milostném trojúhelníku, samotě, absenci přátel, kráse i hnusu lidství a jedné ledvině. Jelo to docela fajn, byť se občas postavy zachovají trochu podivně. Takový neurážející, milý průměr. 2,5*(22.10.2013)

Příběh už zde byl popsán, já se jen přidám k ostatním s tím, že se jedná o lehce nadprůměrný film. Bavil jsem se, nenudil... byly tam dvě fešné slečny a několik zajímavě natočených scén, jako například hned na začátku, kdy se neznámá dívka probudí ve vaně plné ledu. Závěrečný zvrat tentokrát ani není moc zvratem, myslím, že každý z diváků takové zakončení očekával. Ale pořád šlo o solidně udělaný film.(2.4.2010)

Intersonic to u nás vydal pod hlavičkou hororového žánru. Jde však spíše o psychologický thriller, který se točí okolo nedobrovolnému odebírání ledvin a kšeftování s tímto žhavým zbožím. Zatímco začátek filmu diváka docela dost navnadí díky úvodní scéně s umírající dívkou a atmosféra v tu chvíli hodně přitvrzuje, postupem času jaksi toto asijské kouzlo vyprchává a divák se místy i docela nudí. Tvůrci se totiž rozhodli do svého snímku přimíchat i docela velkou porci kriminální zápletky, která dle mého názoru tomuto filmu spíše uškodila. Protože tento fakt doslova přibrzdil rozjetou atmosféru, která se z vrcholu postupně řítila až na dno. Najdeme zde hodně dobrých, ale i špatných chvilek, které z nej ve finální fázi udělali obyčejný průměrný asijský snímek, který neuškodí vidět ovšem ani nic se nestane, když ho necháte bez povšimnutí. Škoda těch zbytečně dlouhých a nudných pasáží, které byly vlastně o ničem.5/10(13.5.2010)

Práve som si pozrel tento film a musím napísať, že je vynikajúci. Kamera i strih sú bez chyby a pravdupovediac som čakal, že priateľ Ching to prežije (to bude tými americkými superkoncami). Našťastie sa tak nestalo, pretože bodnutie skalpelom do čela by sa dosť ťažko vysvetľovalo. Od filmu sa nedá odísť ani na minutu a to je pre film dobrým znamením.A na záver rečnícka otázka : Nezdá sa vám, že ázijske filmy sú oveľa kvalitnejšie ako tie z Holywoodu?!(26.12.2006)