Koma

Gau ming

Koma

Thriller

Hong Kong, 2004, 88 min

Práve som si pozrel tento film a musím napísať, že je vynikajúci. Kamera i strih sú bez chyby a pravdupovediac som čakal, že priateľ Ching to prežije (to bude tými americkými superkoncami). Našťastie sa tak nestalo, pretože bodnutie skalpelom do čela by sa dosť ťažko vysvetľovalo. Od filmu sa nedá odísť ani na minutu a to je pre film dobrým znamením.A na záver rečnícka otázka : Nezdá sa vám, že ázijske filmy sú oveľa kvalitnejšie ako tie z Holywoodu?!(26.12.2006)

• MickeyStuma

Žárlivost, touha, důvěra a pomsta. Komplikovaný milostný trojúhelník projevující se během vyšetřování krádeže ženské ledviny. Ano, námět je o obchodu s orgány, ale v krapet neočekávaném pojetí. Snímek je prezentovaný jako horor, avšak nevypadá tak. Spíše melodramatický thriller s mizivým napětím a pomalým tempem. Na horor by se dalo očekávat patřičné násilí s gore efekty, ale neděje se tak. Během krádeží se oběti nezabíjejí, takže k tomu vlastně není ani důvod a scény s potřísněnou krví žánr nemá šanci zachránit. Hrůza, děs a šokující scény se na správný horor tedy nekonají, což bourá ucelené nadšení z daného žánru. Scénář má evokovat hrůzu právě co se týče obchodu s orgány, mírného tajemství a částečnou dramatizací, ale jako celek je to na horor prostě divácky dosti nudnou záležitostí. Daná myšlenka ale není zase až tak špatná, takže škoda toho promarněného potenciálu.(31.12.2018)

Už jste se někdy probudili ve vaně, která je plná ledové tříště a zjistili, že vám chybí ledvina a krvavý nápis na stěně vás nabádá, že jestli chcete přežít musíte zavolat policii? A tohle je jen jedna z pozoruhodných scén tohoto filmu. Film je strhující a jde vlastně o vztah dvou žen, který je velmi proměnlivý a příběh nabývá na zvratovosti. Film se mi moc líbil, ale není pro slabší povahy a pro neznalce asijské kinematografie.(25.6.2005)

Hongkongský thriller o bohaté a rozmazlené dívce Ching, které špatně fungují ledviny a kvůli své osamělosti se spřátelí s chudou dívkou jménem Ling. To však netuší, že Ling má poměr s jejím přítelem a je zapletena do obchodu s lidskými orgány. Ling je navíc závistivá, žárlivá a pomstychtivá. Je tedy zaděláno na dusný thriller o souboji dvou žen, z nichž jedna dokáže zajít hodně daleko. To by však film nesměl být tak nudný, sterilní a nenapínavý. Těšili jste se při pohledu na obal DVD na pořádně krvavou asijskou ujetost? Na to hned zapomeňte, ve filmu se dočkáte ledatak řezu skalpelem do boku a decentního vpichu do oka, velká požární sekera přijde nazmar. Holky jsou sice pěkné, ale vůbec to mezi nimi nejiskří. Přitom mělo Koma tak slušný rozjezd.. 5/10(15.12.2005)

Takový trošku zmatený (chyběly mi tam nějaké hlubší pouhnutky, vyloučím-li tedy variantu, že jedna z postav byla blázen) romantický thriller o milostném trojúhelníku, samotě, absenci přátel, kráse i hnusu lidství a jedné ledvině. Jelo to docela fajn, byť se občas postavy zachovají trochu podivně. Takový neurážející, milý průměr. 2,5*(22.10.2013)