poster

Dvojitý úder

 • Hongkong

  Shuang xiong

 • Hongkong

  雙雄

 • Hongkong

  Seung hung

 • angličtina

  Heroic Duo

Thriller

Hongkong, 2003, 100 min

 • T2

  Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $1,068,645(2.8.2010)

 • Vavča
  ****

  Vcelku slušný thriller s pár velmi dobře odvedenými akčními scénami, jako přestřelka v aukčním domě, útěk z policejního transportu, nebo honička po střechách domů. Leon Lai a Ekin Cheng jsou vskutku heroické duo, které má charisma a neztratí se tu ani postavy Karen Lam nebo Francise Ng, jenže bohužel dramatická složka je někdy až moc přeslazená a pár nevysvětlených věcí, nebo nedomyšleností se tu taky najde. Na druhou stranu zápletka o hypnóze a manipulaci lidí není nijak ohraná a zaujme. Hvězdičky se půlit nedají, ale vyšlo mi to na víc, než tři a půl. Stačilo, aby Benny Chan udělal poněkud lepší, vygradovanější a méně patetický závěr a čtyři hvězdy měl čisté, takhle berte moje hodnocení jakou zaokrouhlení aritmetického průměru .Přesto pokud máte rádi jednoho z hlavní dvojice herců, tak se Vám Heroic Duo bude určitě líbit.(14.6.2009)

 • ladynka
  **

  Nemám ráda Bennyho Chana, respektive jeho filmy, které jsou dokonalým příkladem nulové invence. Heroic Duo je zase jen další v řadě jeho rutinních akčních filmů, které mi připadají všechny stejné, jen obličeje a jména postav se mění. Občas se ale vynoří nějaká ta figura, kvůli níž stojí za to snímek dokoukat. A tady je to zabiják Hoi v podání Francise Ng (na začátku v bílém jako ve War Named Desire, už to začíná být tradice :-). Chvilky, kdy si Hoi ulizuje ruku od krve nebo jen hláškuje ("I like that look in your eyes"), jsou na filmu ty nejsympatičtější.(26.4.2008)

 • VanTom
  ***

  Snaha o (čínsky svérázný) psychologický krimi thriller narážela na neředěnou hloupost zápletky, která operovala s náhodami a tím, že zhypnotizovat lze kdykoliv kohokoliv (a leckoho jen letmým očním kontaktem). Natočen byl nicméně pěkně dynamicky, jen ty emocionální hrátky moc nevycházely, takže v pateticky přetáhnutém závěru jsem inklinoval i k ubrání hvězdičky. 50%(31.10.2016)

 • Lacike
  **

  Zapletky okolo hypnozy som ochotny akceptovat v komediach, ale vo vazne tvariacich sa thrilleroch mi sceny, ked niekto zhypnotizuje cloveka napriek jeho vôly behom par sekund piju krv. Proste som sa nedokazal naladit na tu priblblu a prekombinovanu zapletku. Aspon, ze je tu par pôsobivych akcnych scen (hlavne nahanacka na strechach) vdaka ktorym stoji tento film aspon za jedno pozretie. 4/10.(3.4.2011)