Waldo je nadšený průkopník létání, vydělává si pořádáním vyhlídkových letů, jenže rostoucí konkurence ho nutí vymýšlet stále atraktivnější postupy. Při jednom z nich, jakési letecké revue však zahyne dívka jeho přítele a Waldo čelí nařčení z neúmyslného zabití. Vzápětí při předvádění letounu vlastní konstrukce zahyne jeho přítel a Waldo konsternovaný jeho smrtí udělá další malér, po němž má doživotně zakázáno létat. Se změněným jménem se objevuje mezi leteckými kaskadéry, kde se setkává s německým válečným esem a svým idolem Ernstem Kesslerem. (Robbi)

Anderton

Absolútne luxusné vzdušné sekvencie. Príbeh o ľuďoch, pre ktorých má život ten pravý zmysel iba tam hore, pretože iba tam platí česť, dole je tomu presne naopak. Pre mnohých boli títo ľudia bláznami, podstatné je však byť v živote šťastný a nie normálny. Aj keď to môže stáť viacero životov. Záverečný vzdušný súboj je presne oslavou takéhoto pravého chlapáctva a mnohí môžeme Waldovi jeho život závidieť. Nakoľko je Hillov film oproti skutočnosti priklášlený je mi potom jedno, pretože natočil síce trochu jednotvárny, ale veľmi pekný a nie príliš prevídateľný film. A nenazval by som ho ani akademickým. ()

Mahalik

V úvodu mě dost rozladil český dabing, který zapříčinil, že jsem si připadal jako uzavřený v sudu. Všechnu zlobu navíc podpořil první záběr na Roberta Redforda, jehož americký úsměv plný krásných zubů, ve mě vyvolával nutkání obmotat mu jeho bílou leteckou šálu kolem krku a utáhnout(samozřejmě ze závisti)..Nicméně jsem risknul- a nelituju, protože, ač jsem nikdy nebyl milovník letadel a po pravdě ty vejšky už taky žaludku nedělaj tak dobře, jako tomu bylo před pár lety, byl Waldo Pepeer docela příjemným zážitkem. Jen nechápu ten náhlý překop z komediální roviny do dramatu, to byla pořádná facka... ()

Enšpígl

Samotný příběh je tak nějak divně rozmrdlej, nejede v řadě za sebou a tak nezbývá než se zachytit v nádherných leteckých scénách, při kterých se mě nejednou stáhla prdel do tvaru hrušky. Celý film však naprosto převyšuje závěr, to je nádherná a silná oda na frajerství ze který jsem byl totálně vykapanej. ()

Xmilden

Robert Redford pod taktovkou George Roy Hilla potřetí, ale tentokráte bez Paula Newmana. Waldo Pepper je talentované letecké eso, které ovšem svému okolí přináší smůlu. Nicméně, když bych měl vybrat někoho kdo uměl v 70. letech spolehlivě ztvárnit charismatické postavy, Redford pro mě znamená nejlepší volbu. 60% ()

D.Moore

Hned při prvním záběru na Roberta Redforda, který si sundává letecké brýle a se zářivým úsměvem zdraví z kokpitu své obdivovatele, je jasné, že v tomhle filmu půjde o frajerství - ovšem o to v nejlepším slova smyslu. Velký Waldo Pepper je o lidech, kterým se létání zadřelo hluboko pod kůži a ven ho prostě nedostanou. Je to zčásti úsměvné retro, v němž se ale dějí velmi nečekané a drsné věci, jež hrdiny i diváky vrací do reality, na zem... Avšak pouze na tak dlouho, než se jim znovu podaří vzlétnout a hledat "tam nahoře" klid a volnost. Je to óda na létání, úplně stejně jako je třeba Bessonova Magická hlubina ódou na potápění. A jsou v ní ty naprosto nejlepší letecké scény, jaké jsem ve filmu kdy viděl. ()

• Postava Ernsta Kesslera (Bo Brundin) je inspirována německým stíhacím esem Ernstem Udetem. (Agent frog)
  • Natáčení probíhalo v Elginu a v San Antoniu. Některé letecké záběry pak byly pořízeny nad Floridou. (Terva)
  • Ve filmu byly použity skutečné letouny Tiger Moth DH 82. (Terva)