Classic Albums: Metallica - The Black Album

Hudební / Dokumentární

USA, 2001, 93 min

Minidokument s par songy, neurazi, fanouska mile potesi...(27.12.2006)

Jak se natáčelo jedno super album jedné super kapely, podívejte se a kochtejte se. :-)(5.12.2012)

Výborný dokument, u kterého mě však mrzelo, že přes podrobné rozebírání nejvýznamnějších skladeb alba nedošlo vůbec na Don´t Tread on Me, Through the Never, Of Wolf and Man a Struggle Within. Krom toho se jedná o špičkovou záležitost.(3.12.2014)

Dokument o nejlepším albu. Metallicu miluju, takže to je jednoznačný. "Sad but True"(24.8.2011)

Výborný dokument o natáčení „Černého Alba“ a podrobný popis vzniku jednotlivých skladeb takřka od počátečního riffu. Ke spolupráci byl poprvé přizván producent Bob Rock, kterého kapela 3 měsíce "ignorovala" a testovala, co vydrží. Nakonec obstál a Hetfielda dokonce donutil chodit na hodiny zpěvu. Máte rádi Metallicu a Black Album? Tak to musíte vidět!(19.12.2013)

Pre fanúšikov "The Black Album" jednoznačne MUST SEE zalezitost. Nechýba mnostvo rozhovorov, informácií, klipov a podobne.(12.11.2014)

Album "Metallica", aj keď bol môj prvý ktorý som od nich počul, nikdy nepatril medzi moje najobľúbenejšie od Metallicy, čím samozrejme nechcem povedať že nie je dosť dobrý - proste mám v rámci ich diskografie iných favoritov, medzi nimi aj jeho priameho nasledovníka "Load". Dokument o vzniku tejto legendárnej placky som si pozrel a hodnotím ho vcelku pozitívne - pre fanúšika je tu množstvo zaujímavých informácií o jeho vzniku. Nezasvätencom Metallicy asi veľa nepovie, ale aj tak ak by sa chcel niekto dozvedieť viac o zákulisí vzniku legendárnej a skutočne smerodajnej heavy metalovej nahrávky, má v tomto dokumente skvelú príležitosť.(23.4.2016)

Pre hudobne nevzdelaného človeka je to dosť nuda. Rozoberanie jednotlivých skladieb do detailov mu nič nepovie, a tak aj keď som veľký fanúšik Metallicy, musím hodnotiť iba priemerne.(7.11.2015)