Štvorica študentov sa kvôli zlej ekonomickej situácii vydáva hľadať bájny Poklad vekov. Vďaka mape sa skrz temné Slovenské hory dostávajú na tajomný Všehrad. Keď už majú bájny poklad takmer na dosah čakana, ukáže sa, že hrad má stále svojho Pána a strážcu... (oficiální text distributora)

vincent

Aj ja sa pripojím k názoru, že film mohol byť trochu kratší, nakoľko mal zopár hluchých miest. Ale pravda je, že som sa vynikajúco bavil a občas aj z úzašom pozeral na to, čo dokážu amatérsky filmári na Slovensku. Vo filme sa dajú nájsť mimo Nosferatu aj odkazy na iné filmy, žánre či hercov (Matrix, Evil dead, kung-fu, western, hlas upíra sa mi zdal ako snaha napodobniť nezabudnuteľný hlas Karola Zachara). Chalani hrajúci vo filme boli dobrí, najlepší sa mi zdal chalan hrajúci upíra. Koľkokrát sa objavil na obrazovke už mi mikalo ústami :)). Dejovo to bolo trošku slabšie, šlo tam viac o samotné gagy. Hudba sa občas nehodila ale to som si všimol počas filmu len párkrát (potešil ma tam song od Stage Bottles). Čo mi však udieralo do očí je vynikajúci strih a práca s kamerou. Ak sa ľuďom okolo Metafora films bude dariť odstraňovať chyby, tak sa máme načo tešiť. Amatérska tvorba u nás zaplňuje dieru po profesionálne filmovej tvorbe a ja sa teším na ich ďalšie snímky. Budem im držať palce. ()

cariada

Tohle se taky zrovna moc nepovedlo, dělat v dnešní době černobílý němý film či spíše z toho jakousi parodii, je sázka spíš do loterie, jenže myšlenka dejme tomu zajímavá, ale to je asi tak vše co na tom zaujme, já to přejel hodně rychle , jinak bych to vypnul. Na takovéhle experimenty už nemám moc náladu. ()

*CARNIFEX*

Skupinka mladíkov prichádza na hrad Všehrad kde chcú nájsť bájny poklad. Ten však už niekoľko stáročí stráži krvilačný upír "Ferko". Inovácia slávnych hororov Nosferatu či Dracula po Slovensky. Amatérske, komediálnymi prvkami posiate dielo, ktoré síce možno označiť za snaživé, no z môjho pohľadu, vyobrazeným hodnotením užívateľov, maximálne nadsadené - 30%. ()

iolaos

Komediální vamp parodie s (ne)hereckými výkony se snaží zabrousit i do jiných žánrů. Pózy účinkujících jsou nejen inspirovány mnohými filmy, ale i pomníky. Zvláště výrazná je postava upíra.. Na první pohled zaujmou jeho sexy zoubky, na druhý i velice motorná nemotornost, díky niž jsem se mohl stále znova smát chytání krve přímo do chřtánu (absolutly-korrekt-splattering!!). Ale to se prostě musí vidět. 9,5/10 ()

honajz2

Zkrátit to tak o polovinu a byl bych možná i nadšený. Na slovenské poměry je to totiž skvělé. Dokonce bych to i označil za nejlepší slovenský horor, jaký jsem měl možnost vidět. A to je to amatérský film! Kam se na tohle hrabe přeceňovaný Bebjak se svým ne zrovna povedeným Zlem a totálně zmršenou a klišovitou Trhlinou (ačkoli ta klišé jsou možná vinou Kariky, nevím, knihu jsem nečetl a ani nechci)... Na Nic nekrváca večne je hlavně znát to nadšení, se kterým do toho všichni zde zúčastnění šli. Je vidět, že si to natáčení užívají, že je to baví a to je jenom dobře, protože se to povedlo přenést i na diváka. Jako komedie to obstojí, má to pár skvělých nápadu a ani ty ostatní nejsou k zahození. Taky to má nejednou povedenou krvavou scénu, na amatérský film fakt celkem dost. Snad bych se ani nebál to oficiálně poslat do kina. Líbil se mi i odkaz na Upíra Nosferatu, fakt jenom škoda, že to nemá žádné tempo a nudí to. A možná i ten výběr hudby mi přišel občas trochu mimo. Zatím to vidím na silné 3*, pokud si na to za nějakou dobu ještě vzpomenu hlavně v dobrém, hvězdičku přidám. ()