Perla oceánu 3D

• Francie

Ocean Wonderland

Krátkometrážní / Dokumentární / Rodinný / IMAX

Francie, 2003, 45 min

Když jste v IMAXu jednou za rok, tak je to vždycky zážitek. Ale pokud jste tam filmů viděli víc (a podmořských dokumentů zvlášť), rychle vám dojde, že to není žádný zázrak. A komentář je ještě horší, než bývá v IMAXu špatným zvykem.(11.3.2008)

• kozina

usnul jsem při tom ... takže nevím o čem to pořádně bylo ale byla to strašná nuda :-P(5.12.2008)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $26,000,000║ /55%/(21.8.2010)

Dost dobré. 3D je naprosto perfektní. Jsem si jistý, že to polovina zdejších kokotů viděla ve 2D a proto to hnusné hodnocení. Ono je vážně kouzelně kouzelné, když vám bo pokojíčku plave hejno ryb. Ve 2D naprosto postráda smysl film vidět. Vytknout musím zbytečný doprovodný komentář, který nám říká, co přibližně vidíme, protože je jistě velmi obtížné poznat třeba želvu. Na konci nám řekne, že by nebylo úplně od věci přestat být zmrdy a bránit naše oceány. Takže komentář bych úplně vyškrtnul, protože narušuje velmi pohledný zbytek. Hudba je naprosto vhodná. Já na dokument koukal výhradně kvůli 3D a to mě uspokojilo absolutně. Nebojím se napálit 4*. Kam se hrabe Avatar.(1.11.2013)

// Production Companies: 3D Entertainment //(16.1.2011)

• - Na filmu se podílel Program OSN pro životní prostředí (UNEP), který vznikl v roce 1972 jako prostředek celosvětové kontroly životního prostředí. K úkolům UNEP patří zjišťování možných rizik ohrožujících životní prostředí, prevence jeho poškozování a financování projektů na jeho ochranu. Mezi jednotlivými členskými státy iniciuje a koordinuje akce na ochranu životního prostředí. (POMO)