Reklama

Reklama

Silmido

všechny plakáty
Trailer

Obsahy(1)

Drsný film Silmido inspirovaly skutečné události v historii korejského poloostrova. Když se v roce 1968 zvláštní skupina ze Severní Koreje pokusila spáchat atentát na jihokorejského prezidenta Park Chung-heeo, Jižní Korea odvětila stejným krokem a vyslala jednotku složenou z trestanců zavraždit severokorejského prezidenta. Rozkaz byl však zrušen a vycvičení zabijáci měli být natrvalo umlčeni. Ti se to dozvěděli a proti svému osudu tvrdě bojovali. Jihokorejská vláda se krátce na to rozhodla zvláštní jednotku Silmido zrušit. Snímek Silmido se hned po své domácí premiéře stal nejnavštěvovanějším a nejdiskutovanějším filmem v Jižní Koreji. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (38)

Cival 

všechny recenze uživatele

Námět á la Tucet špinavců, hudba vykradená ze Skály a patos, z něhož by se dal postavit největší mrakodrap světa. Ale stejně tak hodně napětí, suverénní režie a chytrých scenáristických kliček v posledních čtyřiceti minutách, které Silmido dávají hlubší rozměr dramatu o nástrahách ideologiemi zmítané civilizace 20. století. ()

Jhershaw 

všechny recenze uživatele

V lednu 1968 severokorejská vojenská jednotka pronikla na území Jižní Korey s úmyslem zabít prezidenta. O pár měsíců později se Jižní Korea rozhodla provést odplatu. Před 31 nejhorších zločinců jsou předloženy dvě možnosti: Trest smrti, nebo se stát členem vojenské jednotky, jejíž cílem bude zabít severokorejského prezidenta. ___ Kdyby to nebylo podle skutečných událostí, řekl bych si "nic nového pod Sluncem"; to samé samozřejmě platí i pro nelidsky krutý výcvik, jednotlivé charaktery, apod. Zajímavé to začne být až později, kdy se vztahy k velitelům i mezi vojáky navzájem vyostřují, stupňuje se napětí... Až k velmi zajímavému konci. ___ 4* především za druhou polovinu. ()

Reklama

Adrian 

všechny recenze uživatele

Film podla skutocnej udalosti, ktory je po formalnej stranke brilantne natoceny hollywooskejsie ako samotny hollywood (a teraz to myslim vylucne iba v dobrom slova zmysle). A ustredny hudobny motiv, keby som nevedel o filme nic, tak odprisaham, ze ho ma na starosti bud Zimmer, alebo Klaus Badelt :-) ()

Dr.film 

všechny recenze uživatele

Hezké kličky ve scénáři a zručné režisérské vedení W.S. Kanga odvádí od zbytečného patosu, ke kterému má Silmido chvílemi blízko. Herecká sestava tentokrát nezaujme hned na počátku, na pravé emoce, je třeba si počkat do druhé poloviny filmu. Silmido mě nezklamalo zejména kvůli ději - čím nakonec musí projít celá jednotka, by člověka na začátku asi těžko napadlo. ()

gogo76 

všechny recenze uživatele

"Oni nás nazvali komunistami? Nás, ktorí sme chceli zabiť Kima?..." Keby Silmido vzniklo dnes, vyzeralo by inak, rozumej lepšie. V tej dobe režisér pravdepodobne videl Skalu od M. Baya a celé to pojal až moc "hollywoodsky". Úvodnú akčnú scénu doprevádza hudba, ktorú skladateľ úspešne okopíroval od H. Zimmera. Po niekoľkých minútach sa presúvame na tajné miesto, kde odsúdení dobrovoľníci tvrdo trénujú a pripravujú sa na atentát, ktorý vláda na poslednú chvíľu zruší a potrebuje sa zbaviť všetkých svedkov...Námet sám o sebe výborný, dokonca podľa skutočnej udalosti. Problémom sú tradične prehrávajúci kórejskí herci. Nie všetci, stačí pár. Ten ich silený a neprirodzený herecký prejav dosť zhadzuje vierohodnosť príbehu. Mať tak vážnejší tón a serióznejší prístup tak by sme pravdepodobne mali do činenia s nezabudnuteľným filmom. Ak raz niekto urobí remake a chytí to za správny koniec, bude to bomba. 70%. ()

Galerie (7)

Zajímavosti (4)

  • Dodnes není přesně známo, proč se jednotka vzbouřila. (deLaFere)
  • Jihokorejská vláda existenci jednotky přiznala až v roce 2006. (deLaFere)
  • V roce 2010 bylo pozůstalým vyplaceno odškodné. (deLaFere)

Reklama

Reklama