Reklama

Reklama

Silmido

všechny plakáty
Trailer

Obsahy(1)

Drsný film Silmido inspirovaly skutečné události v historii korejského poloostrova. Když se v roce 1968 zvláštní skupina ze Severní Koreje pokusila spáchat atentát na jihokorejského prezidenta Park Chung-heeo, Jižní Korea odvětila stejným krokem a vyslala jednotku složenou z trestanců zavraždit severokorejského prezidenta. Rozkaz byl však zrušen a vycvičení zabijáci měli být natrvalo umlčeni. Ti se to dozvěděli a proti svému osudu tvrdě bojovali. Jihokorejská vláda se krátce na to rozhodla zvláštní jednotku Silmido zrušit. Snímek Silmido se hned po své domácí premiéře stal nejnavštěvovanějším a nejdiskutovanějším filmem v Jižní Koreji. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (38)

Fr 

všechny recenze uživatele

,,JSTE ODSOUZENÍ VĚZNI, NEBO LIDÉ Z OKRAJE SPOLEČNOSTI... LIDSKÝ ODPAD. ALE POKUD SE OBLEČETE DO TÉTO UNIFORMY, NAŠE CÍLE SE SPOJÍ V JEDEN. OCHRÁNIT NÁŠ NÁROD. A SJEDNOTIT NAŠI MATEŘSKOU ZEM...“ /// V časech, kdy jsou plný internety toho Kim Čong-una, si je dobrý připomenout, že touha odstranit jednoho severokorejskýho parchanta už tady byla (bacha! Spoiler!). A vo tom to je – tenhle film. Výcvik, ve kterým slabý kusy vodpadaj a místo politickejch keců, jde spíš vo akci. Asijská (plánovaná?) pocta starejm válečnejm akčňákům, ve který se má skupina jedinců vydat někoho sejmout. Zajímavější se mi to zdá spíš tou druhou půlkou, která je takovou „Rambovkou“, která přejde do žlutý akčňárny (s trochou stranickejch keců), pohybující se na hraně mezi dobrem a zlem. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chcu se stát Korejským národním hrdinou. 2.) Miluju špinavý Korejce. 3.) Thx za titule „bloodyvc“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ ne ()

Renton 

všechny recenze uživatele

Scénář: Hie-jae Kim .. Válkou a ideologii rozdělený korejský poloostrov a z toho plynoucí okolnosti – to jsou témata, kde jsou Jihokorejci filmařsky téměř bezchybní a zaručeně kvalitní. Tentokrát inspirované skutečnou událostí, perfektně natočené, doplněné skvělou hudbou s rostoucím napětím, drásajícími emocemi až do drsného a smutného konce. ()

Reklama

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Jihokorejská verze Tuctu špinavců na motivy skutečných událostí odehrávajících se mezi lety 1968 až 1971. Film trochu klame tělem. Pokud na to bude koukat někdo s povědomím o "Silmidu" tak ho zřejmě překvapí přístup první půlky filmu, pokud na to naopak bude koukat někdo netknutý informacemi co se tenkrát stalo bude asi dosti překvapen druhou polovinou snímku. Film je bravurně natočen, má burácející hudbu, zajímavý scénář, který rozhodně má co sdělit a velmi dobré herce. Jediné co ho vzdaluje těm úplně top snímkům je, že zatímco úvodních a závěrečných 40 minut je naprosto úchvatných, tak to mezitím je bohužel "jen" dobré a místy zbytečně zdlouhavé. ()

Adrian 

všechny recenze uživatele

Film podla skutocnej udalosti, ktory je po formalnej stranke brilantne natoceny hollywooskejsie ako samotny hollywood (a teraz to myslim vylucne iba v dobrom slova zmysle). A ustredny hudobny motiv, keby som nevedel o filme nic, tak odprisaham, ze ho ma na starosti bud Zimmer, alebo Klaus Badelt :-) ()

Cival 

všechny recenze uživatele

Námět á la Tucet špinavců, hudba vykradená ze Skály a patos, z něhož by se dal postavit největší mrakodrap světa. Ale stejně tak hodně napětí, suverénní režie a chytrých scenáristických kliček v posledních čtyřiceti minutách, které Silmido dávají hlubší rozměr dramatu o nástrahách ideologiemi zmítané civilizace 20. století. ()

Galerie (7)

Zajímavosti (4)

  • Jihokorejská vláda existenci jednotky přiznala až v roce 2006. (deLaFere)
  • Dodnes není přesně známo, proč se jednotka vzbouřila. (deLaFere)
  • Čtyři muži z jednotky, kteří přežili, byli následně odsouzeni k trestu smrti vojenským soudem. Trest byl vykonán v roce 1972. (deLaFere)

Reklama

Reklama