Tak takhle tedy vypadá ultra moderní film noir. Všechno je přesně takové, jaké to má být; vnitřní dialogy, silně kontrastní zpracování, pochybující hrdinové, lehce pesimistické vyznění, brutalita, neznámá kráska, déšť, výborná obrazová stránka... Jednoduše můj oblíbený žánr. Už když jsem poprvé na internetu zahlédla trailer, říkala jsem si, že to bude něco velkolepého, jiného... a ono to skutečně bylo. Minimálně vizuálně, to snad nikdo popřít nemůže. Jistě se najdou lidé, kteří u Sin City budou mít problém s odtažitostí a absencí emocí, já ho za tento fakt budu naopak vynášet do nebes. Přesně o tomhle to totiž je: bezcharakterní, tvrdé, brutální město, ve kterém se každý stará jen o sebe samého. Krásný chlad, krásná ponurost a krásná atmosféra odporného města, ve kterém by většina lidí nechtěla strávit ani minutu. Pro mě ale atmosféricky až tak dokonalá, že bych si tam na školní exkurzi s radostí zašla :-)(31.1.2006)

Takže jaké jsou nakonec pocity z toliko očekávaného filmu? i přes mírné zklamání se nakonec nedokážu ubránit nadšení. I když Rodriguez potvrdil, že prostě nikdy nebude řežijní eso, přesto dokázal dát Sin City osobitý styl, který (pro některé až příliš) věrně zachycuje komiks. Nejslabším článkem celého filmu je jeho prostředí epizoda, kterou nejen dokonale vorá přehrávající Owen (moc by mě zajímalo, čí nápad byl ten robotický hlas), ale zároveň jsou v ní i ty nejslabší momenty. Vzhledem k tomu, že úvodní epizoda prakticky nemá chybu (Rourke je vynikající) a závěrečná je nejsvižnější a má naprosto bezchybného Willise, dávám nakonec zatraceně solidní 4 hvězdičky. Na to, jak moc to byl film očekávaný, takový verdikt vůbec není špatný. Jinak nepochybuji, že film se nezapíše do srdcí všech, protože pro některé bude málo akční, a pro druhé až příliš sázející na předlohu... ale o čem jiném by adaptace takové komiksu ostatně být měla...(19.4.2005)

Na Sin City jsem se opravdu těšil, už kvůli reklamě, která hřímala , že něco takového tu ještě nebylo, navíc se na tom zázraku podílelo tolik známých herců...O to vím mě výsledná podoba filmu mrzela. Tedy filmu...Rodriguez nepochopil zásadní rozdíl mezi oběma médii a jeho obdiv ke komiksové látce ho zcela zaslepil. Je to jako by se někdo rozhodl zfilmovat román slovo od slova, větu po větě. Vznikla by příšernost, protože jde o dvě zcela rozdílná média. Totéž platí o vztahu komiksu a filmu, i když k sobě mají přece jen blíž vzhledem k důrazu na obrazovou složku. Sin City chybí to, co dělá film filmem - tedy filmový scénář. Čtenář komiksu si děj mezi jednotlivými políčky domýšlí, autor tedy pracuje s nadsázkou a komiks podněcuje fantazii. To ve filmu neplatí, ten potřebuje více dialogů, rozvíjení postav, aby nezůstaly jen plochými figurkami. Sin City není víc než rozpohybovaný komiks. Nemůže uspokojit příznivce ani jednoho média. Jistě, výtvarně je to zajímavé, na první dojem dokonce úchvatné a ženy jsou stělesněním erotických představ nejednoho muže. Ale to vše je málo...Celkový dojem 55 %.(26.8.2007)

Je to dost rozporuplné. Na jednu stranu skvělá vizuální stránka a forma, na druhou stranu však trochu slabší zacházení s materiálem. Film vás sice hned chytí, což podpoří skvělé komiksové úvodní titulky a první příběh, který je asi nejlepším z těch tří. Skvělý Marv, hlášky atd. To druhý příběh už je trochu (více) horší. Začátek je sice slibný, ale postupem času to řídne, především Clive Owen přehrává a napětí opadává. Světlou stránkou je tu epizodka s chlápkem s šípem v hrudi. Třetí příběh osciluje někde mezi velmi kvalitním filmem a nudným filmem, ovšem skvělý Bruce Willis to vyváží. Co se tedy týče herců, výtky bych snad měl jen k Elijahu Woodovi (ta role mu nesedla) a Jessice Albě (občas to skřípe, ale je pěkná, takže stejně palec nahoru.) Technické zpracování je také dost všelijaké. Kamera ucházející, především úhly atd. Docela mi také vadila absence hudby. Absence nebyla úplná, jde jen o to, že hudba se odsunula do pozadí, aby byly slyšet neustálé vnitřní monology postav, které mě buď štvaly, nudily nebo potěšily. O vizuální stránce jsem se už zmiňoval, takže se ještě musím zmínit o krvi. Krev tu hraje dost podstatnou roli, ale jak se na ní mám soustředit, když má u Marva a Hartigana červenou barvu, a u všech ostatních (kromě Roarka Juniora - zasvěcení vědí) bílou? Ale ono to zas není tak podstatné. Podstatné je, že Sin City je tady a i když není tak super, jaké mohlo být, rozhodně je to velmi dobrý film a stojí za shlédnutí.(6.4.2005)

• dobytek

Když nevidim celej film, tak ho obvykle nehodnotim, ale tady udělám vyjímku. Viděl jsem z toho asi tak půl hodiny někde uprostřed a vůbec mě to nezaujalo. Teď jsem si řikal, že se na to zkusim kouknout od začátku a po 20-ti minutách jsem to přepnul. Z celýho filmu jsem viděl dohromady cca 50 minut a můžu říct, že větší píčovinu jsem už dlouho neviděl. Kdyby byl podobnym stylem udělanej 4-minutovej videoklip, tak to může snad vypadat zajímavě, ale koukat na tohle 2 hodiny se mi fakt nechce. S klidnym svědomim tomu dávám odpad a nevěřim ani náhodou, že kdybych to viděl celý, že bych nějak změnil názor.(29.12.2006)

• - Obal komiksové předlohy "Booze, Broads and Bullets" se několikrát objevuje ve filmu. Všimněte si ho na zápalkách, které má v ruce Hartigan, když hledá Nancy, stejně tak jako plakát ve strip klubu, kam Hartigan vstoupí. (don corleone)

• - Když přijde John Hartigan do Kadies´s baru, má Shellie v ruce pivo značky "Chango beer". Jde o vymyšlenou značku, kterou už Rodriguez použil v "Desperadovi" a "Od soumraku do úsvitu". (don corleone)

• - Autor a spolurežisér Frank Miller si zahrál kněze. (duklak2)