Film bez „drajvu“, jakéhokoliv napětí, gradace či zpětné vazby na diváka. Tupě natočené obrázky, které by nemusely, s odebráním drtivé většiny monologů, být tak ubíjející a nudné. Dle některých zde přítomných názorů, by se dalo vydedukovat, že dobrá adaptace je vlastně otrockým přepsáním literárního díla a jeho doslovného převedení na rozpohybovanou fotografii. Co se týče jiných položek snímku, tak herecké výkony jsou nevyrovnané, hudba nijaká až mdlá a kamera prachsprostě obyčejná. Tak mě napadá, že jsem měl vždy zažitou představu, že pokud se režisér není schopný rozhodnout co nechat a čeho se zbavit, nastoupí na jeho místo nekompromisní střihač, který bez přehnané citové vazby vůči dílu dokáže zjednat pořádek. Z tohoto důvodu je mi zde krajně nesympatický trend všeumělství, které není zcela určitě podrobeno racionálním úsudkům. Nic jsem nečekal, nic jsem nedostal aneb obyčejný průměr, který se mi z hlavy vykouřil během několika hodin. Billy Wilder v jednom dokumentárním filmu řekl, že monolog patří na divadlo a pokud ve filmu splňuje funkce, které jdou vyjádřit i kinematografickou řečí, je něco špatně. Lze jen souhlasit....(23.4.2005)

Bruce Willis poprvé pronáší to svoje: ,,DRSNEJ ZPŮSOB, JAK UKONČIT PARŤÁCTVÍ", a já vím, že TOHLE je můj film! (což za chvíli stvrdí nejen vytuhlej ožrala M.Rourke, kterej přestože spadl do trní,stejně donutí mluvit každýho, a taky ......). NEE!!! To je zbytečný! Nemá smysl tady vypisovat role, který mě bavily, nemá cenu vypichovat scény, který něčím zaujaly, protože milovníci komiksů tady najdou všechno a ještě se to hejbe! Masky, kamera, střih, ble ble ble .... proč to zbytečně rozpitvávat, když stačí napsat - originální a neskutečně fantastické! Pro mě to byla (a ještě bude) pastva pro oči a pro uši. Už dlouho jsem se takhle nebavil. A VY? KOUKÁM, ŽE MÁTE OPRAVDU FAJNOVEJ KABÁT!(12.1.2006)

Hned první povídka představuje vrchol celé hříšné epopeje. Marv sbírá drsné body, stylizace a obrázky pasují výtečně a sem tam se urodí hodně dobrá hláška. Jenže to co se za černobílým pozlátkem skrývá by zasloužilo pohlavek. Sin City je ukázkovým příkladem nezvládnuté adaptace – žádné emoce, žádná snaha vyjádřit pohnutky postav filmovou řečí. Rodriguez se topí v nekonečných monolozích svých postav, které neustále žvaní, neustále vysvětlují, co se jim honí hlavou a jakou mají zrovna náladu (až je to někdy k smíchu, třeba když se Hartigan zmoženě opře o strom, zakašle si do ruky a uvidí ve dlani krev, což provází zhruba slovy „je mi blbě a kašlu krev“ – asi aby stíhali i pomalejší diváci :-)_______ Kulantně řečeno, tupé. Nekonečný a nekontrolovaný vodopád slov přebíjí všechno a titul nejužvaněnějšího filmu posledních deseti let Sin City suverénně vyrvává z pařátů nedávného Closer. Hlášek ubývá, dynamika vyprávění prakticky neexistuje a dokonce chybí pořádná hudba (!). Většinu času zní jen fádní podkres, takže o audiovizuální nářez z traileru nezavadíte ani koutkem oka (ukázka tak teprve teď naplno prokazuje svou genialitu a zároveň lživost). S přibývajícími minutami geniální bonmoty („Nespláchls“) definitivně mizí a přicházejí velké rozpaky z hereckých výkonů. Sešla se nám tu opravdu rozmanitá společnost: Od skvělých drtičů (Rourke, Willis) a pohodově obsazených postav (Stahl, Dawson, King) se přes rozpaky (Wood, Duncan) dostaneme až k toporným výstupům (Owen, Del Toro) nebo rovnou směšnému přehrávání (Bledel, Murphy a hlavně Jessica Alba: Nic proti její postavě, ale líp hraje i Honza Čenský)________ Výsledek zklame. Neživotná, statická, chladná a hlavně děsivě neinvenční, až otrocká adaptace, jejíž autoři zapomněli, že to co trhá koule na stránkách comicsu nemůže v prakticky stejné podobě cupovat varlata filmovým divákům. Nuda. Nic víc. V posledních čtyřech dnech jsem viděl sedm filmů a jen jeden ve mně zanechal méně než Sin City: Šlo o thajskou Tropickou nemoc, z níž jsem po dvaceti minutách odešel. :-) Ale dost remcání. Sin City není vyloženě špatný film. Jen nezáživný průměr, po němž nezbyde nic víc než vzpomínka na přísliby traileru a z comicsu obšlehnuté vizuály. A blahé paměti pravdivé tvrzení Ondřeje Vosmíka, jenž v recenzi Cinemy na Spy Kids poznamenal, že Rodriguez je dobrý řemeslník, ale bídný vypravěč. Nikdy předtím to neplatilo víc. P.S: Tímto samozřejmě nepochybují o tom, že příznivci stylových, jakkoliv naprosto tupých obrázků, a “tarantinovského hypeu” si cestu pro svých pět hvězdiček najdou. Přeju jim to. :-)(6.4.2005)

Film místy sice brilantní, po většinou však spíše nudný. Tvůrci spoléhali na vizuální stránku, comicsový "jazyk" je však pro film nepoužitelný. Sin City tak postrádá jakékoliv tempo, jen se líně sune dopředu. Nedovede diváka strhnout, jen místy zaujmout. Co je pak platné, že herci hrají jako o život, a že některé záběry jsou vskutku lahůdkové. Výsledek je pouze dobře vypadající nuda.(8.12.2006)

Nemůžu říci, že tohle je ten nejlepší film, co jsem v životě viděl, ale na tenhle zážitek do konce života nezapomenu. Vše co film odlišuje od ostatních adaptací je černobílá obrazovka s opravdu komiksovými efekty. Stejně tak ukazuje i násilí a krásu ženského těla. Pokud jste fanoušek komiksů a obzvláště Sin City, budete spokojeně vrnět blahem a klidně si dávejte plné hodnocení. Já nemůžu. Nečetl jsem předlohu, tak mi nebylo všechno úplně jasné. Navíc, někteří aktéři jsou jen zde pro efekt a doplnění hvězdného seznamu. Musím to napravit. Třeba po přečtení předlohy hodnocení změním. Jen ať to není k horšímu. Spolu s Hellboyem je tohle nejlepší komiksová adaptace co jsem kdy viděl.(21.7.2005)

• - O roli Nancy Callahan se ucházela Jessica Simpson. (don corleone)

• - Detektic Hartigan (Bruce Willis) má jako služební zbraň Smith & Wesson Model 29, což má být pocta filmové sérii Drsný Harry (1971), ze stejného důvodu má i striptérka Nancy (Jessica Alba) příjmení Callahan. Představitel detektiva Hartigana Bruce Willis je ve skutečnosti levák, ale pro větší věrnost komiksu střílí ve filmu pravou rukou. (HectorHagman)

• - Do role Gail byla zvažována Kate Bosworth. (cihlenka)