Komiks znám jenom z ukázek, které byly u filmových recenzí, takže co se týče obsahu, nemůžu srovnávat. Co se týče vizuálního stylu, tak ten je v tomhle filmu brilantní a je tím jediným, co ho u mě udržuje v nadprůměrném hodnocení. Protože opravdu je hodně komiksový, hodně originální a hodně povedený. Stejně tak casting. Ale co mně nesedělo a hlavně se mě ani trochu nedotklo, je příběh. Nejenom třeba jeho brutalita, která mi obvykle ve filmech přijde buď nechutná nebo nadsazená, ale tady jsem měla pocit naprosté odtažitosti, prostě to se mnou nehlo, jenom jsem se tak dívala a říkala si "proč?". A ještě jedním pocitem na mě příběh působil - neuvěřitelně nudně. Děj se vleče, mě moc nebavil, je takový útržkový... Prostě tohle opravdu není můj šálek čaje.(12.8.2005)

Položme si otázku: Může se tento film líbit někomu, kdo přečetl před časem jeden díl komiksu Sin City, a bůhvíjak ho nenadchl? Ano, může. Bude velice překvapen, jak si film udržel všechny půvaby originálu. Bude se kochat nad krásnou výtvarnou stránkou filmu a užívat si velké množství černého humoru, červené, žluté a bílé krve, a v současném Hollywoodu čím dál vzácnější brutality a politické nekorektnosti. Ocení pestré a zajímavé obsazení. A Robertu Rodriguezovi odpustí všechny jeho průměrné propadáky z poslední doby.(23.5.2005)

Nepatřím k fandům tohoto komiksu. Možná to bude tím, že jsem nikdy v ruce neměl žádný sešit s příběhem od Franka Millera. Z toho vyplývá, že nějaká citová vazba k látce nebo autorovy opravdu nehrozí. Očekával jsem od Sin city jen jednu věc a tou byla zábava. Avšak celý film na mě působí jak otrocky nafilmovaný komiks, v kterém je doděláno pár pohyblivých políček. Frank Miller a Robert Rodriguez si nejspíše mysleli, že bude stačit promítnout lidem komiks s pohybujícími se obrázky, pár hvězdami a úspěch se dostaví sám. Tak to není hoši :). Film se dost utápí ve stylizaci do komiksové podoby. Uznávám je velmi krásná, ale spíše působí samoúčelně. Film se nikam dlouho neposouvá a naprosto chybí gradace a dramatičnost scén. Hudba je tu prakticky nulová. Což je velká škoda, protože v takovémto snímku se hudba mohla stát velkým trumfem, který na komiksových stránkách chyběl. Vše co komiks neumí, nedokázali oba režiséři vložit ani do filmu. Neustálý vnitřní monolog, který je jak vystřižený z komiksu je tu často zbytečný. Herci jakými jsou Bruce Willis, krásná Jessica Alba(už jen kvůli ní to stojí za to :-)), drsný Mickey Rourke jehož Maarv je opravdová gorila :) a nebo tichý zabiják Elijah Wood. Většina herců se do filmu skvěle hodí a pasuje na své postavy až nehorázně přesně(případ Del Toro, Rourke, Alba...), ale je tu i skupina slavných herců, které by mohl hrát někdo jiný a vůbec by to nikomu nevadilo (Elijah Wood, Josh Hartnett...). Né vždycky je více lepší než méně. Další co chybí sin city je atmosféra. Tomu jistě dopomáhá prakticky neexistence hudby, gradace a napětí, ale snad se mnou budete souhlasit, že atmosféra v takovémto filmu je polovička úspěchu. Komiksoví hrdinové jsou skvělý, ale umírají přesně tak jak se dá očekávat. lehká předvídatelnost je na škodu. Podle mě film trpí na snaze o přesné provedení a nestará se o další důležité fakty jako atmosféra, hudba, napětí.... Obraz přehrává na celé čáře obsah. Smutný fakt.(26.4.2005)

Jsem laik, co si před zhlédnutím pletl Franka Millera a Henryho Millera, avšak ani to mi nezabránilo, abych si užil takhle stylovou podívanou. Tím nejpřitažlivějším na filmu je však svět, ve kterém se naší neohrožení hrdinové pohybují (tedy více méně zabíjejí). Město plné zvrhlosti, bezpráví a nemilosrdného práva silnějšího skrývá ještě několik čestných hrdinů, kteří mají ještě kousek toho citu pro spravedlnost. Tenhle rozpor mezi jedincem a zhroucenou společností mě lusknutím prsty přenesl na černobílé plátno. Vše zdobí vyšperkované dialogy a stylová výtvarná stránka. Sice už nemám žádnou potřebu si přečíst předlohu, ale to mi ani v nejmenším nevadí. Když obrázky, tak jedině v pohybu.(10.7.2005)

Bez mučenia priznávam, že comics nepoznám a že moje hodnotenie filmov je dosť ovplyvnené vizuálnou stránkou. Na Sin City som sa tešil ako malé dieťa, odkedy som videl prvé obrázky z filmu. Nesklamal som sa. Rodriguez dokázal spolu s Tarantinom a Millerom natočiť niečo, čo tu ešte nebolo. Pohyblivý comics na plátne, ktorý budete buď milovať alebo nenávidieť. Po formálnej stránke totiž ťažko niečo ako Sin City zaškatuľkovať inak ako comics pure. Páni režiséri poskladali fantastický herecký (Rourke, Willis, Madsen, Del Toro, Owen, Dawson, Murphy, Hauer), i ozdobný (Hartnett, Alba a všetky ostatné slečny zo Starého mesta) ansambel a natočili trojpoviedkovú drsnú jazdu s perfektnými hláškami a výbornými drsňáckymi postavami. Mimochodom, nechápem tunajšie hodnotenia našich TOP recenzentov, ktorí dajú tomuto experimentu menej než dali priemernému SW E3. Pretože najväčším hriechom pre mesto hriechu je označiť ho za priemerné. Miho rulezz. 10/10(25.7.2005)

• - Kevin (Elijah Wood) během filmu neřekne jediné slovo. (Lucasion)

• - Detektic Hartigan (Bruce Willis) má jako služební zbraň Smith & Wesson Model 29, což má být pocta filmové sérii Drsný Harry (1971), ze stejného důvodu má i striptérka Nancy (Jessica Alba) příjmení Callahan. Představitel detektiva Hartigana Bruce Willis je ve skutečnosti levák, ale pro větší věrnost komiksu střílí ve filmu pravou rukou. (HectorHagman)

• - Podle Roberta Rodrigueze nejde ani tak o adaptaci románu, ale spíš o jeho výklad. Proto byl Miller uveden jako spolurežisér, nikoliv autor předlohy. (don corleone)