5 / 10 Úbohá, mechanická kópia komixu, ktorá nemá nič, čo by mal dobrý film mať a naopak, čo by mať nemal, toho má viac než dosť. Ako poctu Millerovmu dielu to beriem, ale nech sa pán Rodrigez potom nečuduje, ak sa mu na hlavu zosype vlna ostrej kritiky. Nebyť poslednej poviedky, dal by som nemilosrdné dve *, ale Willis si našťastie udržuje nadpriemerný štandard a celý film zachraňuje. Škoda, snáď keby som pred tým Sin City čítal, doslovný preklad na plátno by som ocenil, ale takto len neveriacky krútim hlavou. Zostáva mi len dúfať, že rovnako nedopadne aj už dlhšie pripravovaná adaptácia môjho miláčika Sandmana...(1.11.2005)

Bruce Willis poprvé pronáší to svoje: ,,DRSNEJ ZPŮSOB, JAK UKONČIT PARŤÁCTVÍ", a já vím, že TOHLE je můj film! (což za chvíli stvrdí nejen vytuhlej ožrala M.Rourke, kterej přestože spadl do trní,stejně donutí mluvit každýho, a taky ......). NEE!!! To je zbytečný! Nemá smysl tady vypisovat role, který mě bavily, nemá cenu vypichovat scény, který něčím zaujaly, protože milovníci komiksů tady najdou všechno a ještě se to hejbe! Masky, kamera, střih, ble ble ble .... proč to zbytečně rozpitvávat, když stačí napsat - originální a neskutečně fantastické! Pro mě to byla (a ještě bude) pastva pro oči a pro uši. Už dlouho jsem se takhle nebavil. A VY? KOUKÁM, ŽE MÁTE OPRAVDU FAJNOVEJ KABÁT!(12.1.2006)

Bez mučenia priznávam, že comics nepoznám a že moje hodnotenie filmov je dosť ovplyvnené vizuálnou stránkou. Na Sin City som sa tešil ako malé dieťa, odkedy som videl prvé obrázky z filmu. Nesklamal som sa. Rodriguez dokázal spolu s Tarantinom a Millerom natočiť niečo, čo tu ešte nebolo. Pohyblivý comics na plátne, ktorý budete buď milovať alebo nenávidieť. Po formálnej stránke totiž ťažko niečo ako Sin City zaškatuľkovať inak ako comics pure. Páni režiséri poskladali fantastický herecký (Rourke, Willis, Madsen, Del Toro, Owen, Dawson, Murphy, Hauer), i ozdobný (Hartnett, Alba a všetky ostatné slečny zo Starého mesta) ansambel a natočili trojpoviedkovú drsnú jazdu s perfektnými hláškami a výbornými drsňáckymi postavami. Mimochodom, nechápem tunajšie hodnotenia našich TOP recenzentov, ktorí dajú tomuto experimentu menej než dali priemernému SW E3. Pretože najväčším hriechom pre mesto hriechu je označiť ho za priemerné. Miho rulezz. 10/10(25.7.2005)

• Malarkey

Na SinCity jsem kouknul dvakrát a i podruhé mi to utvrdilo skutečnost, že takovéhle filmy prostě nejsou pro mě. Tarantino, Rodriguez a teď už i Miller jsou režiséři bez kterých se skutečně obejdu a jediné co by mi mohlo od těchto tří chybět by byly možná tak komiksy které Miller původně nakreslil, protože ty mají skutečně co nabídnout, ale jejich filmy jsou čistá prachbídná snůžka jednoduchých příběhů jdoucích za pomstou plných neskutečných, neuvěřitelných ale veskrze silných scén, které se v paměťi ukotví ať už člověk chce nebo nechce. Tady si prostě nevybere. Sin City si z Pulp Fiction vzal ten způsob vyprávění jednotlivých příběhů, i když, jak mi jeden uživatel zde řekl, Tarantino na filmu spolupracoval minimálně. Každopádně i tak jsem nebyl spokojený a na další díly se rozhodně nijak závratně hnát nebudu. Stylové to sice je, ale zbytečně stylová brutalita, a zbytečně syroví hlavní hrdinové mi absolutně nesedí, i když v knize si je většinou rád užiju, ve filmu to jaksi nefunguje. Kniha je prostě kniha a přetavit tak jednoduše postavu která v knize funguje do filmu zas tak jednoduchý není. To by klidně mohli vyprávět tvůrci filmu Stopařova průvodce po galaxii. Sin City je městem hříchů, ale já bych se bez něj klidně obešel. Je vidět, že ho podporují hlavně rukopisy Tarantina a Rodrigueze. Ta stylovost je stejnak naprosto o ničem a to dokazuje film Spirit. Takže na tomhle je hezké akorát tak těch pár jmen, a to je asi tak všechno.(19.7.2009)

Nemůžu říci, že tohle je ten nejlepší film, co jsem v životě viděl, ale na tenhle zážitek do konce života nezapomenu. Vše co film odlišuje od ostatních adaptací je černobílá obrazovka s opravdu komiksovými efekty. Stejně tak ukazuje i násilí a krásu ženského těla. Pokud jste fanoušek komiksů a obzvláště Sin City, budete spokojeně vrnět blahem a klidně si dávejte plné hodnocení. Já nemůžu. Nečetl jsem předlohu, tak mi nebylo všechno úplně jasné. Navíc, někteří aktéři jsou jen zde pro efekt a doplnění hvězdného seznamu. Musím to napravit. Třeba po přečtení předlohy hodnocení změním. Jen ať to není k horšímu. Spolu s Hellboyem je tohle nejlepší komiksová adaptace co jsem kdy viděl.(21.7.2005)

• - V DVD verzi dabingu propůjčila Shellie (Brittany Murphy) svůj hlas zpěvačka Dara Rolins, která se tak poprvé v životě setkala s prací v dabingu. (funhouse)

• - Již při úvodním setkání Millera a Mickeyho Rourka, který se ucházel o roli Marva, si Miller zapsal do notýsku:"Tohle je Marv." (Johny_fork)

• - Jessica Alba údajně nevěděla, jak rajcovně její postava vypadala v komiksové předloze. S tím se smířila, ale odmítnula natočil scény nahá. (don corleone)