Jestli komixovka, tak tahle je pro mě ta nej nej nejlepší! Nádhera .. od prvních vteřin neuvěřitelně stylová jízda.(2.6.2008)

5 / 10 Úbohá, mechanická kópia komixu, ktorá nemá nič, čo by mal dobrý film mať a naopak, čo by mať nemal, toho má viac než dosť. Ako poctu Millerovmu dielu to beriem, ale nech sa pán Rodrigez potom nečuduje, ak sa mu na hlavu zosype vlna ostrej kritiky. Nebyť poslednej poviedky, dal by som nemilosrdné dve *, ale Willis si našťastie udržuje nadpriemerný štandard a celý film zachraňuje. Škoda, snáď keby som pred tým Sin City čítal, doslovný preklad na plátno by som ocenil, ale takto len neveriacky krútim hlavou. Zostáva mi len dúfať, že rovnako nedopadne aj už dlhšie pripravovaná adaptácia môjho miláčika Sandmana...(1.11.2005)

Originálně natočené a plné hvězd. Vizuálně je film dokonalý, ale děj je slabší. Každý postřelený se ze svých zranění dokáže vykurýrovat, i když schytá dvacet rán do břicha. Quentinův styl mi nikdy nic neříkal, ale tady musím ocenit alespoň ty vizuální orgie.(7.9.2009)

• Faye

Pokud Sin City má být nejlepší komiksová adaptace, tak se ráda do konce svého života dalšího takového „potěšení“ vzdám!!!(5.7.2005)

Černobílé omalovánky v akci. Dosud sice nejvěrnější, ale bohužel nikoli nejlepší adaptace komiksové předlohy. Narozdíl od papírové verze tomu chybí atmosféra. Silná nevyrovnanost na všech postech snímku také moc nepřidává - obvzláště kolísavá úroveň jednotlivých povídek a hereckých výkonů zamrzí. Co v předloze funguje tady vypadá spíše pouze "zajímavě" či to rovnou aktivně štve (například monology - všeho s mírou aneb proč opakovat to, co pohřbilo původní verzi Blade Runnera, že?). Do konce "Drsného sbohem" není moc co vytknout, pak se karta kvality obrátí a je to spíše naopak. Za vidění rozhodně stojí, tvůrci si to udělali po svém a pokud se z chyb poučí do pokračování, tak by to konečně mohlo být to velké "ono".(17.4.2005)

• - Robert Rodriguez prodal Tarantinovi práva na užití písně Malagueña Salerosa do dvojky Kill Billa za jeden dolar. Tarantino řekl, že chce režírovat jednu ze scén v Sin City za stejnou cenu. Mimo jiné hlavně proto, že byl zvědavý na práci s HD kamerami, které Robert vychvaloval. (duklak2)

• - Obal komiksové předlohy "Booze, Broads and Bullets" se několikrát objevuje ve filmu. Všimněte si ho na zápalkách, které má v ruce Hartigan, když hledá Nancy, stejně tak jako plakát ve strip klubu, kam Hartigan vstoupí. (don corleone)

• - Detektic Hartigan (Bruce Willis) má jako služební zbraň Smith & Wesson Model 29, což má být pocta filmové sérii Drsný Harry (1971), ze stejného důvodu má i striptérka Nancy (Jessica Alba) příjmení Callahan. Představitel detektiva Hartigana Bruce Willis je ve skutečnosti levák, ale pro větší věrnost komiksu střílí ve filmu pravou rukou. (HectorHagman)