Reklama

Reklama

Sin City - město hříchu

  • USA Sin City (více)
Trailer

Noirový thriller plný násilí, v němž se prolíná několik dějových linií z oblíbených komiksů Franka Millera, vykresluje obraz nejděsivějšího města bez slitování pohledem těch nejdrsnějších postav. Bruce Willis exceluje v roli policajta s nemocným srdcem, který přislíbil ochranu sexy striptérce (Jessica Alba); Mickey Rourke hraje mrzoutského psance s posláním pomstít smrt své jediné životní lásky (Jaime Kingová) a Clive Owen ztvárňuje Shellieinu (Brittany Murphyová) tajnou lásku Dwighta, který po nocích brání Gail (Rosario Dawsonová) a její lehké děvy z Old Townu (Devon Aokiová a Alexis Bledelová) před drsňákem (Benicio Del Toro) se zálibou v násilí. (Cinemax)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (1 577)

Dever 

všechny recenze uživatele

Soundtrack Robert Rodriguez, John Debney a Graeme Revell: 1. Sin City (Rodriguez) ,2. One Hour To Go (Rodriguez) ,3. Goldie's Dead (Revell) ,4. Marv (Revell/Rodriguez) ,5. Bury The Hatchet (Revell) ,6. Old Town Girls (Revell/Rodriguez) ,7. The Hard Goodbye (Revell) ,8. Cardinal Sin (Revell/Rodriguez) ,9. Her Name Is Goldie (Revell) ,10. Dwight (Debney) ,11. Old Town (Debney/Rodriguez) ,12. Deadly Little Miho (Debney/Rodriguez) ,13. Warrior Woman (Debney) ,14. Tar Pit (Debney) ,15. Jackie Boy's Head (Debney) ,16. The Big Fat Kill (Debney) ,17. Nancy (Rodriguez) ,18. Prison Cell (Rodriguez) ,19. Absurd ,20. Kiss Of Death (Rodriguez) ,21. That Yellow Bastard (Rodriguez) ,22. Hartigan (Rodriguez) ,23. Sensemaya, for orchestra ,24. Sin City End Titles (Rodriguez) , ()

BadoXXII 

všechny recenze uživatele

Vítejte v Sin City - městě násilí, korupce a zlomených srdcí...... Najštýlovejší a najkomiksovejší filmový komiks. Najlepší film Roberta Rodrigueza. Famózna technická stránka, dialógy, zaujímavý casting, akcia, verný prepis papierovej predlohy, všetko jednoducho klape tak ako má a ja mľaskám spokojnosťou..... Musíš svým přátelům dokázat, že za něco stojíš. Někdy to znamená zemřít. Někdy to znamená zabít děsnou spoustu lidí. . ()

Reklama

Marius 

všechny recenze uživatele

Bez mučenia priznávam, že comics nepoznám a že moje hodnotenie filmov je dosť ovplyvnené vizuálnou stránkou. Na Sin City som sa tešil ako malé dieťa, odkedy som videl prvé obrázky z filmu. Nesklamal som sa. Rodriguez dokázal spolu s Tarantinom a Millerom natočiť niečo, čo tu ešte nebolo. Pohyblivý comics na plátne, ktorý budete buď milovať alebo nenávidieť. Po formálnej stránke totiž ťažko niečo ako Sin City zaškatuľkovať inak ako comics pure. Páni režiséri poskladali fantastický herecký (Rourke, Willis, Madsen, Del Toro, Owen, Dawson, Murphy, Hauer), i ozdobný (Hartnett, Alba a všetky ostatné slečny zo Starého mesta) ansambel a natočili trojpoviedkovú drsnú jazdu s perfektnými hláškami a výbornými drsňáckymi postavami. Mimochodom, nechápem tunajšie hodnotenia našich TOP recenzentov, ktorí dajú tomuto experimentu menej než dali priemernému SW E3. Pretože najväčším hriechom pre mesto hriechu je označiť ho za priemerné. Miho rulezz. 10/10 ()

Lynn 

všechny recenze uživatele

Už od prvních vteřin, co jsem viděla první plakáty a trailer, mě pohltila zcela úchvatná vizuální stránka nového Rodriguezova (a Millerova a Tarantinova :-) počinu. Už jen kvůli tomu bude tento film jistě často zmiňován. Je doslova přecpán slavnými jmény - i tu nejmenší roli má někdo alespoň známý. Ze všech postav, které obývají Sin City a různě se pohybují ve třech "povídkách", sice neoddělených na kapitoly (jako je tomu například v Tarantinově Kill Bill a Trierově Dogville či Manderlay), přesto znatelných, mě vůbec nejvíce zaujal Hartigan Bruce Willise (v jeho případě je fráze, že se pro tuto roli narodil, víc než přesná), Kevin Elijaha Wooda a Dwight Clivea Owena. Z ženských hrdinek byla asi nejzajímavější postavou Miho - krásný, introvertní, brutální a citlivý zabiják (ať už je tento oxymorón sebevíc paradoxní...). Ostatní hrdinky byly jaksi tuctové, povrchně a prvoplánově sexy, ale chyběl jim sex-appeal. Také kvalita oněch tří "povídek" byla poněkud proměnlivá a po všech stránkách nejtemnější (a tudíž nejlepší) byla právě ta Hartiganova. Na Sin City by se dalo najít celkem dost chyb, ale já se v tom nechci zas tolik hrabat, protože ten nádherný pocit z cynického a temného města hříšného si jako divák nechci kazit. Není to film pro všechny, má svoje stoupence i odpůrce, ale nikdo mu nemůže upřít, že příjemně rozčeřil stojaté hladiny některých dost protivných komiksových vzpomínek posledních let. Společně s Batman Begins jednoznačné komiksové hity léta. ()

golfista 

všechny recenze uživatele

Film, ve kterém se objeví na plátně 41 mrtvol (podle jednoho zasvěceného komentáře) a ani jediné úmrtí se mě emocionálně nedotkne si nezaslouží víc, než 50%. ... I přes nesporně zajímavou stylizaci a velké množství filmových hvězd a hvězdiček. Rodriguez nezklamal pověst režiséra, jehož "díla" mě míjí tu malým a tu zas velkým obloukem. .... Tohle DVD mi leželo ve skříni skoro rok. Ještě tam mělo "nějakou dobu" zůstat :) ()

Galerie (85)

Zajímavosti (73)

  • V komiksové předloze řídí Žlutý bastard (Nick Stahl) 57C Bugatti. Ve filmu je to limuzína Cadillacu z roku 1936, a to proto, že pronajmutí Bugatti by stálo 230 000 dolarů na čtyři natáčecí dny. Poznávací značka je "TYB 069". Písmena TYB jsou akronym pro "The Yellow Bastard". (don corleone)

Související novinky

Sin City míří do televize

Sin City míří do televize

01.06.2017

Drsná comicsovka Sin City - město hříchu vydláždila v roce 2005 cestu ke Třístovce a k Watchmenům. Fanoušci ihned volali po dvojce, Robert Rodriguez s ní ale otálel dlouhých 9 let a nakonec vydělala… (více)

Noir Film Festival 2014 startuje již 21. 8.!

Noir Film Festival 2014 startuje již 21. 8.!

16.08.2014

4 dny, 4 místa, 40 projekcí... Unikátní přehlídka noirových filmů, kterou letos hostí královský hrad Křivoklát, se nezadržitelně blíží! Druhý ročník festivalu, který se zaměřuje na inspirativní… (více)

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let

04.09.2012

Jeho nejvýraznější rolí byl bezesporu dobrácký obr Coffey ze Zelené míle, za jehož ztvárnění získal nominaci na Oscara. Jeho mohutná přítomnost (výška 196 cm) však byla nepřehlédnutelná v jakémkoli… (více)

Conan je mrtvý, ať žije Oheň a led

Conan je mrtvý, ať žije Oheň a led

28.04.2012

O tomto projektu už jsme před nějakým časem psali. Chvíli to vypadalo, že upadl v zapomnění, ale Robert Rodriguez se ho nevzdal. A teď tvrdí, že hned po Machete Kills a Sin City 2 konečně natočí… (více)

Reklama

Reklama