Takže jaké jsou nakonec pocity z toliko očekávaného filmu? i přes mírné zklamání se nakonec nedokážu ubránit nadšení. I když Rodriguez potvrdil, že prostě nikdy nebude řežijní eso, přesto dokázal dát Sin City osobitý styl, který (pro některé až příliš) věrně zachycuje komiks. Nejslabším článkem celého filmu je jeho prostředí epizoda, kterou nejen dokonale vorá přehrávající Owen (moc by mě zajímalo, čí nápad byl ten robotický hlas), ale zároveň jsou v ní i ty nejslabší momenty. Vzhledem k tomu, že úvodní epizoda prakticky nemá chybu (Rourke je vynikající) a závěrečná je nejsvižnější a má naprosto bezchybného Willise, dávám nakonec zatraceně solidní 4 hvězdičky. Na to, jak moc to byl film očekávaný, takový verdikt vůbec není špatný. Jinak nepochybuji, že film se nezapíše do srdcí všech, protože pro některé bude málo akční, a pro druhé až příliš sázející na předlohu... ale o čem jiném by adaptace takové komiksu ostatně být měla...(19.4.2005)

První dojmy fanouška comicsové předlohy? Rozhodně zajímavé. Není to žádná bomba, která by vás uvedla do transu, ale vidět zfilmované políčko po políčku příběhy, které člověk miluje až za hrob, je zkrátka magické. Neumím si ale dost dobře představit, jak může snímek působit na někoho, kdo neměl s geniálním comicsem tu čest se setkat. U něj se dozajista vytrácí to kouzlo oživení oblíbených postav, jejich hlášek a mnohdy šílených činů, které kupodivu působí velmi sugestivně na papíře i na plátně.(11.6.2005)

Atmosféra!!! Vizuál!!! Plus zástup najväčších stars sa tu strieda ako na bežiacom páse a režisérom je u riti, ktorá má vo filme aký osud. Jednotlivé časti filmu, ktorý môžem povedať, že pre mňa sa stane kultovým, boli úchvatné, tá kamera, kulisy, hlášky a farby! Tie FARBY! No proste nádhera. A Mickey, veľká vďaka, že si späť! Rourke rulez! 85%.(22.9.2006)

• dobytek

Když nevidim celej film, tak ho obvykle nehodnotim, ale tady udělám vyjímku. Viděl jsem z toho asi tak půl hodiny někde uprostřed a vůbec mě to nezaujalo. Teď jsem si řikal, že se na to zkusim kouknout od začátku a po 20-ti minutách jsem to přepnul. Z celýho filmu jsem viděl dohromady cca 50 minut a můžu říct, že větší píčovinu jsem už dlouho neviděl. Kdyby byl podobnym stylem udělanej 4-minutovej videoklip, tak to může snad vypadat zajímavě, ale koukat na tohle 2 hodiny se mi fakt nechce. S klidnym svědomim tomu dávám odpad a nevěřim ani náhodou, že kdybych to viděl celý, že bych nějak změnil názor.(29.12.2006)

Komiks jsem necet, takze nemuzu srovnavat, ale tohle byl totalni masakr a jeden z nej filmu roku 2005. Nejspis nejlepsi film od Roberta Rodrigueze. Ze zacatku film nevypadal nijak uzasne, uvod s Willisem nebyl moc akcni (prislo mi, ze vlasne celej film neni cistokrevna akcnarna, ale spis akcni drama) a trochu se to tahlo, ale pak prisla prvni epizoda Drsny sbohem a to byla takova neuveritelna krutarna, ze me to zarazilo do zidle. Rourke si neni skoro vubec podobnej, snad jen ocima, ale predvadi takovej masakr, ze bych to pomalu oznacil za nej vykon jeho kariery. Druha povidka Velka tlusta zabijacka sice uz tak kruta neni, ale porad je to hustarna. Treti povidka Zlutej parchant je husta hlavne ke konci, ale taky je slusna. Kdyz nebudu pocitat tu uvodni kratkou epizodku tak maj tri hlavni pribehy sestupnou uroven - nejlepsi je proste Drsny sbohem. Co se tyce hercu, tak ty se prekonavaj, z tech co me zaujali vic to je Benicio Del Toro, protoze ty jeho kecy a buzerace jsou fakt paradni, Bruce Willis (i kdyz epizoda s nim nepatri k nejlepsim, on sam je super) a Elijah Wood, ten byl taky naprosto uzasnej. Trochu me zklamal Michael Madsen, jeho roli by klidne moh hrat nekdo obycejnej, Michael by si precejen zaslouzil vic. A pak tu je naprosto dokonaly a neprekonatelny Mickey Rourke. Par vytek by se ale k filmu taky naslo. Ze zacatku mi chvily trvalo nez jsem si zvyknul na styl vypraveni, kdy vetsinu casu postavy jakoby vypravely nebo mluvily sami se sebou a obcas se mi zdalo nektery auto hodne divny, bylo to uz s animaci trochu prehnany a spis vypadalo jak z kreslenyho filmu a pak taky hudba, i kdyz nebyla nejhorsi, tak se ji moc nedarilo vytvaret napeti (to nastesti zvladli postavy a samotnej pribeh). Taky mi prislo, ze vlasne vsechny tri filmy jsou o lasce a pomste, ale kazdej byl natolik originalni, ze to nevadilo. Krome tehle vytek stvoril Rodriguez naprosto bombastickej a krutej film a po vizualni strance naprostou dokonalost a kdyby kuli nicemu jinymu, tak aspon kuli ty vizualni strance stoji za to film videt.(31.10.2005)

• - Jeden večer během natáčení se Rodriguez rozhodl pro uspořádání koncertu. Jeho skupina Chingon byla předkapelou a tou hlavní byla skupina The Accelerators, jejímž frontmanem je Bruce Willis. Na akci nechyběli herci a členové štábu Sin City a také filmu Temný obraz, který se zrovna také natáčel v Austinu v Texasu, kde také Robert Rodriguez bydlí. (duklak2)

• - Rodriguez chtěl pro roli Jackie Boye obsadit Johnny Deppa, ale ten nemohl kvůli pracovním povinnostem. (don corleone)

• - Zbraň, kterou používá Hartigan je Beretta M93R, zbraň, kterou používal RoboCop. Miller napsal druhé a třetí pokračování RoboCopa. (don corleone)