"Pravda niekedy nič neznamená. Ale ty budeš vedieť svoje. A to pre mňa veľa znamená. Drž sa odo mňa ďaleko, Nancy. Inak ťa zabijú." Hardcore! Omračujúci zástup hercov všetkého kalibru (Elijah Wood, Mickey Rourke, Josh Harnett), chladnokrvne bezcitná réžia a ďalší "technický" spôsob, akým do budúcnosti nakrúcať filmy (viď. neskoršie 300 Zacka Snydera). Cynizmom naprataný dialóg, kastrácia, noir, džez, cigarety, alkohol, striptérky a veľa ďalšieho. No v prvom rade fantasticky nezastaviteľný a dojemný (!) rytiersky buldog Rourke. Komiks som nečítal a Roberta Rodrigueza pokladám za ťuťmáka, ktorý by sa mal viac venovať režírovaniu, než rozprávaniu o režírovaní, ale toto sa mi páčilo. Aj keď mi to trocha pripomínalo úderný vtip, natiahnutý na neúmerných 127 minút. A niektoré postavy (Owen) a herci (Albaová) ma nebavili.(14.12.2005)

Napoprvé naprostý nářez, který bych snad i uctíval, napodruhé jsem se však už nepatrně ošíval a snažil se sám sebe přesvědčit, že je to strašná zábava. Napotřetí se v jistých chvílích dostavovala nuda a fanboyovské vískání se přeměnilo na zklamané bručení. A napočtvrté? S výjimkou první povídky a druhou polovinou třetí těžká nuda, kterou nezachrání ani famózní vizuální zpracování. P.S.: Quentinova scéna aspiruje na momentku s nejstupidnějším monologem poslední dekády a Clive Owen není vůbec cool. 6/10(14.6.2006)

Tak takhle tedy vypadá ultra moderní film noir. Všechno je přesně takové, jaké to má být; vnitřní dialogy, silně kontrastní zpracování, pochybující hrdinové, lehce pesimistické vyznění, brutalita, neznámá kráska, déšť, výborná obrazová stránka... Jednoduše můj oblíbený žánr. Už když jsem poprvé na internetu zahlédla trailer, říkala jsem si, že to bude něco velkolepého, jiného... a ono to skutečně bylo. Minimálně vizuálně, to snad nikdo popřít nemůže. Jistě se najdou lidé, kteří u Sin City budou mít problém s odtažitostí a absencí emocí, já ho za tento fakt budu naopak vynášet do nebes. Přesně o tomhle to totiž je: bezcharakterní, tvrdé, brutální město, ve kterém se každý stará jen o sebe samého. Krásný chlad, krásná ponurost a krásná atmosféra odporného města, ve kterém by většina lidí nechtěla strávit ani minutu. Pro mě ale atmosféricky až tak dokonalá, že bych si tam na školní exkurzi s radostí zašla :-)(31.1.2006)

Už od prvních vteřin, co jsem viděla první plakáty a trailer, mě pohltila zcela úchvatná vizuální stránka nového Rodriguezova (a Millerova a Tarantinova :-) počinu. Už jen kvůli tomu bude tento film jistě často zmiňován. Je doslova přecpán slavnými jmény - i tu nejmenší roli má někdo alespoň známý. Ze všech postav, které obývají Sin City a různě se pohybují ve třech "povídkách", sice neoddělených na kapitoly (jako je tomu například v Tarantinově Kill Bill a Trierově Dogville či Manderlay), přesto znatelných, mě vůbec nejvíce zaujal Hartigan Bruce Willise (v jeho případě je fráze, že se pro tuto roli narodil, víc než přesná), Kevin Elijaha Wooda a Dwight Clivea Owena. Z ženských hrdinek byla asi nejzajímavější postavou Miho - krásný, introvertní, brutální a citlivý zabiják (ať už je tento oxymorón sebevíc paradoxní...). Ostatní hrdinky byly jaksi tuctové, povrchně a prvoplánově sexy, ale chyběl jim sex-appeal. Také kvalita oněch tří "povídek" byla poněkud proměnlivá a po všech stránkách nejtemnější (a tudíž nejlepší) byla právě ta Hartiganova. Na Sin City by se dalo najít celkem dost chyb, ale já se v tom nechci zas tolik hrabat, protože ten nádherný pocit z cynického a temného města hříšného si jako divák nechci kazit. Není to film pro všechny, má svoje stoupence i odpůrce, ale nikdo mu nemůže upřít, že příjemně rozčeřil stojaté hladiny některých dost protivných komiksových vzpomínek posledních let. Společně s Batman Begins jednoznačné komiksové hity léta.(5.8.2005)

• dobytek

Když nevidim celej film, tak ho obvykle nehodnotim, ale tady udělám vyjímku. Viděl jsem z toho asi tak půl hodiny někde uprostřed a vůbec mě to nezaujalo. Teď jsem si řikal, že se na to zkusim kouknout od začátku a po 20-ti minutách jsem to přepnul. Z celýho filmu jsem viděl dohromady cca 50 minut a můžu říct, že větší píčovinu jsem už dlouho neviděl. Kdyby byl podobnym stylem udělanej 4-minutovej videoklip, tak to může snad vypadat zajímavě, ale koukat na tohle 2 hodiny se mi fakt nechce. S klidnym svědomim tomu dávám odpad a nevěřim ani náhodou, že kdybych to viděl celý, že bych nějak změnil názor.(29.12.2006)

• - Právě Quentin Tarantino režíroval část filmu, jízdu v autě Jackie Boye a Dwighta, kdy je Dwight zastaven policistou. (don corleone)

• - Scéna, kterou Tarantino režíroval, je v autě, kdy se jede Dwight zbavit Jackie Boye do asfaltové jámy. (duklak2)

• - Robert Rodriguez přinesl Bruce Willisovi pětiminutový testovací záběr, aby se rozhodl, zda má zájem ve filmu hrát; Willis zmáčkl po minutě pause na ovladači a měl jasno. (Johny_fork)