Externí recenze k filmu (15)

 • Abysszine.com (Viktor Palák) ***

  "Rodriguezův a Millerův film je smrští pro oči a právě od toho, zda divákovy oči a hlava tuto smršť snesou, se bude odvíjet jeho hodnocení. Stačí však davy uhranutých fanoušků a ujasněná vizuální koncepce (vzniknuvší navíc v úzkém propojení s autorem předlohy) k tomu, aby vznikl opravdu…" (více)

 • Bleskově.cz (Lukáš Franta) ****

  "Sin City bývá někdy označováno za manýristickou podívanou, jindy za pozoruhodný filmový experiment. Ve skutečnosti je jedno, čím je. Podstatné je to, zda se líbí divákům a zda dokáže pobavit. A tady mluví jeho úspěch a připravované pokračování za vše. Sin City jako jedinečným způsobem oživený…"

 • BLOKBASTER (Radomír Kokeš) ***

  "Možno je Sin City najpozérskejším filmom, aký kedy vznikol, pretože o nič iné než o pózy a permanentné nastavovanie hercov do správnych uhlov v ňom nejde. Sled presne okopírovaných obrázkov a prehrávajúcich hercov, ktorí sa nepohybujú a nerozprávajú tak, ako im velí herecká skúsenosť a charakter…"

 • CinemaView.sk (Michal Lučivjanský) *****

  "Keď som sa chystal na Sin City, čakal som netradičné spracovanie komiksu, na ktorom sa budem baviť. Nečakal som žiadny hlboký zážitok, len zábavu. A to som aj dostal. Spočiatku mi aj vadili tie neustále voice-overy, ale postupne som si na to zvykol a nechal sa unášať zaujímavým filmom, ktorý splnil…" (více)

 • CinemaView.sk (Marián Šarközy) ***

  "Pokiaľ ste veľmi chtivý vidieť na vlastné oči, s akou dokonalou vernosťou dokáže Roberto pomocou Hollywoodskej techniky a umenia preniesť slávny brak na plátna kín a ste fascinovaní tým, ako sa v upútávke menia zmrazené scénky z filmu na komiksové kresby a naopak, potom je Sin City pre vás to pravé." (více)

 • Dfens-cz.com (D-FENS)

  "Možná jste podobně jako já unaveni z filmové dechovky a filmového polystyrenu letošní sezóny, nemáte Havaj s Novou a toužíte po nějakém mimořádném zážitku. Sin City je tady pro nás! Film je sledem povídek (celkem tří, tvoří jej 0,5 + 1 + 1 + 0,5 povídky). Na konci se jejich děje na kratičkou…" (více)

 • Dokina.cz (Šimon Šafránek)

  "Rodriguez (režie, kamera, střih, hudba) je v jednotlivých scénách a záběrech odjakživa nepřekonatelným vypravěčem, ale v průběhu filmu se mu vždycky nějak vytratila hlavní linka. Ne tak v Sin City. Přes všechnu stylizaci a přehnanost, kterou se situace v Sin City vyznačují, dokázal Rodriguez…" (více)

 • Filmkabi.net (David Patras) ****

  "Často zmiňovaným nedostatkem filmu je jeho přílišná ukecanost. Postavy totiž často pronášejí poměrně dlouhé monology, za jejichž délku by se nemuseli stydět ani leckteří politici, které reprezentují jakýsi jejich proud vědomí a myšlenek, se kterým seznamují diváka. Slyšel jsem názor, že film, který…"

 • Filmpub.cz (Petr Čihula) ***

  "Sin City je zcela jistě zajímavý, originální a v mnoha ohledech průkopnický film, ale s čistým svědomím nejsem schopen říci, zda je i opravdu dobrý. Kvalitativně kolísá z minuty na minutu a přestože si udrží vaši pozornost až do svého posledního dechu, chybí mu to "něco", pro co byste ho byli…"

 • Filmweb.cz (Aleš Smutný) *****

  "Skvělé, nádherné, vynikající. Jednotlivé scény mají dobrou dynamiku, v tomhle hlavně vede Marvova část. Skvělému dojmu nahrává i plejáda hvězd, které Rodriguez dal dohromady. Willis je jako infarktozní důchodce Hartigan prostě skvělý, Clive Owen dává Dwightovi ono ledové charisma, kterým je tohle…" (více)

 • Kinema.sk (Adrian Žiška) ***

  "V súvislosti s voiceocvermi a ich nekontrolovateľným užívaním treba ešte spomenúť vzťah tohto filmu k pojmu noir, ktorý je práve smerom k Sin City veľmi často uvádzaný. Noir ako samostatný útvar, resp. štýl neexistuje - je to súbor opakujúcich sa štylistických a naratívnych prvkov, hybrid, ktorý sa…" (více)

 • Metalopolis.net (Ondřej Tolde)

  "Hlavní přednost filmu Sin City spatřuji tam, kde jej asi mnozí budou nejvíce kritizovat. Frank Miller chtěl mít na plátnech kin dílo, které se bude co možná nejvíce podobat kreslené předloze. A tuto svou vizi do puntíku splnil. Původní předloha je charakteristická svou noir kresbou. Většina obrázků…" (více)

 • Premiere.cz (Pavel Němec) ****

  "Ano, herci se občas až neuvěřitelně podobají svým předobrazům a kompozice záběrů kopíruje původní perokresbu. Nicméně tak jako nejlepší adaptací divadelní hry není její filmový záznam, i v tomto zdánlivě bezeztrátovém převedení komiksu na plátno došlo k výrazným posunům ve vyznění. Předně, zatímco…" (více)

 • Tiscali.cz (Petr Koten)

  "Rodriguez svůj cíl převést co nejvěrněji comicsovou verzi do filmové podoby splnil na výbornou. To však s sebou přináší i několik záporů. Tvůrci pouze v omezené míře dovedou gradovat vyprávění jednotlivých příběhů a namísto toho se soustředí na rozhýbání jednotlivých obrázků. Film se tak stává…"

 • 4men.cz (Vojtěch Rynda) ****

  "Film není celistvým příběhem, ale pohledem do světa Sin City zalidněného bizarními postavičkami. A není to pohled určený dětským nebo příliš útlocitným očím. Poslední poctivý polda zachraňuje malou holčičku před pedofilním maniakem, bijec mstí jedinou něžnou noc svého života masakrem všech, kdo…" (více)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace