Orlando Bloom hraje kováře Baliana, který ztratil rodinu a málem i víru. Náboženské války ve Svaté zemi se mu zdály vzdálené, přesto je vtažen do tohoto dramatu nedozírných rozměrů. Na pozadí okázalosti a intrik středověkého Jeruzaléma se zamiluje, stane se vůdcem a nakonec využije veškerou svou odvahu i dovednosti k tomu, aby se postavil zdrcující přesile a ubránil město. Balianův osud je zpečetěn ve chvíli, kdy jej vyhledá slavný rytíř Godfrey of Ibelin (Liam Neeson), který se z bojů na východě vrací nakrátko domů do Francie. Godfrey, údajně Balianův otec, ukáže synovi skutečný význam rytířství a vezme ho na cestu napříč kontinenty do legendárního svatého města. (HBO Europe)

Recenze (1 149)

KevSpa

Myslela jsem si, že Ridley Scott nemůže natočit nudnější film, než bylo 1492: Dobytí ráje. Myslela jsem si, že Ridley Scott nemůže natočit film s horšími dialogy, než měl Gladiátor. Myslela jsem si, že Ridley Scott nemůže obsadit do filmu horšího herce, než byla Demi Moore v G.I. Jane. Mýlila jsem se! Ridley, najdi si prosím pořádného scenáristu, a přestaň obsazovat do svých filmů toporné manekýny typu Orlando Bloom. ()

Cival

Bombastická agitka za světový mír. Vážně. Po G.I. Jane a Black Hawk Down bych něco tak podnětného a hlubokého od Scotta nečekal. Podle mého asi nejlepší způsob, jakým se nějaká kulturní osobnost vyjádřila k Bushově politice. Milé překvapení, které s Gladiátorem vlastně nemá - vyjma kulis pro meče a sandály - mnoho společného. ()

golfista

Jednou dole, jednou nahoře. To umí Ridley Scott velmi dobře :) Tentokrát jsem ale byl až příliš překvapen nekvalitou jeho díla.... Začátek velmi dobrý, jako kdyby se rodil druhý Gladiator (nebo jeho kopie :), ale jakmile vstoupí Orlando na "písek", začíná utrpení, jehož konec jsem čím dál netrpělivěji očekával. To by se asi u velkofilmu za 130 Mil. stát nemělo.... Jinak - to podstatné vystihl "Tom Hardy" a není třeba vše opakovat ..... ()

kleopatra

Na co jsem sázela, byl Ridley. Čeho jsem se bála, co bála, s čím jsem počítala, že bude zoufalost, byl Orlando. Věci se měly naopak - ne snad , že by režie byla špatná, budu si namlouvat, že to bylo vinou námětu a scénáře, prostě ten příběh mě nic moc nenadchnul. Zato Orlando Bloom si u mě po tom, co předváděl v Troy, docela slušně šplhnul. Každopádně jsem ráda, že jsem se šla podívat na film do kina, protože výprava a bojové scény byly skvělé, takže jsem se ani moc nevyspala a narozdíl od dámy vedle mne jen tu a tam klimbla. ()

POMO

Producenti na čele so Scottom by sa mali triasť, pretože KINGDOM OF HEAVEN je pre komerčného amerického diváka len o kúsok atraktívnejším počinom než ALEXANDER. Samotným dejom hýbu viacej vedľajšie postavy než tá hlavná - tá sa dostane ku slovu až v závere. A ony vedľajšie nie sú dosť prepracované na to, aby film vyzdvihli z vôd pouhej dejepisnej rekonštrukcie historických udalostí. Táto rekonštrukcia je plná zaujímavých dialógových myšlienok, ktorým však chýba hlbší kontext s obrazom. Ten je sám o sebe krásny - obrázky majú atmosféru a poetiku v každej jednej lokácii a sú jednou z vecí, ktoré film robia o tú triedu lepším než bol ALEXANDER. Tými ďalšími sú heterosexualita Bloomovej postavy, až prekvapivá politická korektnosť a sentimentálne (t.j. pre radového diváka zrozumiteľne) podané protivojnové posolstvo. Osobne dávam štyri hviezdičky tiež za Harryho soundtrack, slušne zvládnutú záverečnú bitku na hradbách a Sibylline oči. Existuje na svete chlap, ktorý by jej odolal? ()

• Film byl pro Ameriku i Kanadu propadákem – vydělal 47 milionů dolarů (pro srovnání rozpočet – 130 milionů). V Evropě měl pochopitelně už úspěch. Totéž platí pro arabské země, zejména pro Egypt, kde byl pro film hlavním tahákem egyptský herec Khaled El Nabawy. Ridley Scott dává „pohromě ve Státech“ za vinu špatné propagaci, která film prezentovala jako dobrodružný s příměsí love story, a nikoli jako náhled náboženského konfliktu. (13_11)
  • Vo filme účinkovali kaskadéri z 13 krajín a najpočetnejšia bola slovenská kaskadérska skupina Borseus, ktorá mala 16 členov. (krasomama)