Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Prostý kovář Balian potká svého otce, kterého ani nezná, a ten mu nabídne, aby s ním jel do Jeruzaléma. Balian sice nejdřív nechce, ale pak zabije kněze, který odmítá dopřát klid duši jeho ženy, která spáchala sebevraždu. Rozhodne se tedy následovat svého otce do Jeruzaléma, aby smyl hříchy své i své ženy... Balianův otec umírá, ještě předtím ale pasuje svého syna na rytíře a žádá po něm, aby byl čestný. Balian má brzy příležitost vyzkoušet svou čest. Stávající král Jeruzaléma umírá a chce, aby mu dál vládl rozumný člověk. A takového vidí právě v Balianovi a nabízí mu ruku své sestry, ve které našel zalíbení. Jenže za cenu smrti jejího manžela, což nemůže čestný muž dopustit. Netrvá dlouho a neutuchající rozepře mezi muslimy a křesťany vyústí ve válku o Jeruzalém... (TV Prima)

(více)

Videa (4)

Trailer 3

Recenze (1 176)

Fr 

všechny recenze uživatele

RETRO zapsáno l.p.2005 Zabít nevěřícího není vražda, je to jen cesta do nebe!..... Zničit takovýto velkofilm, ale vražda je. Je to spíš na tři a kousek, protože tohle není nový gladiátor! Po úvodu a seznámení se s všemi možnými postavami, začíná film nudit. Je to samý- bůh to žádá, bůh to ..., bůh .... . Nevím proč, vzpomněl jsem si na trilogii Jan Hus, Jan Žižka a Proti všem. Musím říct, že u ní jsem se určitě před lety bavil víc, než zde. Tady jsem kolikrát pro samou vznešenou myšlenku nevěděl, jestli sleduji film, nebo poučný pořad pro ateisty. R.Scott hlavně šetřil akcí. Jasně, soustředil se na závěrečné dobývání, ale ošidit kvůli němu zbytek filmu je hřích. Jo, bitva o Jeruzalém je efektní. MOC! Skoro 30 minut dobývání, hromadných scén ( prostě akce), za to určitě stálo. Proto se asi spíš přikloním ke 4 hvězdičkám. A taky abych neztratil víru. Víru v lepší historické, dobrodružné, válečné filmy, které mám moc rád. Bohužel víru má kdejaký fanatik. Ale o své duši rozhoduji sám. KRÁLOVSTVÍ NEBESKÉ, KRÁLOVSTVÍ MÍRU. PO 5ti LETECH Tak jsem dneska shlédl REŽISÉRSKOU VERZI. Kurva Ridley, třetí produkce a je to stále lepší a lepší!!! Je-li toto KRÁLOVSTVÍ NEBESKÉ – nechť se děje vůle boží! Zvyšuji na 5* !!!!!!!! ()

H34D 

všechny recenze uživatele

Velkolepý opus s bitvami tisíců, vzestupem ctnostných jednotlivců, komorními dialogy i epickým poselstvím do dnešní doby (např. teorie Clash of Civilizations). Přesto se pod podrobnějším náhledem film rozpadá na spoustu klišé (Orlando jako typický "Honza málem králem"), pár nejasně, či zkresleně načrtnutých událostí a kostrbaté dramatičnosti, kdy vás film sice nenudí, ale občas si klidně můžete odskočit, aniž byste přišli o víc, než něco již viděného, či dokonce nepodstatného. Království nebeské má zkrátka jednu pointu a naproti tomu tříhodinovou, snadno zapomenutelnou, výplň. Netvrdím, že Ridley selhal, film natočil kvalitně, jenže nedokázal svým vyprávěním přitáhnout jako Jackson v Pánu Prstenů a nedokázal přebít ani pocit z Gladiátora. Lepších 6/10 ()

Reklama

Galadriel 

všechny recenze uživatele

Tenhle film ve mě po dlouhé době zase vzbudil naději, že i dneska někdo dokáže natočit slušný historický velkofilm. Na rozdíl od Tróji a jí podobným filmům totiž nejde přímočaře za efektivními bitvami (i když i ty se najdou), ale zaměřuje se i na lidskou stránku války a jednotlivé osoby nejsou jenom příšerní zloduchové nebo naopak obrovští hrdinové bez bázně a hany. A co se týče zpracování - kamera, výprava a hudba mě naprosto uchvátily, a dokonce i Orlando Bloom už nebyl tak příšerný jako v Tróji a hodně se snažil nebýt "legolasoidním manekýnem" a trochu se mu to už daří. Svými 5* se pokouším aspoň trochu kompenzovat ta příšerná hodnocení, která tu jsou... ()

Cival 

všechny recenze uživatele

Bombastická agitka za světový mír. Vážně. Po G.I. Jane a Black Hawk Down bych něco tak podnětného a hlubokého od Scotta nečekal. Podle mého asi nejlepší způsob, jakým se nějaká kulturní osobnost vyjádřila k Bushově politice. Milé překvapení, které s Gladiátorem vlastně nemá - vyjma kulis pro meče a sandály - mnoho společného. ()

Dever 

všechny recenze uživatele

Soundtrack Harry Gregson-Williams: 1. Burning The Past ,2. Crusaders ,3. Swordplay ,4. A New World ,5. To Jerusalem ,6. Sibylla ,7. Ibelin ,8. Rise A Knight ,9. The King ,10. The Battle Of Kerak ,11. Terms ,12. Better Man ,13. Coronation ,14. An Understanding ,15. Wall Breached ,16. The Pilgrim Road ,17. Saladin ,18. Path To Heaven ,19. Light Of Life (Ibelin Reprise), ()

Galerie (72)

Zajímavosti (71)

  • Film byl v USA a Kanadě propadákem – při rozpočtu kolem 130 milionů amerických dolarů vydělal jen 47 milionů. V Evropě měl větší úspěch, stejně jako na Středním východě. Ridley Scott dal „pohromě ve Státech“ za vinu mimo jiné špatné propagaci, která film prezentovala jako dobrodružný s příměsí love story - nikoli jako náhled náboženského konfliktu. (13_11)
  • Film se natáčel převážně ve Španělsku, poblíž hradu Loarre na úpatí Pyrenejí. Pak také v Seville, Ávile, Segovii a Palma del Rio. Nato se štáb přesunul do Maroka (Ouarzazate). Natáčelo se od 12. ledna do 16. května 2004. (HappySmile)
  • Na natáčení se podílela i Češka Petra Novotná. Dělala tzv. horse wranglera, což je člověk, který má na starosti koně. (Ganka)

Související novinky

Navštivte lokace slavných filmových scén!

Navštivte lokace slavných filmových scén!

09.04.2022

Přemýšlíte, kam letos na dovolenou? Máme pro vás tip na tři destinace, které vám učarují stejně jako tvůrcům ikonických děl světové kinematografie. 1. Maroko - Středověké medíny, barvami hýřící… (více)

The Terror: seriál Riddleyho Scotta na AMC

The Terror: seriál Riddleyho Scotta na AMC

26.03.2018

Jste fanoušky děsivých příběhů, ze kterých doslova mrazí v zádech? Tak to si na konci března nenechte ujít premiéru nového seriálu The Terror, při jehož natáčení se nechal režisér Ridley Scott… (více)

Posily pro Assassin’s Creed

Posily pro Assassin’s Creed

05.10.2015

Filmový příspěvek do herní série Assassin's Creed, na který dohlédne režisér Justin Kurzel (Macbeth), vypadá čím dál tím lépe. Michael Fassbender si v něm zahraje nového hrdinu Calluma Lynche, který… (více)

Hollywoodští skladatelé v Praze

Hollywoodští skladatelé v Praze

18.04.2015

Hned několik světových premiér obohatí program 4. ročníku festivalu Film Music Prague. V rámci koncertu s názvem Hudba Hollywoodu zazní 23. dubna ve Dvořákově síni Rudolfina hudební ukázka z… (více)

Reklama

Reklama