poster

Curriculum vitae

Animovaný / Krátkometrážní

Československo, 1986, 9 min

Režie:

Pavel Koutský

Scénář:

Pavel Koutský

Hudba:

Petr Skoumal

Komentáře uživatelů k filmu (12)

 • D.Moore
  *****

  Pavel Koutský nechal explodovat fantazii a vzpomínky na školní docházku a zasypal nás kraťasem plným pro něj typického humoru a neuvěřitelných nápadů. Spolu s Vladimírem Jiránkem náš nejlepší výtvarník / animátor / režisér.(29.10.2013)

 • Pohrobek
  ****

  O tom, co vše musíme nasoukat do našich bezedných hlav od základní školy a vyjmenovaných slov až po školu vysokou a nespočetné množství faktů, pouček i dat. Spousta zajímavých nápadů ( i x y; einsteinovská proti newtonovské fyzice) a dost "rychlá" animace.(21.8.2005)

 • Karlos80
  ****

  Autobiografická groteska-Curriculum vitae-neboli profesní životopis. Už ten úvod i konec v podobě vyplněného dotazníku je zajímavý a originální. Jinak tento filmeček funguje jako skvělá školní-gymnasiální a pozdější i vysokošklaská pomůcka když nevíme, nebo když jsem zapomněli některé z důležitých čísel a historických faktů. Tak schválně: 929...?, 1492...?, H2SO4...?, Ludolfovo číslo..?, Obsah kruhu..?, Vyjmenovaná slova po B..? aj. Samozřejmě je toho zde víc, a to rozdělení základní škola-gymnasium-vysoká škola je tu dobře pojato, nejlépe je t vidět na konec při zatěžkávací zkoušce..Pavel Koutský se podílel na téměř celém filmečku-scénář-námět-animace i výtvarná stránka byla od něj.(15.4.2007)

 • gudaulin
  *****

  Pavel Koutský je nejspíš vyznavačem přísloví, že co si sám neuděláš, zkrátka NEMÁŠ, a tak se pustil do autorského snímku na téma, se kterým každý přišel do styku, každý má na něj názor a každý si myslí, že mu rozumí - škola a vzdělání. Vzhledem k výše uvedenému si sám napsal scénář, sám kreslil, animoval a režíroval. Vznikl dynamický a nápaditý snímek, který byl základem pro dnešní postavení Kouského na poli české animace. Koutský kouzlí s písmenky, číslicemi, chemickými vzorci a artefakty z ostatních předmětů a zábavným způsobem sděluje, že tohle všechno se vám jednou může hodit, až usednete za stůl a začnete tvořit vlastní životopis. Celkový dojem : 90 %.(17.8.2008)

 • Le_Chuck
  ***

  Spomienky na roky študentské v podaní absolventa UMPRUM-u (velmistra "totální" kreslené animace, ako som počul volať Pavla Koutského) zabalené do krátkého animáku. Velice podarené.(29.8.2005)

 • Snorlax
  *****

  Chudinky íčka, takový krvavý souboj musely absolvovat.(26.2.2015)

 • triatlet
  ****

  Autor s vtipem a nadsázkou zachytil memorování, biflování a učení. Scéna nevraživého boje I x Y, která končí nerozhodně, je geniální.(17.3.2015)

 • mau
  *****

  Velmi milé a nápadité vyprávěníčko o průběhu našeho vzdělávání. Nejvíc samozřejmě oceňuji četné odkazy na svět umění..(2.5.2008)

 • Přemek
  *****

  Koutský ještě v době, kdy nekoukal za každým rohem a nepouštěli ho v každém díle Mistrů animovaného filmu. Nápaditý, vtipný, nezprotivený.(14.4.2008)

 • lubospoti
  ****

  Tak tenhle animák se mi tedy opravdu hodně líbil. Na jednu stranu jednoduchá animace, ale výborný námět a skvělé tempo děje.(25.8.2013)

 • Kolssteyn
  *

  wtf?(19.2.2015)

 • abi9
  ****

  Krásně zpracované. Jako vždy má pan Koutský znamenitou animaci a skvělý napád. Výčet znalostí, které se nám od narození snaží systém nacpat do hlav. Na konci nám film ukazuje, jak funguje animace a staví ji na vrchol umění.(9.9.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace