poster

Curriculum vitae

Animovaný / Krátkometrážní

Československo, 1986, 9 min

Režie:

Pavel Koutský

Scénář:

Pavel Koutský

Hudba:

Petr Skoumal
 • gudaulin
  *****

  Pavel Koutský je nejspíš vyznavačem přísloví, že co si sám neuděláš, zkrátka NEMÁŠ, a tak se pustil do autorského snímku na téma, se kterým každý přišel do styku, každý má na něj názor a každý si myslí, že mu rozumí - škola a vzdělání. Vzhledem k výše uvedenému si sám napsal scénář, sám kreslil, animoval a režíroval. Vznikl dynamický a nápaditý snímek, který byl základem pro dnešní postavení Kouského na poli české animace. Koutský kouzlí s písmenky, číslicemi, chemickými vzorci a artefakty z ostatních předmětů a zábavným způsobem sděluje, že tohle všechno se vám jednou může hodit, až usednete za stůl a začnete tvořit vlastní životopis. Celkový dojem : 90 %.(17.8.2008)

 • zdeny99
  **

  Tento krátký snímek pojednává o tom, co se všechno musí člověk naučit od základní školy přes střední školu až po vysokou. Jakoby tahle satira jen potvrzovala, že většina toho, co se člověk naučí (převážně na základní škole), je v životě k ničemu - matematické a fyzikální vzorce, značky, poučky... Prostě proč? Ovšem tahle satira na učení je zfilmovaná parádně. Pouze ji kazí ta strašná animace. [162. hodnocení, 13. komentář, 77%](1.4.2018)

 • Pohrobek
  ****

  O tom, co vše musíme nasoukat do našich bezedných hlav od základní školy a vyjmenovaných slov až po školu vysokou a nespočetné množství faktů, pouček i dat. Spousta zajímavých nápadů ( i x y; einsteinovská proti newtonovské fyzice) a dost "rychlá" animace.(21.8.2005)

 • Karlos80
  ****

  Autobiografická groteska-Curriculum vitae-neboli profesní životopis. Už ten úvod i konec v podobě vyplněného dotazníku je zajímavý a originální. Jinak tento filmeček funguje jako skvělá školní-gymnasiální a pozdější i vysokošklaská pomůcka když nevíme, nebo když jsem zapomněli některé z důležitých čísel a historických faktů. Tak schválně: 929...?, 1492...?, H2SO4...?, Ludolfovo číslo..?, Obsah kruhu..?, Vyjmenovaná slova po B..? aj. Samozřejmě je toho zde víc, a to rozdělení základní škola-gymnasium-vysoká škola je tu dobře pojato, nejlépe je t vidět na konec při zatěžkávací zkoušce..Pavel Koutský se podílel na téměř celém filmečku-scénář-námět-animace i výtvarná stránka byla od něj.(15.4.2007)

 • Le_Chuck
  ***

  Spomienky na roky študentské v podaní absolventa UMPRUM-u (velmistra "totální" kreslené animace, ako som počul volať Pavla Koutského) zabalené do krátkého animáku. Velice podarené.(29.8.2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace