Mladá naivní kráska Noelle se v roce 1939 v Paříži zamiluje do amerického pilota Larryho Douglase. Ten odjede do války a nevrací se, a tak začne Noelle využívat bohaté muže, aby si vybudovala kariéru herečky a měla dost peněz na soukromé pátrání po Larrym. Po válce zjistí, že se Larry oženil s interesantní Catherine. Lstí připraví Larryho o všechny nabídky práce pilota v Americe a skrze svého pohádkově bohatého milence Demerise z něj udělá svého soukromého pilota. Navážou znovu vztah a rozhodnou se zbavit Catherine násilím, když se nechce rozvést. (ariva)

moriero

Tady nebudu objektivní. Knižní předlohu prostě žeru, takže zde jsem si každý záběr jaksi povinně vychutnával. Marie France je tady za bohyni, o tom žádná. Ani mi nevadilo, že je Noelle v knížce modrooká bloncka. Něco v jejím zfilmovaném charakteru mi ale drhlo. V knížce to byla větší bestie, taková citově autistická psychopatka. Uměla se ale odvděčit lidem, co jí pomohli na vrchol. Škoda že se do filmu nevešlo těch pár epizod, jak pašovala Židy z okupované Paříže. A Catherine byla původně daleko vtipnější. Rozsekala mě její hláška, když jí Larry ukazoval nějaký klášter v Řecku. On: "Asi nejsou doma." Ona: "Anebo se zbavují nepohodlných těl..." Ale to značně odbíhám. Mám hodnotit film a ne knížku, ne? Smutný, retro, zamilovaný a zase smutný. Se zajímavým koncem. Určitě doporučuju. ()

Volodimir2

Výborný film, podľa románu Sidney Sheldon a odohráva sa v predvečer 2. svetovej vojny, v jej priebehu a aj po 2. svetovej vojne. Pekná Noel Paz stretáva tesne pred vojnou vo Francúzsku amerického pilota Lary Douglasa, ktorý vypomáha, ako dobrovoľník, pre britskú RAF. Po prepadnutí Pearl Harboru sa vracia do štátov a bojuje proti Japoncom. Pomaly zabúda na Noel a ožení sa s Katarínou. Ale láska s Noell je aj pre neho osudová a pri najbližšom stretnutí s ňou opäť vzbĺkne. Noell nerieši rázne vzťah k svojmu nevernému milencovi, ba práve naopak spoločne plánujú a realizujú smrtiaci plán. Lary a Novell sú obvinený z vraždy. Ale všetko neprebehne podľa ich predstáv. ()