V průběhu druhé světové války roku 1942 se skupina amerických armádních sester rozhodla zůstat na Filipínách a starat se o zraněné vojáky přes rozkaz generála MacArthura k ústupu. Když ostrov obsadí Japonci, padnou ženy do rukou nepřítele a jsou na téměř tři roky uvězněny v zajateckém táboře v Bataanu, kde v krutých podmínkách bez lékařského vybavení a s minimálním přídělem potravin bojují o přežití. (Skuby47)

Aky

Japonská krutost, americký patriotismus, nemělo by to vytvářet nic než antagonismus. Autoři, aniž, zastírali, že válka znamená výhřez brutality, našli přesně onu teninkou linii, na níž se nepřátelé setkají a porozumí si, přestože si nic neodpustí. ()

Skuby47

Válečný příběh vyprávěný pro Výkonný výbor amerických žen pracujících v armádě plukovníkem Margaret Ann Jessupovou díky přesvědčivým hereckým výkonům a velmi dobré výpravě působí tak autenticky, až člověka mrazí. Krutosti války, nelítostné zacházení se zajatci i raněnými, pochod smrti do ženského zajateckého tábora, mstivost japonských dozorců a na druhé straně statečnost vojenských sester, jejich kamarádství a vzájemná pomoc těm slabším z nich v boji o přežití, je natolik uvěřitelný, že mě přinutil položit si otázku, kam až sahá moje statečnost. ()