poster

Coca-Cola Kid

 • Austrálie

  Coca-Cola Kid, The

Komedie / Romantický

Austrálie, 1985, 98 min

Předloha:

Frank Moorhouse (kniha)

Scénář:

Frank Moorhouse

Kamera:

Dean Semler

Střih:

John Scott

Scénografie:

Graham 'Grace' Walker

Kostýmy:

Terry Ryan
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (10)

 • Hellboy
  **

  Jak tento snímek vznikl je pro mě velkou záhadou. Film je inspirovaný dílem spisovatele Franka Moorhouse, ale není to poznat, kromě toho, že se děj odehrává v Austrálii. Někdo ho nakonec zřejmě umluvil, ať do svých příběhů zakomponuje Coca-Colu a vytvoří scénář. Moorehouse to opravdu udělal, zřejmě pod vlivem předávkování Colou, scénář je totiž opravdu strašný, řekl bych, že on sám napsal jen jakousi kostru, kterou někdo další upravoval (Denny Lawrence?). Tím ale podivnosti nekončí. Hlavního hrdinu - nepříjemně Amerického odborníka na prodej koly ztvárnil věčně se usmívající expert Eric Roberts.. To nejlepší nakonec: celé to režíruje Jugoslávský režisér Dušan Makavejev. Jak ten se k tomu dostal? To snad neví ani on... film prostě nic moc, a pokud nejste fanatický fanoušek Makavejeva nebo Koka koly, tak film nedoporučuji.(4.1.2008)

 • Houdini

  Zlatá Palma - výběr(1.6.2006)

 • whack
  *

  Len jedna hviezdička za morálne posolstvo o ničivej moci globalizácie, lebo je veľmi slabé. Skôr je to obyčajný romantický príbeh ulízaného američana, čo predáva Koka kolu, a jeho kolegyne. Nie je mi tam nič sympatické.(10.6.2009)

 • Radko
  **

  Meno Erica Robertsa medzi hereckým obsadením je pre mňa varovným znamením: Toxický tovar. Nebrať! Dušan Makavejev ako jeden z mála režisérov tvorivo nadviazal na odkaz ukrajinsko-židovského lekára-psychiatra a sociokóga Wilhelma Reicha (jedného z mála podnetných odchovancov freudovskej školy). Umiestnenie v kolónke režisér znamená preto vstupku do Makavejevho tvorivého sveta. Výsledkom stretu dvoch mien je v zmysle predchádzajúcich viet (stret sračky a voňavého mydla) len horší priemer. Také niečo ako Eric Roberts v jednej z úloh by dokázal ukočírovať len silný režisér typu Johna Watersa či Andreja Končalovského. Makavejev je zaujímavý skôr tematicky ako technicky. Je úplne fuk, či film financovala korporácia The Coca-Cola company (názov to evokuje a dej vlastne tiež: aj negatívna reklama je reklama) alebo nie. Výsledkom je len povrchná popová historka o zbližovaní sa firemného mamrda a jeho sekretárky. Predajca koly rieši rozšírenie hnedého bublinkového presladeného nápoja do panenských oblastí Austrálie. Má to v sebe pár slušných erotických záberov, milých mini príhod so zvieratkami (klokan, kakadu, myška) a pár antikorporačných vtipov. Všetky tieto pozitíva však pohlcuje plytký príbeh, metrosexuálny vzhľad dohladka vyholeného a opáleného tela Robertsa a jeho neznesiteľne arogantný výraz tváre.(29.11.2014)

 • dzej dzej
  odpad!

  Americký marketingový specialista od firmy Coca – Cola přijíždí do Austrálie zvednout odbyt inkriminovaného nápoje. Několik trapných pokusů o humor a celým filmem procházející „morální poselství“ o ničivé moci globalizace, která se dostává i do australské divočiny. Hloupost.(15.11.2005)

 • Dale
  **

  Film stojí za pozretie hlavne kvôli Grete Scacchi, ktorú si tu vychutnáte v plnej kráse ako ju Boh stvoril. A že to teda kedysi bola riadna kosť. ;-)(26.6.2014)

 • ivishka
  odpad!

  Film bez humoru, bez hereckého umu a bez pointy. Podivný herec Eric Roberts(nic proti rodině Robertsů , minimálně Julia je jedna z mých oblíbených hereček bohužel tohle jablko jaksi padlo daleko od hereckého stromu rodiny Roberts - viz. jeho herecký profil napočítala jsem cca 19 položek s červeným hodnocením z toho polovina seriály s jeho mini štěky a většina ostatní filmografie je označena šedě - tzn. že je to prostě buď neschopný herec a nebo chudák co dostává hrozně špatné role) s ještě podivnější postavou jakéhosi Beckera co se specializuje na zvýšení popularity amerického nápoje Coca-cola. Podivné mi přišlo, že se tento film označuje za samostatnou jednotku a tváří se jak se nikterak neřadí mezi komerční s**čky přitom je to jedna obrovská reklama na coca-colu. Děsný scénář, děsná "hudba", děsné všechno.(13.10.2012)

 • d-fens

  ocenenia : MFF Cannes 1985 - Nominácia na 1. cenu(13.2.2013)

 • montel
  *

  Becker (Eric Roberts) je mladý úspěšný obchodní zástupce firmy Coca-Cola, který míří do Austrálie, aby zde zmapoval situaci na trhu. Když se seznámí s vedením a zaměstnanci firmy zjistí, že zde existuje ostrov, kde se vůbec žádná Coca Cola neprodává. Na místě zjistí, že je to kvůli muži, který zde vyrábí svou vlastní kvalitní limonádu. To ale nenechá Beckera klidným a začne vymýšlet plán, jak dostat svou značku i na místo, kde o ni nikdo nestojí...Ajaj tak to byl průser. Film prakticky o ničem a do toho Eric Roberts...Tak tomu říkám záruka prvotřídního shitu. Zachraňuje to jen Greta Scacchi, která se ukázala jak jí pánbůh stvořil, jinak se na to nedá dívat. 20%(8.12.2014)

 • DrifterSoul
  ***

  Docela zvláštní "úleťácké" dílko. Z počátku velmi vtipné kvůli parodii na (i u nás už nemilosrdně implantované) praktiky marketingu a reklamy; a také kvůli legráckám z kulturních rozdílů mezi US a AUS. Ale pak se to nějak rozplizne a začíná nabývat charakteru podivně křečovitých filmů jednoho dalšího srbského režiséra (hádejte kterého). Film určitě zachraňuje přitažlivá Greta Scacchi, ať už zcela oblečená či v peří se vznášející, nebo úplně nude. Pokud ale člověk kapku cestoval a ví něco o světě, pak film jako oddechovka za vidění určitě stojí.(9.9.2017)