Donggabnaegi kwaoihagi

• Jižní Korea 동갑내기 과외하기 (více)

Studentka univerzity Su-wan to nemá lehké. Její rodina není zrovna majetná (smažení kuřat není příliš výdělečná práce), a proto musí dívka školu zaplatit jinak. Často tedy doučuje neschopné žáky, málokdy ale rozjívené studentíky z donucení vydrží učit více hodin, Su-wanina trpělivost má totiž své hranice. Její matka jí dohodí další doučování přes svou známou – velmi bohatou ženu, jejíž nevyvedený synáček Ji-hoon už dvakrát propadl na střední škole. Su-wan se tedy s vervou pouští do boje s větrnými mlýny - Ji-hoon totiž ani v nejmenším netouží učit se angličtinu, naopak myslí spíše na bitky a hezké slečny. Po jedné rvačce s bossem místního gangu ale dochází Ji-hoonovu otci trpělivost a chce ho poslat, stejně jako to už kdysi udělal, na studiumdo Spojených států. Aby tomu zabránil, Ji-hoon otci slibuje, že bude mít na nadcházejících zkouškách 50 bodů (i když jeho obvyklý průměr je 8 bodů). Pro oba tedy začíná tvrdá práce, při které se samozřejmě podle všeho očekávání ti dva pomalu sbližují… (Natascha)

Adrian

Ďaľšia z radu vydarených romantických komédií, i keď prvá polovica filmu - tá bláznivá, komediálna ma za srdce nechytila úplne (aj napriek stále narastajúcej obľube animovaných vsuviek :-) ). Avšak prepnutie deja v druhej polovici do romantickej polohy s vydarenou taekwondo bojovou scénou v samotnom závere na mňa už fungovalo bezchybne. My tutor friend nepatrí síce medzi absolútnu špičku juhokórejskych "romokomov", ale vo výsledku je to stále veľmi slušný nadštandart. ()

IQ Tiqe

Tím, že dávám 3* netvrdím, že je to špatný film. Je to taková teenagerovská komedie na korejský způsob a prostě si 3* zaslouží (v pozitivním slova smyslu). Jeto trochu střelený, ale zároveň inteligentní film, čímž se vymyká obvyklému podprůměru. Sice je předem jasný závěr, ale neznámou je vývoj, který není špatný, řekněme, že i možná reálný; některé výstřelky jsou lehce úsměvné, ale neobsahuje nic, co bych označil za sračku. 66% ()

tombac

Doučovat samolibého a bohatého hejska, kterého místo učební látky zajímají ženské v Playboy a z doučování zdrhá oknem, není žádné terno. A když vám v domě dají k večeři jako jeden z chodů býčí varlata, nejedna šokovaná a zhnusená studentka to zabalí. To však není případ hlavní hrdinky... Ano, slušný nadstandart - slova, která vystihují tuto podařenou korejskou komedii velmi přesně. Směrem ke konci se mi zdálo, že film poněkud ztrácí dech, ale již zmiňovaná, skvěle natočená bojová scéna výsledný dojem pozvedla opět nahoru. A nebyl bych to já, abych jako obvykle nevyzvedl tradičně skvělou Kim Ha-neul :-) ()

gogo76

Kórejské romantické komédie mi väčšinou sedia, dokonca ich občas cielene vyhľadávam, pretože ich má rada aj manželka a väčšinou sa pri nich dobre pobavíme. Pri tých vydarených samozrejme...Túto som však viac menej pretrpel. Najviac ma ubíjala nefungujúca snaha o romantiku, ktorá za celý čas neprišla. Vtipy celkovo dosť úbohé a herci veľmi často afektovane prehrávajú, pitvoria sa a robia rôzne grimasy. Často to vidíme aj v iných kórejských filmoch, ale tam to pasuje, no tu to akosi nešlo. Herci sympatickí, ale iskra nepreskočila. Fakt ma to veľmi nebavilo, dokonca som uvažoval, že to vypnem, ale nechal som sa v tom smažiť až do konca. Bitkárske scény to možno mali oživiť, ale pôsobilo to ako niečo navyše, bonus bez hodnoty. Ako komédia určite nie a ako romantika už vôbec nie. 40%. ()

terunka003

Romantické, vtipné, akční, bitkařské × průměrné. Průměrný romantický příběh s obvyklým tématem. Bitkařské scény vážně dobré. Oblíbená herečka Ha-neul Kim zahrála opět se svými grimasami skvělou hlavní hrdinku. Film na odlehčení. "Pořád drsná holka?" ()