Donggabnaegi kwaoihagi

Komedie / Romantický

Jižní Korea, 2003, 110 min

Soo-wan Choi

Kil-woong Ji

Ďaľšia z radu vydarených romantických komédií, i keď prvá polovica filmu - tá bláznivá, komediálna ma za srdce nechytila úplne (aj napriek stále narastajúcej obľube animovaných vsuviek :-) ). Avšak prepnutie deja v druhej polovici do romantickej polohy s vydarenou taekwondo bojovou scénou v samotnom závere na mňa už fungovalo bezchybne. My tutor friend nepatrí síce medzi absolútnu špičku juhokórejskych "romokomov", ale vo výsledku je to stále veľmi slušný nadštandart.(21.1.2005)

Jihokorejská kinematografie je skvělá! A tenhle mix její tradičně ztřeštěné komedie a romance, kterou korejští filmaři zvládají snad ze všech nejlépe, jí nedělá žádnou ostudu. Naopak, film je neskutečně zábavný, přestože opisuje stále ten samý provařený romantický příběh, v komediálních částech vždy spolehlivě rozesměje, v akčních scénách je úderný a jako romance zaručeně dojme. K absolutnímu hodnocení snímku My Tutor Friend přeci jen něco málo chybí (nebo spíš vzpomínka na My Sassy Girl, A Moment to Remember a spoustu dalších precizních korejských filmů ne a ne vyblednout), přesto se jedná o film, který jsem si náramně užil od začátku do konce. 85%(28.11.2009)

Je to dosť dobrá juhokórejská komédia. Má výborný príbeh o vysokoškoláčke, ktorá si na štúdium privyrába doučovaním slabších študentov, no moc ju to nebaví, ale matka jej zoženie nového študenta, rozmaznaného stredoškoláka s vplyvnými rodičmi, ktorý má všetko a tak radšej čas trávi bitkami a s dievčatami, než by sa mal učiť, ale jeho zodpovední rodičia ho nútia zmaturovať. A tak vysokoškoláčka musí čeliť nielen nezodpovednému bitkárovi, ale aj jeho priateľke, ktorá ju neznáša. Spracovanie ma ale trochu sklamalo, táto skvelá zápletka má veľký potenciál pre výbornú komédiu, ktorý sa ale podarilo využiť len čiastočne, síce aj takto ma to baví, ale dalo sa z toho získať aj viac. Film ťahajú hlavne skvelé postavy, obaja sú veľmi zaujímaví a vo svojej úlohe zábavní, takže hlavne ich spoločné scény sú väčšinou vydarené, obzvlášť počas učenia, ale časom tomu trochu začne dochádzať dych, hlavne kvôli zblíženiu oboch postáv, ktoré ale na mňa pôsobí skôr neprirodzene, ale našťastie stále je to slušná zábava a tak až na pár slabších miest sa na to dobre pozerá po celý čas. Spokojný som s humorom, je ho tu dosť s stojí hlavne na skvelej hlavnej hrdinke, ktorá pobaví v každej situácii, či už svojim postojom alebo všetkými tými grimasami, ale zábavných situácií sa nájde aj mimo toho, hlavne tá úplne záverečná. Herecké obsadenie je perfektné, skvelá Kim Ha-Neul, ktorá sa na podobné úlohy hodí najlepšie, každý jej pohľad a grimasa ma v tomto žánri vždy pobaví, nezaostáva ani Kwon Sang-Woo, ktorý je tu ten prirodzený drsniak a nesklamú ani vedľajšie úlohy, či už mladíkova priateľka alebo otec. Réžia a technická stránka sú bez problémov, je to jedna z tých nadpriemerných žánroviek. Bez tohto obsadenia by to bolo pravdepodobne o dosť slabšie, ale keďže tu je, tak nemám väčší problém. Slušná zábava. 76%(19.9.2012)

Velmi vtipné a velmi sladké. Už jsem skoro doufala, že se dočkám té nikdy v korejských filmech nepřicházející pusy (ano, jen pusy, jsem v podstatě hrozně skromná), ale rvačky mi to v podstatě vynahradily, zejména ta závěrečná. Jen trochu nechápu, proč sex je nepřípustný, ale řezat se můžou (velmi vynalézavě, s humorem - poněkud nepatřičné slovo - a velmi tvrdě).(7.7.2010)

V mých očích (a v porovnání ke korejským věcem, kterým dávám 4*) průměr. Body přidává sympatická slečna, která je zajímavý typ, na druhou stranu děj působil maličko násilně. To, jak se vyvrbil finální konflikt (ve smyslu, kdo s kým), docela pobavilo :). ■ Líbí se mi song PB's 예감 http://pann.nate.com/video/218055438(6.12.2013)