Donggabnaegi kwaoihagi

Komedie / Romantický

Jižní Korea, 2003, 110 min

Soo-wan Choi

Kil-woong Ji

Je to dosť dobrá juhokórejská komédia. Má výborný príbeh o vysokoškoláčke, ktorá si na štúdium privyrába doučovaním slabších študentov, no moc ju to nebaví, ale matka jej zoženie nového študenta, rozmaznaného stredoškoláka s vplyvnými rodičmi, ktorý má všetko a tak radšej čas trávi bitkami a s dievčatami, než by sa mal učiť, ale jeho zodpovední rodičia ho nútia zmaturovať. A tak vysokoškoláčka musí čeliť nielen nezodpovednému bitkárovi, ale aj jeho priateľke, ktorá ju neznáša. Spracovanie ma ale trochu sklamalo, táto skvelá zápletka má veľký potenciál pre výbornú komédiu, ktorý sa ale podarilo využiť len čiastočne, síce aj takto ma to baví, ale dalo sa z toho získať aj viac. Film ťahajú hlavne skvelé postavy, obaja sú veľmi zaujímaví a vo svojej úlohe zábavní, takže hlavne ich spoločné scény sú väčšinou vydarené, obzvlášť počas učenia, ale časom tomu trochu začne dochádzať dych, hlavne kvôli zblíženiu oboch postáv, ktoré ale na mňa pôsobí skôr neprirodzene, ale našťastie stále je to slušná zábava a tak až na pár slabších miest sa na to dobre pozerá po celý čas. Spokojný som s humorom, je ho tu dosť s stojí hlavne na skvelej hlavnej hrdinke, ktorá pobaví v každej situácii, či už svojim postojom alebo všetkými tými grimasami, ale zábavných situácií sa nájde aj mimo toho, hlavne tá úplne záverečná. Herecké obsadenie je perfektné, skvelá Kim Ha-Neul, ktorá sa na podobné úlohy hodí najlepšie, každý jej pohľad a grimasa ma v tomto žánri vždy pobaví, nezaostáva ani Kwon Sang-Woo, ktorý je tu ten prirodzený drsniak a nesklamú ani vedľajšie úlohy, či už mladíkova priateľka alebo otec. Réžia a technická stránka sú bez problémov, je to jedna z tých nadpriemerných žánroviek. Bez tohto obsadenia by to bolo pravdepodobne o dosť slabšie, ale keďže tu je, tak nemám väčší problém. Slušná zábava. 76%(19.9.2012)

Tím, že dávám 3* netvrdím, že je to špatný film. Je to taková teenagerovská komedie na korejský způsob a prostě si 3* zaslouží (v pozitivním slova smyslu). Jeto trochu střelený, ale zároveň inteligentní film, čímž se vymyká obvyklému podprůměru. Sice je předem jasný závěr, ale neznámou je vývoj, který není špatný, řekněme, že i možná reálný; některé výstřelky jsou lehce úsměvné, ale neobsahuje nic, co bych označil za sračku. 66%(6.4.2010)

Úvodní komedie namixovaná s lehkou akcí je fajn (byť Sang-u Kwon v Once Upon a Time in High School ukázal, že se umí ohánět mnohem mnohem lépe), ale ten korejský "tradiční" přechod do dramatické romance někde za polovinou filmu je tentokrát hodně kostrbatý a nepříliš sežratelný a zbytečně kazí jinak celkem povedenou komedii. Navíc ani ta chemie mezi hlavními herci nijak zvlášť nefungovala.(11.4.2010)

To co sem od toho z žánrů komedie, romantiky a kung-fu akce čekal, to sem bezezbytku dostal a to hlavně díky Kim Ha-neul, která je za prvé skvělá ve svý roli, kdy každou chvilku dělá naprosto odzbrojující obličeje a při tom jejím koktání ze zaskočení sem jí fakt děsně žral a za druhý je strašně mile působící a dokáže to přinášet do celýho filmu a podle toho to pak i celkově vypadá. Krom toho Sang-woo Kwon teakwondo ovládá fakt znamenitě(27.9.2008)

Ne že by mě tento snímek nějak ohromil, ale rozhodně to byla zábavná a příjemná podívaná, sem tam okořeněná bojovými scénami. Dokonce se našlo pár okamžiků, u kterých jsem vážně dostala záchvat smíchu. :) Vypadá to, že Korejky často dovedou ve filmech zahrát vtipně opilecké scény. A když se k tomu ještě ve scénáři naskytne dobrá hláška, nezbývá než být spokojen s korejským komediálním uměním. ~(4,0)~(29.8.2009)