Donggabnaegi kwaoihagi

Komedie / Romantický

Jižní Korea, 2003, 110 min

Soo-wan Choi

Kil-woong Ji

Příběh o tom, jak nesnášenlivost přerostla v nesnášenlivou lásku... Tímhle filmem mě hlavně Kim Ha-neul utvrdila v tom, že je nenahraditelnou herečkou. Její obličeje mě vážně dostávají!! Akční bitky film perfektně zpestřily a spousta scének mě rozesmála. Jediné co mi tady chybělo, byl závěrečný polibek..grrr. Krásných 5*(11.7.2011)

Ďaľšia z radu vydarených romantických komédií, i keď prvá polovica filmu - tá bláznivá, komediálna ma za srdce nechytila úplne (aj napriek stále narastajúcej obľube animovaných vsuviek :-) ). Avšak prepnutie deja v druhej polovici do romantickej polohy s vydarenou taekwondo bojovou scénou v samotnom závere na mňa už fungovalo bezchybne. My tutor friend nepatrí síce medzi absolútnu špičku juhokórejskych "romokomov", ale vo výsledku je to stále veľmi slušný nadštandart.(21.1.2005)

• gogo76

Kórejské romantické komédie mi väčšinou sedia, dokonca ich občas cielene vyhľadávam, pretože ich má rada aj manželka a väčšinou sa pri nich dobre pobavíme. Pri tých vydarených samozrejme...Túto som však viac menej pretrpel. Najviac ma ubíjala nefungujúca snaha o romantiku, ktorá za celý čas neprišla. Vtipy celkovo dosť úbohé a herci veľmi často afektovane prehrávajú, pitvoria sa a robia rôzne grimasy. Často to vidíme aj v iných kórejských filmoch, ale tam to pasuje, no tu to akosi nešlo. Herci sympatickí, ale iskra nepreskočila. Fakt ma to veľmi nebavilo, dokonca som uvažoval, že to vypnem, ale nechal som sa v tom smažiť až do konca. Bitkárske scény to možno mali oživiť, ale pôsobilo to ako niečo navyše, bonus bez hodnoty. Ako komédia určite nie a ako romantika už vôbec nie. 40%.(5.2.2016)

Jedna z tých lepších romantických komédíí, ktorá ma bavila aj po rokoch aj keď niektoré pubertálne vtipy už išli mimo mňa. Príbeh o 21 ročnom stredoškolákovi z bohatej rodiny, ktorý už toľkokrát prepadol, že jeho rodičom dôjde trpezlivosť a najmú mu doučovateľku, ktorá mu snáď so štúdiom pomôže. No a postupne to medzi drsným bitkárom a klasickou intelektuálkou zaiskrí. Aj keď dosť dlho sa len vtipne pošťuchujú. Ha-neul Kim ako intelektuálka je dokonale roztomilá. Sang-woo Kwon mi pripadal len priemerne charizmatický, ale aspoň pôsobil dobre v bitkách, ktorých sa tu niekoľko nájde, keďže hlavný hrdina si rád pomeria sily so školským gangom, ktorému šéfuje neskutočne zábavný nemotora Yoo Gong. Až mi bolo ľúto, že hlavnú postavu nehrá on. A aj napriek žánru sú bitky fakt vydarene a drsné. Rozhodne rany pôsobia bolestivo a nájdu sa tu aj pôsobivé akrobatické kúsky. Takže celkovo som spokojný a tých pár trápnejších momentov sa dá v pohode prežiť. Väčšinou to je zábava a nakoniec zafunguje aj romantika. 7/10.(2.7.2019)

Ne že by mě tento snímek nějak ohromil, ale rozhodně to byla zábavná a příjemná podívaná, sem tam okořeněná bojovými scénami. Dokonce se našlo pár okamžiků, u kterých jsem vážně dostala záchvat smíchu. :) Vypadá to, že Korejky často dovedou ve filmech zahrát vtipně opilecké scény. A když se k tomu ještě ve scénáři naskytne dobrá hláška, nezbývá než být spokojen s korejským komediálním uměním. ~(4,0)~(29.8.2009)