poster

Nelítostná rasa

 • USA

  Fierce People

Drama / Thriller

USA / Kanada, 2005, 135 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Djkoma
  ****

  Co je horší, primitivní kmen uvědomující si své zvyky nebo vyšší společnost plná nablýskaného lesku zakrývající pravou tvář světa plného peněz? Dříve herec, dnes raději režisér Griggin Dunne sestavil velmi příjemný film o nepříjemné stinné stránce dnešního světa. Dunne skvěle propojil vyprávění syna antropologa a jeho "prázdniny" v luxusním sídle bohatého známého jeho matky. Kdo by na začátku řekl, že masérka na drogách se svým synem budou ve výsledku ty nejnevinnější postavy filmu... Právě především neskutečně dobrý a civilní Anton Yelchin film posouvá o kus dál. Jeho bolest i zvědavost prochází filmem, takže Diane Lane i Donald Sutherland jen v pozadí sledují, jak se rodí budoucí hvězda. Film, který nedá zapomenout na problematiku moci, peněz a skutečnost, že civilizace neušla dostatečný kus cesty od svých primitivních kmenových zárodků z nedávné historie, přestože si všichni myslí opak.(17.2.2010)

 • Marqta
  ***

  Příběh který se skládá z hodně dílčích zápletek a pomyslných částí. Nejedná se o žádně veledílo, ale ani ne o propadák. Má to myšlenku, herci jsou dobří a celkový dojem také není špatný. Jen mi trochu vadila ta náhlá změna v druhé polovině snímku, které nebyla tak úplně dotažená a podle mě by si zápletka zasloužila více prostoru- stejně jako některé vedlejší postavy. Nicméně, další natažení stopáže by už bylo neúnosné....(alespoň tedy pro mě). Celkově: vidět se to dalo a snímek se mi i celkem líbil. Znovu ho ale vidět nemusím. Hodně slabé a odřené tři hvězdičky.(27.3.2013)

 • Yardie
  ***

  V podstatě film o ničem. Postrádal jsem ve filmu nějaký hlavní mo tiv. Film prsotě ubíhal a v podsatě se nic nedělo. Zvláště první polovina filmu se dost táhla. V druhé půlce ale film nabral na dynamice a konečně se objevilo něco jako záplatka. Každopádně na drama mi to přišlo málo dramatické, charaktery postav byly celkem nevykreslené a ploché a celkově takové odfláknuté, resp. bez jakéhokoliv zájmu se zabývat detaily, motivací postav apod. Což je celkem škoda. Ale dobře se koukalo na Diane Lane, které to fakt slušelo. A Sutherlanda mám rád. Je to takových malinko slabších 60%. Čekal jsem více. Howgh!(16.2.2010)

 • !Borec!
  ****

  Zvláštní sorta lidí, která má svůj netradičně zbohatlický svět a jakýkoli přírůstek do "kmene" jim naruší jejich "kmenovitost". Každý vztah zde plnil nějaký úkol a prakticky ukazoval dospívajícímu chlapci, jak to chodí v mládí. Díky mladým hlavním protagonistům se nekonaly žádné velké postelové hrátky, jak by se dalo čekat, ale naopak to dokázali tvůrci nahradit mnohem povedenější a nápaditější scénou s matláním barev po těle - půvabné :)(16.2.2010)

 • sona123
  ***

  Zajímavý příběh s oblíbenými herci lepší béčkové kategorie (a tím myslím zejména Diane Lane a Kristen Stewart). Žádné velké drama, zato v moc pěkných interiérech a exteriérech, to prostě oku lahodí. Ke konci se to vleče, ale škoda času to není. A jinak - je to takové rozpačité, něco, a tím myslím něco opravdu výrazného, tomu chybělo. Jako když se dítě (myslím tím malé dítě) chce postavit a už už, ale vždy s jistotou kecne zase na zadek. Ale jinak se mu tam určitě sedí dobře :-)(17.2.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace