poster

Nelítostná rasa

 • USA

  Fierce People

Drama / Thriller

USA / Kanada, 2005, 135 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • TO
  ***

  Od takovéhoto hereckého ansáblu jsem čekal ještě něco víc. Navíc všichni včetně Diane Lane hrají jen vedlejší postavy, ústřední part vytvořil náctiletý kudrnáč Anton Yelchin. Drama, kde snad nikdo není tak docela normální, bez výraznější dějové linie je až ve druhé polovině obohaceno o konkrétnější dramatickou zápletkou. Film se mi celkem líbil, beru ho jako jednu z variací na téma dospívání, ale chybí v něm něco výraznějšího, čím by mě opravdu okouzlil.(8.12.2006)

 • castor
  ***

  Jako celek nikterak oslnivý biják se spoustou hluchých míst. Když by se ale divák chtěl něčím pohltit, tak to budou bezesporu herecké výkony. Ve snaze o psychologickou drobnokresbu se nejlépe zorientoval mladičký talent Anton Yelchin, vedle kterého zraje bezchybná Diane Lane i legendární Donald Sutherland. Samotný příběh, odehrávající se v roce 1980, se bohužel rozpadá na sled více či méně zajímavých epizod. Mladý Finn tu po vzoru nakoukaných dokumentů svého otce, milovníka jihoamerických domorodců, sleduje svůj „vlastní“ kmen v honosném sídle na venkově, kam se svou matkou odjíždí na prázdniny. Z pozorovatele se ale záhy nedobrovolně stává hlavním aktérem stinné stránky dnešního světa.. Prostě jsme zas tak velký krok neudělali..(6.3.2011)

 • Parlay
  **

  Tuze dlouho jsem přemýšlel nad tím, jak pojmout komentář ke snímku s tak povrchním psychologickým prokreslením charakterů, po příběhové stránce tzv. „dějem – nedějem“ a zvláštní, leč pouze ve vzácných chvílích zajímavou atmosférou. Možná jsem nad snímkem přemítal více, než si zaslouží. Analogie dvou na první pohled diametrálně rozličných „kmenů“ představuje bezpochyby silné téma, avšak způsob, jakým s ním snímek nakládá, je zkrátka a dobře nešťastný. Jen marně se rozpomínám, kdy naposledy jsem tak často nevěřícně kroutil hlavou nad absurditou a nelogičností jednotlivých scén a chováním postav. Musím ovšem ocenit přesně obsazeného Chrise Evanse, který - k mému velkému překvapení - podává výborný herecký výkon. Zato Anthony Yelchin mě, na rozdíl od většiny místních uživatelů, po herecké stránce nijak nepřesvědčil. Triviálně řečeno, dost divný film.(12.1.2012)

 • Fallen_One
  ****

  Už dlouho jsem se na to chtěl podívat a hle, osud mi to nahraje do televize. Oficiální text distributora zní poněkud přehnaně než film ve skutečnosti je, ale řekněme že jako hrubý nástin to lze chápat. Kristen Stewart to opět sluší a Anton Yelchin mi trochu připomněl mě takže jsem neměl problém sledovat hlavní linii. Příběh jako takový je, pozor - klišoidní slovo z mé strany poměrně časté při hodnocení filmů - zajímavý. I když mi bylo hned jasné, kdo je viníkem onoho "přepadení", zbytek filmu jakž takž udržel úroveň nadprůměru. Na pět to není a průměr také ne. Něco lehce nad. Takže tak.(15.2.2010)

 • Aljak
  ****

  Štýl spracovania podľa mňa úplne skvelý, len dejovo to občas pokrivkávalo. Vynikajúco poňatá paralela podivných zvykov domorodého kmeňu a "závistlivých žralokov" z vyššej spoločnosti. Človek by povedal, že črty v správaní budú kolosálne odlišné, no keď sa tak človek nad tým zamyslí, tí všetci boháči čo si myslia, že môžu všetko sú v podstate primitívnejší ako tie "zlé" necivilizované kmene. Trochu mi Anton Yelchin nepasoval do tejto role, ale zas nebol najhorší.(23.7.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace