Nelítostná rasa

Fierce People

Drama / Thriller

USA / Kanada, 2005, 135 min

Co je horší, primitivní kmen uvědomující si své zvyky nebo vyšší společnost plná nablýskaného lesku zakrývající pravou tvář světa plného peněz? Dříve herec, dnes raději režisér Griggin Dunne sestavil velmi příjemný film o nepříjemné stinné stránce dnešního světa. Dunne skvěle propojil vyprávění syna antropologa a jeho "prázdniny" v luxusním sídle bohatého známého jeho matky. Kdo by na začátku řekl, že masérka na drogách se svým synem budou ve výsledku ty nejnevinnější postavy filmu... Právě především neskutečně dobrý a civilní Anton Yelchin film posouvá o kus dál. Jeho bolest i zvědavost prochází filmem, takže Diane Lane i Donald Sutherland jen v pozadí sledují, jak se rodí budoucí hvězda. Film, který nedá zapomenout na problematiku moci, peněz a skutečnost, že civilizace neušla dostatečný kus cesty od svých primitivních kmenových zárodků z nedávné historie, přestože si všichni myslí opak.(17.2.2010)

Příběh který se skládá z hodně dílčích zápletek a pomyslných částí. Nejedná se o žádně veledílo, ale ani ne o propadák. Má to myšlenku, herci jsou dobří a celkový dojem také není špatný. Jen mi trochu vadila ta náhlá změna v druhé polovině snímku, které nebyla tak úplně dotažená a podle mě by si zápletka zasloužila více prostoru- stejně jako některé vedlejší postavy. Nicméně, další natažení stopáže by už bylo neúnosné....(alespoň tedy pro mě). Celkově: vidět se to dalo a snímek se mi i celkem líbil. Znovu ho ale vidět nemusím. Hodně slabé a odřené tři hvězdičky.(27.3.2013)

V podstatě film o ničem. Postrádal jsem ve filmu nějaký hlavní mo tiv. Film prsotě ubíhal a v podsatě se nic nedělo. Zvláště první polovina filmu se dost táhla. V druhé půlce ale film nabral na dynamice a konečně se objevilo něco jako záplatka. Každopádně na drama mi to přišlo málo dramatické, charaktery postav byly celkem nevykreslené a ploché a celkově takové odfláknuté, resp. bez jakéhokoliv zájmu se zabývat detaily, motivací postav apod. Což je celkem škoda. Ale dobře se koukalo na Diane Lane, které to fakt slušelo. A Sutherlanda mám rád. Je to takových malinko slabších 60%. Čekal jsem více. Howgh!(16.2.2010)

Zvláštní sorta lidí, která má svůj netradičně zbohatlický svět a jakýkoli přírůstek do "kmene" jim naruší jejich "kmenovitost". Každý vztah zde plnil nějaký úkol a prakticky ukazoval dospívajícímu chlapci, jak to chodí v mládí. Díky mladým hlavním protagonistům se nekonaly žádné velké postelové hrátky, jak by se dalo čekat, ale naopak to dokázali tvůrci nahradit mnohem povedenější a nápaditější scénou s matláním barev po těle - půvabné :)(16.2.2010)

Zajímavý příběh s oblíbenými herci lepší béčkové kategorie (a tím myslím zejména Diane Lane a Kristen Stewart). Žádné velké drama, zato v moc pěkných interiérech a exteriérech, to prostě oku lahodí. Ke konci se to vleče, ale škoda času to není. A jinak - je to takové rozpačité, něco, a tím myslím něco opravdu výrazného, tomu chybělo. Jako když se dítě (myslím tím malé dítě) chce postavit a už už, ale vždy s jistotou kecne zase na zadek. Ale jinak se mu tam určitě sedí dobře :-)(17.2.2010)