Nelítostná rasa

Fierce People

Drama / Thriller

USA / Kanada, 2005, 107 min

Uff Nádherný příběh, jak jen začít. Prostě nádherné drama! Asi nejlepší film Griffina Dunneho .. Líbilo se mi uplně vš mělo to prostě všechno příběh, herce, v tomto filmu jsem proste nezaznamenal žádné mínus, až na jedno a to, že Finn podvede kristen ta scéna mě tak dostala a vytočila, ale pak se to napravilo, ale stejně mě to stvalo!... Kristen byl třešničkou na dortu v tomto film absolutně vládla ona.. Ostatní herce moc neznám, ale byli taky dobří!(18.8.2010)

• Parlay

Tuze dlouho jsem přemýšlel nad tím, jak pojmout komentář ke snímku s tak povrchním psychologickým prokreslením charakterů, po příběhové stránce tzv. „dějem – nedějem“ a zvláštní, leč pouze ve vzácných chvílích zajímavou atmosférou. Možná jsem nad snímkem přemítal více, než si zaslouží. Analogie dvou na první pohled diametrálně rozličných „kmenů“ představuje bezpochyby silné téma, avšak způsob, jakým s ním snímek nakládá, je zkrátka a dobře nešťastný. Jen marně se rozpomínám, kdy naposledy jsem tak často nevěřícně kroutil hlavou nad absurditou a nelogičností jednotlivých scén a chováním postav. Musím ovšem ocenit přesně obsazeného Chrise Evanse, který - k mému velkému překvapení - podává výborný herecký výkon. Zato Anthony Yelchin mě, na rozdíl od většiny místních uživatelů, po herecké stránce nijak nepřesvědčil. Triviálně řečeno, dost divný film.(12.1.2012)

malý nezávislý filmek,který mě velice potěšil na duši.tenhle typ filmů mi přesně sedí,černohumorné drama,u kterého se nad něčím zamyslíte a které vám něco dá.upřímný pohled do duší nechutně bohatých lidí,smíchaný s těmi nechutně obyčejnými,kteří dělají chyby,ale mají srdce na spravném místě.anton yelchin je vskutku výborný herec a tuhle roli mu od srdce závidim,mít v pelechu kristen stewart,tak se od ní nehnu ani na vteřinu!:-)i když vám v půli filmu ihned dojde,kdo antonovi vzal jeho nureši:-),nesráži to z jeho kvalit ani píď.DOPORUČUJI!(22.3.2010)

Štýl spracovania podľa mňa úplne skvelý, len dejovo to občas pokrivkávalo. Vynikajúco poňatá paralela podivných zvykov domorodého kmeňu a "závistlivých žralokov" z vyššej spoločnosti. Človek by povedal, že črty v správaní budú kolosálne odlišné, no keď sa tak človek nad tým zamyslí, tí všetci boháči čo si myslia, že môžu všetko sú v podstate primitívnejší ako tie "zlé" necivilizované kmene. Trochu mi Anton Yelchin nepasoval do tejto role, ale zas nebol najhorší.(23.7.2014)

Lehce nadprůměrné drama o tom, kterak chudý chlapec pod ochranná křídla milionáře přišel a posléze na to díky žárlivým příbuzným svého mecenáše tak trošku doplatil. Líbilo by se mi to víc, kdyby tam nebyl adolescent Anton Yelchin, z něhož jsem byl přinejmenším rozpačitý a zejména scény, které měly mít jakýsi sexuální náboj, mě v jeho podání rozesmívaly. Stejně tak mi občas vadil indiánský motiv, který se táhl celým filmem. Ne že bych ho úplně oželel - hrál tam v celku významnou roli, ale přece jen ho bylo víc, než je zdrávo. Naopak jako klad hodnotím výkon Kristen Stewart a vlastně i ostatních herců v čele se Sutherlandem. 65%(3.9.2009)