A žili spolu šťastně až na věky

• Francie

Ils se marièrent et eurent beaucoup d'enfants

...And They Lived Happily Ever After

Happily Ever After

Drama / Komedie

Francie, 2004, 100 min

Tento film by som videl ako taký výstrižok z každodenného diania francúzskeho muža v strednom veku. Veľmi pekne napísané, dobre obsadené a aj zahrané. Dennodenné hádky, klamstvá, sľuby, ale aj láska, výchova a bláznovstvá. Tá chuť zabaliť si všetky veci a vypadnúť zo starého života niekam mimo, kamkoľvek... Na celý film sa fakt príjemne pozeralo a dalo sa pri ňom aj pobaviť a aj zamyslieť. A ako bonus - cameo Deppa, predstavujúce túžbu ženy.(15.3.2016)

Žádný sladkobolný doják, ale poctivé, reálné drama s komediálními prvky. Pozornost je věnována třem kamarádům, dvou ženáčům a jednomu svobodu si užívajícím a manželce jednoho z nich. Charlotte Gainsbourg září jako citlivá, nežná, zasněná duše, která miluje svého muže, ale představuje si sebe jako hrdinku milostného vzplanutí. Její manžel však místo snů jde rovnou na věc. Nejkrásnější scéna - když Charlotte poslouchá hudbu ve Virgine na Champs Elysées a vedle ní se objeví fešný cizinec v podání Johnny Deppa. Radiohead a jejich písnička Creep byla tou nejlepší volbou, ostatně hudba prostupující celým dějem výborně dotváří silný příběh.(19.8.2008)

Ještě mi zdaleka není čtyřicet, ale vším, čím si tady prochází čtyřicátníci, dokážu bez problému pochopit. Myslím, že filmu se tyto zásadní životní nálady podařilo bezvadně zaznamenat, nejsou zde vynášeny ukvapené soudy a situace smutné mají zde stejnou váhu jako ty veselé. Vyloženě skvělé jsou scény Gainsbourgové a Deppa. Závěrečné výtahové dějství potom bezezbytku naplňuje pocity z dospělé pohádky, kdy žádný konec nemůže být dostatečně otevřený... II Scénář: Yvan Attal . 85%(14.2.2012)

Výborné drama přesně tak, jak ho mám ráda. Charlotte se mi líbila už v několika filmech před tím a tady byla taky dokonalá. Má vážně něco do sebe. A Johnny Depp, který tam hrál tak malou roli, mi krásně do děje zapadal. Ani mi ve finále nevadilo, že je film francouzsky a se slovenskýma titulkama. 75%.(16.11.2013)

Když jsem tento film objevila přes YouTuBe,konkrétně scénu s J.Deppem v hudebninách a díky Radohead's Creep,věděla jsem,že bude stát za to. Konečně se mi podařilo sehnat titulky a mohla jsem se na to vrhnout. Charlotte jako Gabrielle zde hraje typicky krásně a zasněně,což filmu dodává romantický kouzlo,do kterého se prolínají komediální prvky (scény,kdy Vincent vyleká Gabrielle,nebo scéna,kdy rozpoutají bitvu). U mě to má slušné 4*(5.11.2012)