A žili spolu šťastně až na věky

• Francie

Ils se marièrent et eurent beaucoup d'enfants

...And They Lived Happily Ever After

Happily Ever After

Drama / Komedie

Francie, 2004, 100 min

Tento film by som videl ako taký výstrižok z každodenného diania francúzskeho muža v strednom veku. Veľmi pekne napísané, dobre obsadené a aj zahrané. Dennodenné hádky, klamstvá, sľuby, ale aj láska, výchova a bláznovstvá. Tá chuť zabaliť si všetky veci a vypadnúť zo starého života niekam mimo, kamkoľvek... Na celý film sa fakt príjemne pozeralo a dalo sa pri ňom aj pobaviť a aj zamyslieť. A ako bonus - cameo Deppa, predstavujúce túžbu ženy.(15.3.2016)

V profilu filmu, kde není žádný obsah a žádný komentář by podle nepsaného pravidla CSFD měl první "komentátor" napsat i stručnější obsah. Opravdu mě netěší, že tu smrdím sám a musím vás týrat i svým popisem děje a slibuji, že až přijde nějaký skutečný filmový vzdělanec tak první čast komentu smažu. OBSAH : Tři chlapáci mají různé vztahy se ženskými. Jeden z nich má ženu ze spolku kecajících feministek, druhý z nich má krásnou ženskou, ale protože je kretén má i krásnou milenku a třeti z nich je na tom bídně jako většina místních uživatelů, až na mě. No a teď se v tom cca 90 minut sereme. KOMENTÁŘ: Místy zamotaný příběh rozhodně nepostrádá humor a zajímavé momenty, ale občas jsem se v tom ztratil. No však ty chlapy se taky ve filmu místy ztráceli, aby ne když šlo o ženský.To jsme totiž pánové všichni úplně ztracení až na věky, ale žijeme v domění, že štastně.(15.1.2007)

Žádný sladkobolný doják, ale poctivé, reálné drama s komediálními prvky. Pozornost je věnována třem kamarádům, dvou ženáčům a jednomu svobodu si užívajícím a manželce jednoho z nich. Charlotte Gainsbourg září jako citlivá, nežná, zasněná duše, která miluje svého muže, ale představuje si sebe jako hrdinku milostného vzplanutí. Její manžel však místo snů jde rovnou na věc. Nejkrásnější scéna - když Charlotte poslouchá hudbu ve Virgine na Champs Elysées a vedle ní se objeví fešný cizinec v podání Johnny Deppa. Radiohead a jejich písnička Creep byla tou nejlepší volbou, ostatně hudba prostupující celým dějem výborně dotváří silný příběh.(19.8.2008)

Výborné drama přesně tak, jak ho mám ráda. Charlotte se mi líbila už v několika filmech před tím a tady byla taky dokonalá. Má vážně něco do sebe. A Johnny Depp, který tam hrál tak malou roli, mi krásně do děje zapadal. Ani mi ve finále nevadilo, že je film francouzsky a se slovenskýma titulkama. 75%.(16.11.2013)

Typicky francouzský film – s lehkostí a neokázalostí o věcech a vztazích ne úplně jednoduchých. Už dlouho mi sledování filmu tak rychle neuteklo. Každopádně za Charlotte a její Gabrielu, za Radiohead (a taky Velvet Underground!), za některé neobyčejně dobře odpozorované scény (hovory mezi trojicí kamarádů, setkání v restauraci, scéna na terase před novým domem) nebo praštěné rituály (Vincentovy přepadovky v koupelně nebo polévání vodou – získávají při opakování v různých souvislostech svůj hlubší význam) no a taky za scény s Johnnym D., ale v mém případě za tu první, v prodejně s hudbou, trefně podbarvenou Creep od Radiohead.(5.1.2012)