A žili spolu šťastně až na věky

• Francie

Ils se marièrent et eurent beaucoup d'enfants

...And They Lived Happily Ever After

Happily Ever After

Drama / Komedie

Francie, 2004, 100 min

Příjemně reálné romantické drama s lehkou příměsí komedie, a hromadou režijní invence. Zpočátku mě příběh Yvana Attala mátl, protože skoky časem, nebo do snového světa nejsou nijak odlišeny. Naopak, úmyslná návaznost nesouvisejících scén dává pocítit rychle plynoucí roky, respektive lehkost s jakou může život nabrat jiný směr. Film jsem si původně stáhl kvůli Charlotte Gainsbourg, a ta pochopitelně nezklamala. Její obyčejné, ale přirozené herectví je perfektní. Stačí pár pohledů, občas úsměv a atmosféra je na světě. Pan režisér si střihl roli jejího manžela, a možná i díky tomu že spolu v reálu žijí vytvořili fungující chemii. Sympatická jednohubka s výbornou hudbou, a tajemným Deppem.(21.2.2013)

Výborné drama přesně tak, jak ho mám ráda. Charlotte se mi líbila už v několika filmech před tím a tady byla taky dokonalá. Má vážně něco do sebe. A Johnny Depp, který tam hrál tak malou roli, mi krásně do děje zapadal. Ani mi ve finále nevadilo, že je film francouzsky a se slovenskýma titulkama. 75%.(16.11.2013)

Ještě mi zdaleka není čtyřicet, ale vším, čím si tady prochází čtyřicátníci, dokážu bez problému pochopit. Myslím, že filmu se tyto zásadní životní nálady podařilo bezvadně zaznamenat, nejsou zde vynášeny ukvapené soudy a situace smutné mají zde stejnou váhu jako ty veselé. Vyloženě skvělé jsou scény Gainsbourgové a Deppa. Závěrečné výtahové dějství potom bezezbytku naplňuje pocity z dospělé pohádky, kdy žádný konec nemůže být dostatečně otevřený... II Scénář: Yvan Attal . 85%(14.2.2012)

Typicky francouzský film – s lehkostí a neokázalostí o věcech a vztazích ne úplně jednoduchých. Už dlouho mi sledování filmu tak rychle neuteklo. Každopádně za Charlotte a její Gabrielu, za Radiohead (a taky Velvet Underground!), za některé neobyčejně dobře odpozorované scény (hovory mezi trojicí kamarádů, setkání v restauraci, scéna na terase před novým domem) nebo praštěné rituály (Vincentovy přepadovky v koupelně nebo polévání vodou – získávají při opakování v různých souvislostech svůj hlubší význam) no a taky za scény s Johnnym D., ale v mém případě za tu první, v prodejně s hudbou, trefně podbarvenou Creep od Radiohead.(5.1.2012)

Když jsem tento film objevila přes YouTuBe,konkrétně scénu s J.Deppem v hudebninách a díky Radohead's Creep,věděla jsem,že bude stát za to. Konečně se mi podařilo sehnat titulky a mohla jsem se na to vrhnout. Charlotte jako Gabrielle zde hraje typicky krásně a zasněně,což filmu dodává romantický kouzlo,do kterého se prolínají komediální prvky (scény,kdy Vincent vyleká Gabrielle,nebo scéna,kdy rozpoutají bitvu). U mě to má slušné 4*(5.11.2012)