Kouzelná zahrada

Tom's Midnight Garden

Čarovná záhrada

Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

Velká Británie / USA / Japonsko, 1999, 107 min

Veľmi príjemná variácia Tajomnej záhrady. Ale filmy podľa kníh Frances Hodgson Burnettovej ma predsa len chytili za srdce viac než Tomova záhrada.(7.1.2016)

Pre mňa je to filmová klasika. Je tu pre mňa veľa silných momentov a vôbec neviem kde začať. Skvelí hlavní hrdinovia, výborní herci, výborná magická atmosféra filmu, veľmi úprimné, pomalé a tiché, že sa človek len nechá unášať príbehom, plus priateľstvo medzi Tomom a Hatty je veľmi úprimné a tak dobre stvárnené, že človek v tomto svete chce stráviť celý svoj život, alebo minimálne detstvo. Videl som ten film miliónkrát, nikdy nemám problém sa k nemu znovu vrátiť a pozrieť si ho znovu, je to pre mňa od začiatku do konca filmový zážitok a dnes aj nostalgická spomienka na detstvo. A vždy si ho týmto filmom veľmi rád pripomeniem. Málo ľudí ho pozná a myslím si, že by si zaslúžil, aby o ňom vedelo viac ľudí. V osobnom TOP 11 Najlepších filmov sa umiestnil na 7.mieste(11.5.2015)

Myslím si, že tento film by som zaradil medzii ďalšie moje obľúbene filmy a s chuťou si ho pozriem aj viac ako jeden krát.(2.7.2011)

Párkrát jsem film viděla v dětství, takové průměrné mírné fantasy pro mladší publikum.(30.6.2011)

Zatímco někde venku se plíží přízrak neštovic, na schodišti starého domu odbíjí hodiny půlnoc... a za dveřmi na zahradu se probouzí zcela jiný svět plný barev a nečekaných dobrodruřství. Příjemný film na nedělní poledne o cestování v čase pro děti a mírně pokročilé. Televizní podoba mé knižní citovky si i přes toporný výkon Anthonyho Waye (proč, carramba, nezůstal raději u zpěvu?) zaslouží jedno velké rozněžnělé "jéééé :-)".(29.4.2010)