Reklama

Reklama

Krvavé housle

  • Kanada Le Violon rouge (více)
všechny plakáty
Trailer

Obsahy(1)

Slavný italský houslista Bussoti, zdrcený smrtí své mladé ženy, smíchá její krev s lakem na housle a vytvoří tak nástroj se zázračným zvukem. Každý, kdo propadne jejich kouzlu, zažije okamžiky velké slávy, ale neštěstí a smrt, zakleté do zvuku houslí, si vždy vyberou svou daň. Film Francoise Girarda, Krvavé housle, sleduje v průběhu třech století a na území několika kontinentů, tragické osudy bývalých majitelů těchto unikátních houslí, o které bojují různí zájemci na velké dražbě hudebních nástrojů. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (48)

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Nepamatuju si, kdy bych potkal film, kde je v hlavních rolích předmět a kolem něj se otáčí několik příběhů. Každopádně Krvavé housle je přesně ten předmět, o kterém se v tomto filmu vypráví. A není to bůhví jak nadpřirozené a zvláštní, ba naopak. Celý ten příběh je pojat takovou civilizovanou formou, že Vás to donutí sledovat až do konce. Jen škoda, že ze samotných příběhů ne každý dokáže naplno zaujmout. Nicméně za tu poslední epizodu samotných houslí stojí za to film vidět. A taky za úžasnou středověkou atmosféru s hrady v pozadí. Tu jsem si osobně moc užíval. Nádherný film. ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Předně - obsah hloupě a nešťastně vyzrazuje tajemství houslí, ke kterému se má divák postupně dostat. Jeho odhalení čeká až na konci snímku, jenž pozvolna plyne a skládá se jako mozaika. Kamera snímá nádherné obrazy, často precizně komponované (třeba kuchyně s vědmou nebo klášter) a aranžované. Čarokrásná hudba (pokud nemáte rádi housle, pak vás asi mine) se vine jako zlatá nitka podivuhodným příběhem o nástroji, jehož budoucnost předpověděly karty. Spíše než povídky sledujeme drobné příběhy těch, co se s houslemi dostali do styku. Velmi se mi líbila vášnivá scéna milování se Fredericka s Victorií společně s houslemi a přirozenou nahotou, co nemůže urazit ani největšího puritána. Jinak i český název zbytečně prozrazuje příliš..... ()

Reklama

genetique 

všechny recenze uživatele

Nádherné obohatenie filmovej žánrovosti. Dôkaz toho, že aj "vec" môže mať svoj vlastný životný príbeh. Dokonale pútavé časti "života" husiel, najmä spôsob, akým si tvorcovia poradili s prerozprávaním celej ich histórii nadchne najviac. Nenápadne plynúce dve hodinky zabalzamujú nielen oči, no hlavne uši dostanú krásnu odmenu. Je mi jasné, že nie každý vie oceniť náročnosť tohto nástroja a mojich deväť rokov hrania na tento nástroj spravilo svoje, no už sa radšej na tú krásnu hru len pozerám a počúvam. 85%. ()

Anthony 

všechny recenze uživatele

Pár scén vcelku zajímavých, ale jako celek možná až příliš akademické (tj. nezáživné). Některé epizody zajímavé jiné méně, ale jejich střídání mě spíše rušilo. A jediný spojovací článek – housle, pro mě nebyl tak „zajímavý hrdina“, abych s ním bez problému sledoval skoky z různých dob a od různých hrdinů vždy někam jinam.mimochodem hudba velice vyzdvihovaná – snad jsem ještě neviděl recenzi, kde by neměla nejvyšší hodnocení – na mě bůhvíjak nezapůsobila. ()

emma53 

všechny recenze uživatele

"Hudba je těsnopis emocí. Emoce, které lze popsat tak nesnadno, jsou přímo sdělovány člověku v hudbě a v tom je její síla a význam". Nádherný film, který možná není úplně pro každého a ani já jsem netušila, jakým úžasným způsobem lze lidem nastínit, jaké kouzlo a vliv může mít hudba na člověka. V povídkách ve kterých byla hra na housle (které měly tady navíc svou krvavou historii) spojená s láskou, vášní, utrpením, bolestí a jinými city, předložena Erancoisem Girardem opravdu velmi působivě prolínáním těch mnoha emocí. Díky moc jednomu nejmenovanému uživateli za tak skvělý tip s kouzelnou hudbou. ()

Galerie (24)

Zajímavosti (1)

  • Hrad vo filme je Campo Tures, ktorý sa nachádza na severe Talianska, blízko hraníc s Rakúskom, asi 70 kilometrov severovýchodne od mesta Bolzano. (hollci)

Reklama

Reklama