Oko 2

Nonzee Nimibutr, Jojo Hui

Danny Pang

Scénografie:

Simon So

Jednoznačně horší než první díl. Zatímco první Oko mi připravilo několik infarktových momentů, zde mě trochu vystrašilo ledatak padající tělo před zastávkou. Problém je v podobě duchů a jejich aktivitě. Pangovci to zhoršují na několika místech klipovitým střihem, jenž se do duchařského horroru moc nehodí. Shu Qi je fakt baba non plus ultra, ale to tuhle unylou duchařinu nezachrání. Jak může někdo bez nějaké větší újmy přežít dvojnásobný pád z několikapatrové výšky?! Jak může duch zabránit smrti padající osoby, když jen stojí nehnutě opodál?! Závěr se mi moc nelíbil. Na tenhle filmeček se celkem dobře dívá, ale já jsem se těšil na pořádný nervák a rozhodně mě nepotěšilo pár záběrů jako z telenovely. Zklamání! 5/10(23.8.2005)

Z tohoto snímku mám velmi rozporuplné pocity. Chvílemi je to vážně děsně přitažené za vlasy. To se týká hlavně závěru, kdy se hlavní hrdinka podruhé plazí na střechu nemocnice, aby znovu skočila. Nejen, že proleze celou budovou a nikdo si ji nevšimne, ale celou dobu jsem o ní prohlašoval: "to je teda frajerka!" A když se na střeše postaví na obě nohy, už jsem musel jen uznale hvízdnout. V průběhu celého filmu jsem se ovšem nezbavil dojmu, že se jedná o obyčejnou hysterku, která by udělala líp, kdyby držela hubu a krok, stejně by se hovno stalo.......stejně si v ničem nepomohla a mohla si ušetřit spoustu trapných scén před ostatními lidmi.(23.10.2007)

• Faustka

Stále žádný posun; jako instruktážní video příprava budoucí matky na porod možná uspokojující(těhulkám vřele doporučuji), ale z pohledu východního mysteria už výrazně slabší. Nevyváženost a hluchá místa nepřekryje pár bezduchých lekaček a zaručená moudra mnichů o víře převtělování. Bratři Pangové uhranuti hrdiny komiksů Joey přisuzují nadpozemské schopnosti, když ta se marně pokouší spáchat sebevraždu opakujícím se skokem ze střechy nemocnice, kdy její černé svědomí neúnavně vartuje nad zakrvavenou dárkyní nového, ještě nenarozeného těla. „Nedovolím Ti zemřít!“ … Kéž je to tak snadné.(1.8.2011)

• Braddy

Tak skutečně nevím, ale oproti "jedničce" je toto velmi slabý odvar. Ano, některé scény jsou tady dobré, ale vzhledem k tomu, že "bubák" je celkem poměrně brzo odhalen, tak film ztrácí na napětí. Scény s padáním mě teda spíš rozesmály, bohužel. A to mám asijské horory velmi rád a žádný si nenechám ujít. Ale tohle skutečně zklamalo.(19.8.2005)

„Oko 2“ si tak drží dobrou kvalitu prvního filmu, jde si vlastní cestou a má svoje vlastní nešvary, stejně jako první film. Především je to skutečnost, že ty filmy jsou docela dost klišovité a je celkem jasné, jak se budou vyvíjet. Pak jsou zde ale skvělé scény, které vás doslova pohltí, a vy si budete užívat jejich hororovost. Takže nadprůměr, ale úplně výjimečný tenhle horor opět není.(12.12.2015)