Oko 2

Hong Kong / Singapur, 2004, 90 min

Yuet-Jan Hui

Decha Srimantra
  • iamek

Rozhodně lepší než nudný první díl, ale taky žadná sláva. Možná bych dal více hvězdiček, ale odradilo mě od toho nesympatická hlavní hrdinka, která mi po pár minutách lezla neuvěřitelně na nervy svým neustálým křikem a zmateností. Ona vidí duchy všude možně i v místech kde by normální člověk nevlezl, ale hlavní hrdinka se pořád každého ptá jestli toho ducha taky nevidí. V podobných snímcích už od půlky filmů hlavní představitelka tenhle problém ani neřeší.(7.6.2010)

Oproti prvnimu dilu zde doslo k zmene zanru, coz samozrejme neni samo o sobe spatne, problem vsak je, ze byl film prezentovan jako horor, ovsem az na par ulekovych okamziku (mimochodem o dost slabsich nez v jednicce) s nim nema moc spolecneho. Tudiz na tomto poli Oko 2 selhava, jako samostatny a na jednicce nezavisly mysteriozni thriller by ale vubec nebyl spatny. Chtelo by to ale oprostit se od toho castecneho fusovani do hororu a snimek takto neoznacovat. Co se tyce formalnich prvku, opet vynika zvukova stranka.(11.6.2006)

• Faustka

Stále žádný posun; jako instruktážní video příprava budoucí matky na porod možná uspokojující(těhulkám vřele doporučuji), ale z pohledu východního mysteria už výrazně slabší. Nevyváženost a hluchá místa nepřekryje pár bezduchých lekaček a zaručená moudra mnichů o víře převtělování. Bratři Pangové uhranuti hrdiny komiksů Joey přisuzují nadpozemské schopnosti, když ta se marně pokouší spáchat sebevraždu opakujícím se skokem ze střechy nemocnice, kdy její černé svědomí neúnavně vartuje nad zakrvavenou dárkyní nového, ještě nenarozeného těla. „Nedovolím Ti zemřít!“ … Kéž je to tak snadné.(1.8.2011)

• Terminus

Máte pocit, že většina (současných) asijských hororů se vám až nekriticky líbí? Tak se koukněte na Oko 2 a budete ze svého dojmu vyléčeni. Tento film se sice snaží zapojit všechny atributy, které přispívají k našemu nekontrolovatelnému děsu, avšak činí tak značně hloupě. Je zde rozpolcená hrdinka s nevinnou tváří, které nám má být i líto - avšak jak může, když je příliš hloupá na to, aby si uvědomila, že divná je ona a ne všichni okolo ní. Je zde i duchovnější rozměr příběhu - tentokrát zapojení tématu těhotenství. Zakomponování tohoto motivu do příběhu je však násilné a pro ty, kteří znají a obdivují Rosemary má děťátko, působí až komicky jednoduše. A to, co děsilo v, podle mě, průměrné Temné vodě (neplést s přeceněnou Velkou vodou) - tedy výtečná práce se zvukovou stopou (jak dunivými děsivými zvuky tak hudební stopou - zde táhlými smyčcovými party) je v Oku 2 tak konvenční a předvídatelné, až to mrzí. Ani mizerná práce s prostorem a naším očekáváním odkud může přijít očekávaný "bubák" tento film v mém hodnocení nepozvedne. Toto není ani tip na opilecký večírek; ve videopůjčovně najdete desítky lepších hororů.(12.6.2005)

No s puvodnim Okem tohle nema nic moc spolecnyho, jedna se pouze o standartni ducharskej japonskej horor, kterej nicim zvlast nezaujme. Popravde receno, videl jsem ho vcera a uz si ho vybavuju jen matne. Nicmene nejaka hororova atmosfera tu moc neni, sem tam se maximalne povede naka lacina lekacka a jsou tu asi dve, tri fakt brutalni sceny a docela neprijemne vyznivajici zaver, ale jako celek to nijak zvlast strasidelny neni.(26.9.2008)