Jo, Tobi, Maus a Leo sú štyria dobrácki, príjemní a sympatickí kamaráti, ktorých ale pre najrôznejšie chytrácke kúsky a zlomyseľné darebáctva vyhodili z viacerých škôl, než ich dokážu spočítať. Prestupy na nové školy znášajú pomerne ľahko, ale keď sa zrazu ocitnú v škole, ktorá je už 88 rokov čisto dievčenskou školou, vyrazí im to dych. Je to však pre nich posledná šanca dovzdelávať sa. Ich doterajšie skúsenosti však nedosahujú úroveň prefíkaných dievčenských koketných stratégií, zvádzacích schém a roztomilých konfliktov. (oficiální text distributora)

freddy

Spojení německý film a teenage komedie samo o sobě je celkem výbušné a dá se říci, že buď to může být úspěch, nebo to bude propadák. Tenhle film je však někde přesně mezi úspěchem a propadákem, protože zpočátku se mi to nijak moc nelíbilo, za což hlavně asi mohl docela zvláštní oficiální text distributora, na základě kterého jsem čekal trochu jiný príběh, než jaký film nabídl. Ale do děje samotného jsem se dokázal dostat během chvilky a sledoval jsem tak rozjíždějící se story o holce, kterou všichni považují za kluka a ona jim to nevyvrací. Bohužel ale tahle německá komedie nenabídla nic zajímavého, nic díky čemu by mě dokázala zaujmout, dokonce jsem se i několikrát docela nudil, a vypadalo to z mé strany na podprůměrné hodnocení. Jenže posledních 20 minut bylo hodně solidních, perfektně se to rozjelo a v tom okamžiku jako bych sledoval úplně jiný film, atraktivní a zajímavý konec tento film v mých očích dokázal vytáhnout alespoň do toho průměru, ale než se film dostal k tomu konci, tak to byl jen nezáživný příběh z internátní školy. Co ovšem musím pochválit je casting, tvůrcům se povedlo najít holku, která opravdu vypadala jako kluk, a celý film jsem nemohl uvěřit, že tohle je holka, tady klobouk dolů. Jinak herecké výkony byly docela vydařené. Takže celkově se jedná o další z mnoha průměrných teenage komedií, které nemají téměř co nabídnout, ale nakonec nezklamou. Dávám tři hvězdy. ()