Svéráz národní politiky

(Rusko)

Peculiarities of the National Politics

Komedie

Rusko, 2003, 83 min

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $319,154(23.7.2010)

• viperblade

Vodka je bezpochyby skvělé pití, ale když režírujete film, tak ji pijte s rozumem, jinak by výsledek mohl skončit takhle. Dočkáme se sice některých vtipných scén, ale ten příběh je totálně… ujetý (a to je ještě mírný výraz). Zkrátka a dobře - pokud jsem dal Svérázu národního lovu v zimě za tři s tím, že jsem se sice smál, ale i nudil, tak tady musím logicky ubrat - tady jsem se smál mnohem míň. 40 %.(26.3.2011)

Já se při tomhle filmu zasmál vrchovatě, gemerál Ivolgin jde do politiky a to pěkně zostra, Kuzmič a spol. se postarají o předvolební kampaň, takže se můžete spolehnout, že bude veselo. Odrazí útoky mafiánů i tajné služby, inflitrací do vlastních řad. Je to skvělé zobrazení reality v Rusku byť s pořádným kusem nadsázky i nadhledem, některé scény z paměti rozhodně nevymizí.(17.12.2010)

• Frajer42

Opět se jedná o hrozně pohodový film, ale bohužel není absolutně vtipný. Horší to už s nejvyšší pravděpodobností býti nemohlo. Frajeři jdou do politiky, ale to co tam předvádí má od humoru hodně daleko. Téměř celou stopáž jsem se nudil. Slabounká hvězdička.(19.9.2013)

General Ivolkin(Michalic) sa zaplietol do politiky.Jeho protikandidati:komunista,mafian a tajna policia sa snazia zistit na co prisiel Kuzmitch s tajomnym elixirom a ako chce pomoct Michalicovi v kampani.Vo filme sa strtavame aj s dalsimi znamimi postavami ako je Semyonov a lyova.4ta cast o skusenych alkoholikoch je o nieco slabsia ako lov v zime...ale stale sa je na com zasmiat a ked uz nie zasmiat tak aspon pousmiat.Davam slabe 3 hviezdicky(4.5.2007)

• Mrkvič

83 minut a snad stovka vedlejších postav. Rusáci tenhle film pojali asi jako trafiku pro všechny své herce a každému sem napsali malý štěk. Předchozí díly o pár postavách a vždy jen malé inovaci byly vtipné i díky tomu, že se divák hned sžil s postavami. Tady k tomu není šance, tak se dá naplno vnímat ten debilní příběh, který sklouzne po povrchu nějaké zápletky. No a nezapomenutelné scény? Na začátku jsem se párkrát usmál, ale než film skončil, tak jsem je zapomněl.(20.1.2016)

Nebolo to síce už také vtipné ako prvé dva diely, ale tie absurdné situácie a chemický rozbor zázračného elixíru, kde boli šťanky mi priniesol obrovský výbuch smiechu. Za 4 je to určite.(17.9.2011)

• darwin

Šílená rádoby-komedie s celou squadrou starých znamých lovců ze tří předchozích osobenností. Celý film je naprosto zbytečný a viditelně se snaží svézt na vlně úspěchu známé trilogie. Nejhorší je, že v této taškařici zásadně chybí vtip a to by se u komedií určitě stávat nemělo.(12.8.2011)

Lov v zimě se mi ještě líbil moc, ale zde, i přesto, že jsem se místy opravdu bavil to už šlo přeci jenom dolů. Jo a nebojte i přesto, že tam pijou tzv. "modrý elixír na potenci" vodka zde má stále své místo. (vždyť ta přeci vyřeší všechno!)(24.2.2010)

...a opět parta známých brachů, která ovšem tentokrát přesedlala mimo vodky i na vybraná vína a na Kuzmičův elixír. Jak vidím na obrazovce Michaliče nebo Kuzmiče, už mi to rve bránici - ani nemusí promluvit...a pointa je u tohoto filmu také pěkná. VOT PALÍTIKA !!!! Počtvrté a stále dobře!(24.12.2011)

• vimanzen

Měli to zahodit už po Bani, ale oni ne!!!(24.2.2013)

• PhillM.

To se s předchozími Svérázy nedá srovnat. Ultimátní glosátor generál se zde dostává do hlavní role a to filmu vůbec nesvědčí. Všeho je méně - humoru, nápadů a nakonec i té vodky. Snad jen počet laciných vtípků se skokově zvýšil. Tohle mi přijde jako pořádná kocovina po nádherně propitých flámech.(4.12.2011)

• jojo-Jozin

Už to není ono. První dva díly jsou bezkonkurenční. Už Svéráz národního lovu v zimě byl slabý, toto nepřímé pokračování v sestupné tendenci pokračuje.(26.12.2008)

Je to už o dosť slabšie ako lov a rybolov, navyše je to z moderného prostredia, čo mi trocha vadilo, avšak najhoršie na tom je že už nepijú ani vodku, ale nejakú modrú kvapalinu.(30.7.2007)

Producenti chtěli sérii osvěžit, tak přenesli motiv úplně jinam - do politiky. Mě osobně to moc nesedlo, na kráse ubrala i výměna vína místo vodky v hlavní roli, ale vtipné momenty tam byly. Třeba když si hlavní hrdinové jedou dáchnout od volební kampaně na chatu a místo odpočinku tam tři dny sekají dřevo.(28.1.2016)

• Jean_Calid

Nejslabší film, co jsem v tomto složení viděl. Kéž bych ho nikdy neviděl(19.10.2013)

Film je ujetý stejně jako celá série. Je však nutné sledovat film v ruštině (s titulky pro ty, co už zapomněli). Fakt jsem se pobavila. Dávám plný počet.(10.1.2014)

• Ed.

Tento film po dvou předchozích, svéráz lovu-rybolovu, mi připadá docela unavený, od důvěrně známých postav by člověk čekal více, opak je pravdou, předvedli méně. Netvrdím že se nedá pobavit, jen už to není ono. Národní politika nebude dostatečně pevným nosným tématem které by udrželo pozornost diváka, děj se chvílemi drolil a záplaty v podobě hbitě dodaných vtipů to nezpravilo.(22.1.2014)