Karate Kid

• slovenský

Karate Kid

Rodinný / Drama / Sportovní

USA, 1984, 122 min

Film mého mládí. Už jenom kvůli tomu závěrečnému čapímu skoku to nemůže být za míň než tři hvězdičky.(28.1.2003)

Oscar 1 nominace: Herec VR - Pat Morita(13.4.2004)

• Gemini

Byla doba, kdy na jeřába každý druhý televizí odkojený hňupík věřil, a to vám pak byla legrace:) Ne, vážně...za Daniel-sana a nezapomenutelné "nanést, rozetřít"...(26.5.2005)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $90,815,558Tržby Celosvetovo $100,400,000/80%/(20.9.2005)

Film sice dost vysmívaný, ale mě se dost líbil (více než Rocky). Ptačí skok je už dnes klasika (velmi často parodovaná). Další díly byly už o dost slabší (hlavně ten třetí) a Ralph je dnes už kdesi v říši zapomnění(7.7.2003)

• Radek99

No, byl to první z filmů hollywoodské ságy o karate, tak byl asi nejlepší z ní. Když to však srovnám s prvním dílem obdobné ságy adorující (a postupně stále více ždímající a finančně dojící) box, myšlena série o italském rohovníku Rockym, je to jako postavit vedle sebe osla a čistokrevného hřebce. První Rocky byl proti Karate Kidovi doslova (a úplně žasnu, že to musím takhle napsat) čistokrevné umění...(20.8.2007)

Rozpočet $-miliónov Tržby Celosvetovo $94,630,558(13.11.2006)

„Na Okinave všetci dobre ovládajú dve veci. Rybárčenie – a karate.“ Kto tvrdí, že vyrastal na 80. rokoch a nepozná Daniela-sana, bonsaje, natieranie plotu, „bocianí postoj“ a láskavého pána Miyagiho (na Oscara nominovaný Pat Morita), mal by si dať štyri kliky. 23-ročný rebel Ralph Macchio (MOJ BRATRANEC VINNY), trpezlivosť, tvrdá robota, atletika, estetika, poučovanie a light akcia o tom, že karate je v srdci a hlave, nikdy nie v svaloch. Snímka má kvalitou ďaleko k Avildsenovmu ROCKYMU (1976), ktorého tínedžerskou verziou je. Kino Považan 1994(12.1.2005)

"Když je balanc, všechno bude lepší... lekce nejen pro souboj, ale i pro život... jeď a najít balanc..." Bonsajový velmistr, starý a moudrý pan Miagi, jehož vnímání karate sahá daleko předaleko, učí mladého Danielsona domácím a zahradním pracem, na nichž mu vštěpuje základy ´prázdné dlaně´. A na závěr jestřábí technika, která uzavírá jednu z filmových klasik bojového umění 80. let. Pat Morita skvěle mentorovský.(10.4.2011)

7/10. Já tuhle dobu fakt žeru. Primitivní námět o překonávání několika problémů (včetně sebe sama) je natočen s láskou a poctivým řemeslem. Pan Miyagi na hrad!(3.3.2019)

Co by všichni ti outsideři dělali, kdyby nebyl Hollywood. Mentor pan Miyagi je se svou aurou skutečně na Oscara a zlatíčko Ali v podání kouzelné Elisabeth Shue si Danny snad ani nezaslouží. Poctivě dodržená šablona dodávající naději, že i v reálném světě vyhrává dobro nad zlem.(6.4.2019)

Film mého dětství, z kterého ovšem další schlédnutí vyloudilo pouze široký úsměv na tváři, .. ovšem vzpomínky, jsou vzpomínky, a nejeden kluk i holka se dali po zkouknutí tohoto filmu na karate .. ovšem do doby, než pochopili jaká je realita : o) Přesto jsem rád, že jsem mohl znovu po letech zkouknout "Navoskovat, rozetřít, navoskovat, rozetřít . . " a pousmát se a zavzpomínat. O trošku slabší, než Mistr Kickboxu (o 5 % :o)). 60 %(4.6.2009)

Šablonovitá pohádka o otloukánkovi a jeho cestě k získání úcty a holky snů, jejíž kouzlo přetrvává i v novém tisíciletí. Ztráta tempa v polovině zamrzí, Macchio je v originále trochu otravnější než v legendárním českém dabingu, ale tréninkovou pasáž má Avildsen i v tomhle případě v malíku, Elisabeth Shue je tradičně k pomilování a ve finálovém mači už nostalgie pracuje jako když bylo člověku deset. A ten soundtrack. Ten SOUNDTRACK!(29.11.2006)

Navoskovat, rozetřít, navoskovat, rozetřít......(29.4.2004)

Někdo připomíná Rockyho, to je trochu jiná liga a hlavně zbytečné srovnávání. I když za oběma kousky stojí chicagský rodák John G. Avildsen. Hit ročníků narozených zhruba v letech 1980 až 1985 bezostyšně využívá stokrát omleté klišé, kterak nové prostředí a nová láska přináší i nové konflikty, které našeho hrdinu přivádějí až ke starému bonsajovému panu Miyagimu, který se stane jeho učitelem a mentorem. Jisté kouzlo to má i dnes, kdy snímek i přes přepálenou stopáž plyne docela svižně.(21.10.2014)

Stará VHS nostalgia z časov, keď sa v porevolučnej Českej a Slovenskej Federatívnej Republike veselo kupovali pirátske video kazety, s príšerným dabingom, niekde na burze. Americká klasika športového filmu osemdesiatých rokov. "Karate Kid"! Skúsený, japonský majster Miyagi zasväcuje, za pomoci svojráznych, praktických cvičení, mladého teenagera Dannyho do umenia zvaného karate. Nestará sa len rozvoj jeho bojových schopností, ale je mu aj radcom a vzorom pri duševnom dospievaní. Predstaviteľ hlavnej úlohy Ralph Macchio je ako herec dosť mizerný, ale svojim spôsobom je to sympatický borec. ***(12.7.2010)

Klasický oldschoolový snímek o tom, jak se z utlačovaného outsidera stal poctivým cvičením od zkušeného trenéra pořádný nakopávač zkažených zadků. No prostě klasa! 65%.(14.4.2009)

Já jsem ještě nehodnotila "Karate Kida"? Jak se to mohlo stát? Akční film pro děti, kult mého pubertálního dětství, vždycky jsem si přála být na Danielově místě :-). Ségře jsem skoro vyrazila oko papučí při imitaci kopu jeřába (nebo kýho ptáka:-)). Nemůžu jít pod čtyři hvězdičky, tenhle film se trefil do noty mé fascinaci bojovým uměním, touze po spravedlnosti a potrestání zla, nad tímhle ani dospělácký cynismus nemá moc:-). Akorát nechápu, proč se tady tenhle filmeček pro školáky srovnává s "Rockym"? Mám poměřovat večerníček "O Mašince Tomášovi" s "Ostře sledovanými vlaky"? Přece nejde dávat rovnítko mezi produkci pro děti a pro dospělé, kritéria jsou rozdílná (pravda, ne vždy, některé dospělácké filmy jsou blbé jak "Teletubbies":-)). 75%(4.5.2010)

• cheyene

Karate = bojové umění. Kid = děcko, dětský, kůzle ... Za mě odpad, přestože tam byla jedna nebo dvě scény dobré.(31.12.2006)

Kdo tenhle film za svého mládí nežral? od začátku je jasné jak ten film dopadne, ale to nic nemění na tom, že je to jedna z neumírajících perliček své doby. Miyagi rulezzz(27.12.2006)

Všetci sme chceli chodiť na karate. A ja som ešte chcel aj pestovať bonsai.(23.9.2012)

• WANDRWALL

První film o bojovém umu ve filmu na kterém jsem byl v kině. Nuda.(15.8.2010)

Když jsem se na tenhle film koukl po letech, zahrnula mě neskutečná vlna nostalgie, proto jdu bez obav do plného hodnocení a doporučuji opětovně zkouknout všem, kteří se narodili před rokem devadesát. ;)(2.4.2006)

výborný teenie filmíček.Ralph Macchio bol proste sympaťák a škoda že neurobil kariéru(17.1.2004)

Příjemný filmeček o tom, že flinta v žitě není nejlepší řešení, že pomoc může být neobvyklé podoby a že karate není o tom někoho zbít, ale nebýt zbit...(6.12.2004)

Rozprávka, akú sníva takmer každý chalan. Fajn transformácia klasického "výcvikového" filmu pre mladé publikum...(16.1.2006)

Je to takové pěkné, naivní a roztomilé... Prozatím...(15.5.2006)

Jedna z těch hodně velkých klasik mého dětství, kdy jsem hned po shlédnutí chtěl být jako hlavní hrdina ... nestalo se. Závěrečný kop je legendární a popravdě to jediné co si z filmu pamatuji.(12.9.2010)

Film mého mládí....Ikdyž už sem ho tak 10 let neviděl,nejde jinak...(23.2.2008)

Moje srdcovka o karate. Zároveň i můj první film, který mě zasvětil do tohoto bojového umění. Velice mě to bavilo. Dokonce jsem přemýšlel, že se přihlásím do nějakého kurzu, kde se učí karate, ale nakonec jsem neměl tolik odvahy. Příjemný starý pán, který učí bojovat mladíka. Je to klasika a i proto ji hodnotím nadprůměrně.(12.8.2008)

Režisér John G. Avildsen natočil dvě věci, které se pro mně staly jistým kultem. Určitě je to Rocky a potom určitě Karate Kid. Stejně tak Rocky a stejně tak Karate Kid se staly filmy mého dětsví a když jsem byl malý, tak mi tyto dva filmy běželi téměř nonstop na VHS. Karate Kid mně baví i teď po několika letech od prvního zhlednutí. Hlavni hrdina Daniel byl zhruba ve věku, ve kterém jsem teď já, takže to je jedním z důvodů, proč mně to bere i teď. Sice je v názvu slovo karate, ale že by se předvádělo nějaké skvělé souboje s uchvacující choreografií, to vůbec! Sympaťák Ralph Macchio mně přesvědčil možná tak jeho výkon, ale co se týče bojového umění, tak to je ubohé. Během závarečného turnaje jsme sice měli možnost vidět něco málo z karate, ale i tak to bylo nic moc. Zaujala mně technika tréninku pod vedením borce pana Miagiho, kterého skvěle ztvránil Pat Morita. A aby se bylo na co dívat, tak nám v obsazení nesměla chybět krásná Elisabeth Shue. Pro mně osobně je tento film kultovní a nostalgickou záležitostí!(12.4.2008)

Pro mě je to dětská záležitost na kterou se rád kouknu, ono to má pěkný příběh chlapce který hledá sám sebe a je trošku impulzivní a i když dostává sadu učitel je skvělý a tak samotný šampion je bomba a konec je překvapivý a dá se to přežít, chválím hodně.(25.9.2018)

Podařenou titulní píseň "The Moment of Truth" má nasvědomí partička Survivor, která tak ozdobila další z filmů 80. let. Píseň poté vyšla v roce 1993 na výběrovém albu "Greatest Hits 2" této skupiny.(12.12.2005)

Chci stroj času. Chci stroj času. Chci stroj času! "Jaký máte pásek?" "Plátěný, za tři penny."(9.5.2017)

Stará klasika, která neztrácí kouzlo ani po letech. Pěkný příběh zakončený turnajem. Souboje v dnešní době moc neobstojí, ale to mi nevadí. 80% :)(16.7.2018)

Klasika. A mistr Miyagi je opravdovej bad motherfucker.(22.6.2007)

"Kde jste se to naučil !!" - "Od otce !!" - "Ale já myslel, že byl rybář.." - "U nás v Okinawě všichni Miyagi ovládají dvě věci.. Rybolov a karate !!" ;)(2.7.2015)

Velmi prijemna exkurzia do 80. rokov. Skoda ze scenar nie je o nieco domyselnejsi a originalnejsi. Ralphovi Macchiovi by som 22 netipoval ani nahodou. Vyzera o dobrych 5 rokov mladsie. 70%(4.6.2009)

Bylo mi 8,když jsem na tom byl v kině a pamatuju si,že jsem tenkrát na tom byl 2x za sebou.Pěkný film pro děti o touze nakopat větší a silnější do prdele.Vřele doporučuji všem šikanovaným.(17.6.2009)

Po remaku mě oslovil i originál. Jediné, co bych vytknul, tak je asi strašný dabing.(25.1.2015)

A zase si jednou nadávám, že jsem ve svém dětství zasklil nějakou klasiku. Protože Karate Kida bych jako malý kid posedlý Strážci vesmíru, Hromkočkami a Matrixem vážně miloval. A přitom to je karate film, který je prakticky bez karate. Toho se dočkáme jen na konci a popravdě jde o nejslabší část celého filmu. Hudebně podkreslená sekvence soubojů (po americku montáž) je ještě dobrá, ale finální souboj Dannyho s Johnnym stojí za prd! Jinak ale převládá nadšení. Dokonalé comming of age, jehož příběh je navíc vcelku originální a i tam, kde na první pohled sleduje šablonu, se většinou nebojí vyhnout se té nejvyšlapanější cestičce. Ano, je to naivní a zjednodušující, ale je to film pro děti. Nebýt toho slabého finále, nebál bych se napálit plný počet. PS: Nějak nepobírám, že z celé dětské trojice je suverénně nejstarší Ralph Macchio.(11.11.2018)

Další z řady mých oblíbených dětských záležistostí, která kolovala na tehdejších VHSkách od jednoho kámoše ke druhému jako na běžicím pásu a všichni jsme se snažili naučit ten slavný ptačí kop, který beru jako symbol celého snímku. Všechny herecké role mají charakter a skvěle se na ně bez jediné vyjímky kouká. Pat Morita však stojí hrdě a zaslouženě na vrcholku jich všech a domnívám se, že navždy zůstane v srdcích diváků tím starým roztomilým Miyagim, ikdyž se za svou bohužel už uzavřenou kariérou nahrál dalších rolí habaděj. Scénář není nijak složitý a každý si dokáže po pár scénách asi sám doplnit, jak to celé dopadne. Což nám, ale jako dětem přímo vyhovovalo, protože třeba takového Predátora z tétež doby, jsem správně dokázal pochopit až o několik let později. Když se ale velmi hluboce zamyslím, tak to asi není úplně spravný srovnávací příklad :D Nesmím ani zapomenout na úžasnou práci Billyho Contiho, který sepsal úžasný soundtrack a spolu s klasickými 80tkovými kapelami jako byli Survivor či Joe Esposito, se jedná přímo o atomovou nostalgickou bombu. To všechno si myslím jsou podmětné důvody, proč musím hodnotit plnou polní hvězdičkovou známkou.(13.12.2010)

Původní verze Karate Kid, byla asi nejlepší, ze všech dalších dílů a remakeů. Od samotného příběhu, až třeba po hudbu od Ace of base :-)(2.7.2015)

Karate je způsob života ne jenom bojové umění. Film mých dětských let. Pan Miyagi je nezapomenutelná postava.(11.7.2008)

V originále je Pat Morita vážně dokonalej... -Banzai! -Bonsai? -BANZAI!!(15.11.2008)

• Lacike

Aj ked som videl tuto seriu v spravnom veku a v dobe, ked bola u nas v kurze, tak ma nikdy nenadchla. Napriek tomu, ze zapletka je roztomile naivna, osemdesiatkovu atmosferu mam rad, Miyagi je zabavny, Elisabeth Shue neskutocne nadherna, tak ma to nejak nebavi. Ralph Macchio mi nie je sympaticky a ani nie je dobry herec. Cela ta jeho romanticka linia ma vôbec nebavila. Zapletka s tyranom Johnnym musela byt otrepana uz v dobe vzniku filmu. Jedine co aj po rokoch funguje su treningove sceny s Miyagim pri ktorych nezabudne ani na svoje mudra. Bitky nie su zle, ale ani nic co by ma ohurilo. Prinajlepsom je to priemerny film. Po dlhych rokoch som si ho pustil len kvôli nadchadzajucej serii Cobra Kai a pravdepodobne si to uz viackrat nepustim. 5/10.(21.5.2018)

Nedalo mi to a po novém remaku jsem si pustil originál, abych mohl porovnat obě verze. A nestává se často, aby byla předělávka lepší než origoš. Toto je jeden z těch případů. Zde se děj odehrává v Kalifornii a hlavní hrdina je běloch, poněkud dospělejší. Tehdy to moždá byl hit, dnes se to ale nemůže rovnat s podobnými bojovými filmy. Můj názor. Ty boje mi tam přišly strašně pomalé a obyčejné a hlavní hrdina Ralph Macchio mi přišel místy hoodně vystrašenej. Byly tam i sekvence, které se do písmene přenesly do nové vérze, hlavně co se týče namluvených pasáži. Ale abych jen nekritizoval, třeba pan Miyagi na mě působil velmy sympaticky, navíc dobrá 80s hudba. A protože je to klasika, dám průměr, ale ta nová verze je skutečně o poznání lepší.(20.9.2010)

Dětská klasika, která dneska sice donutí k úsměvu, ale patří už mezi kultovní snímky. Koho z nás občas neprudili starší kluci a nesnil o tom jak jim díky panu Miyagimu nakope koule? K úctě ke klasice 4* a 70 procent.(6.2.2014)

film mého mládí :)(12.11.2008)

Přesně tak, dětské retro...(26.12.2011)

kto hovori ze nikdy neskusal "capy skok", skusa sa v nom zdokonalit dodnes. vynikajuci pat morita, ktory exceluje v kazdej scene a dobra rocky-ovska atmosfera. romanticka linka ma viac menej nechala chladnym (i ked ako mlade ucho som to v amfiku zral), ale vynikajuci zaverecny turnaj to viac nez dost vynahradzuje...(30.3.2013)

Nemůžu dát jinak, než plné hodnocení. Jeden z nejlepších filmů mého dospívání. Měl jsem dokonce hudební kapelu Mijagi band. Prostě klasika. Pat Morita je machr!(16.11.2008)

• Fanucci

Dost otřesné...příběh, herci, hudba. Ale z nostalgie aspoň 2 hvězdy:-) - 50%(25.5.2010)

Jak se jednoduše a s užitkem pro domácnost naučit karate. A nejen ...(20.5.2011)

55% Kéž bych uměl chytat mouchy do těch bambusový tyček se kterými se v Japonsku hoduje.(15.9.2011)

Vždycky tejden potom, co to šlo v bedně, uměla celá třída karate...(21.3.2011)

80tkový kult, ktorý sa už dočkal aj pôsobivého remaku. Hit, ktorý sadol.(1.3.2011)

• JohnMiller

Dobre no... Ako decko som to žral.. Miyagi san bol týpek ale dneska to už ani z nostalgie nemusím... Za to, to však uznávam viac ako remake s Chanom... To je vrcholná kravina ktorá už teraz zapadla prachom.(24.9.2016)

Tohle jsem mel moc rad(16.1.2007)

Tohle byla paráda a moc jsem to žral. K tomu pan Miagi a jeho učeň Danny. 5*, je to klasika.(18.4.2008)

42. Zlatý Glóbus za rok 1984 - nominace (1) - Nejlepší herec ve vedlejší roli - Noriyuki "Pat" Morita(22.12.2008)

Na tomhle spousta z nás vyrostla, pod 3* nemůžu jít...(12.11.2008)

Klasika od režiséra Rockyho.(10.5.2003)

Kluk je šikanovaný a chce se naučit bojové umění aby se pomstil chlapcovi, který si vyskakuje. Potká Pana Miagiho, který ho začne vše učit. Nakonec se kluk pomstí.(5.9.2010)

Velmi dobrý film, nadprůměrná režie a dobří herci (tedy hlavně Morita a Macchio).(7.9.2009)

Přiměřený děj a souboje. Film nijak nenudí. 55%(28.12.2010)

I když mi hlavní hrdina nepřišel jako rozený bojovník, jednoduchý ale silný příběh mě vtáhl do hry. Nutno také pochválit skvělý soundtrack!(15.1.2012)

V 80. rokoch jednoznacne bomba. A za fajne sceny a za kataristicke bojove umenie dam 62 %(10.4.2013)

"Vyhrát, prohrát není důležitý. Dobře zápasit, máš respekt." ...Karate Kid = pro mě nestárnoucí srdcovka. “Pat Morita was a truly generous actor, a gifted comic, and an even greater friend, ... It was both my honor and privilege to have worked with him and create a bit of cinema magic together.” - Ralph Macchio(18.9.2014)

Mladý Daniel (Ralph Maccio) se se svojí matkou stěhuje z New Jersey do Kalifornie. Zde se mu podaří hnedka první den šlápnout na kuří oko místnímu gangu mladých nabušených karatistů, kteří mu ukazují, že nikdy neměl opouštět Jersey (nojo když někam přijdete a kápovi místního gangu přeberete holku, co se pak lze divit). Od takřka jisté smrti jej ale zachrání místní instalatér, postarší japonec (pardon, Okinawan) Miyagy (Pat Morita). S gangem uzavřou příměří, že se spolu setkají při regulérním souboji na místním šampionátu v Karate. A tak musí Miyagy naučit Daniela vše, aby dokázal šampionát alespoň přežít... Nezapomenutelný film našeho mládí, kdy všichni chtěli být jako Daniel-san (karatistické kroužky byly narvané, a všichni postupně zjišťovali, že film je jenom ... film). Nezapomenutelná výuka starého mistra (natřít, nabrousit, navoskovat) - dokonalé. Z dnešního pohledu (odstupu dvacítky let) sice film ztrácí na kvalitě, nicméně, z nostalgie 3*...(28.7.2008)

film do pohody a navic klasika 4* ale ten konec kdyby pridali 10 minut tak by vubec nevadilo :-)(1.6.2011)

• dANo

Akčný bojový film pre deti... ten záver je fakt strašný gýč.(17.2.2006)

Těchhle sportovních kousků o underdogovi, co to nakonec všem natře, není nikdy dost a tenhle je mezi všemi klasikou.(13.9.2015)

Hrozně jsem to žral(1.10.2007)

Kruhové kryty umýváním auta !!! to si budu pamatovat napořád.(14.7.2011)

Des jsem po třiceti letech omylem narazil v televizi na Karate Kida,uvízl jsem na něm a viděl ho až do konce,sám sebe jsem tím překvapil.Film je odporně předvídatelný,naivní a celkově nepřesvědčivý,přesto mu dávám tři hvězdičky.1*-pan Miyagi,2*-Elizabeth Shue,3*-zoufalá nostalgie.(6.11.2016)

Pre mňa klasika z detstva, ktorá ma nikdy neprestane baviť. Konečne som si ju po rokoch pripomenul na Blu-ray a čudujem sa takému nízkemu hodnoteniu. Krásny film o učení karate štýlom navoskovať, rozotrieť. K tomu troška romantiky a pre mňa 5 hviezd ako vyšitých.(9.12.2018)

Karate Kid je dneska už klasika stejně jako Rocky...Film je příběhem odvahy a taky o tom,že násilí všechno nevyřeší...Dal bych o jednu hvězdičku víc,ale ten závěrečnej kop alá čap mi přijde dost trapnej....Jinak dobry...(3.12.2005)

Kdysi jsem byl z tohoto fimu paf, ale když jsem jej před nějakým časem viděl znova, musím nějaké to procento strhnout, protože mezi hvězdné kousky nepatří. Sympatický Macchio si zahrál svou životní roli podle které si ho každý pamatuje. Hudba vynikající nad ostatní hudební doprovody v žánru, dobrá režie. 75% = 4-/5(9.8.2010)

• lskala

Když jsem byl kluk, byl to totální kult. Každý o tom mluvil a snažil se napodobit hlavního hrdinu. Dnes je to šíleně nudná sračka, která Vás naučí, jak správně mýt okna ... :-) 20% - 1*(18.11.2009)

Proste osmdesatkova legenda, kazdy zna. :)(26.4.2016)

Get him a body bag. Yeah !!!(27.6.2017)

Tohle je jeden z fimů mojeho dětství, jo, v té době chtěl být snad každý kluk karatista nebo přinejmenším boxer...:-)(27.9.2003)

Stupídna klasika... :) ale kopec chlapcov na tom vyrastalo, no ja som bol výnimkou...videl som to, ale ani vtedy mi to dušu "neukradlo"...(30.12.2009)

• MaxipesFik

Hvězdičku dávám z piety (ve dvanácti letech se mi film líbil)(9.9.2010)

Neskutečná klasika, nad kterou slintala celá naše generace, když to tady poprvé viděla. Dračí kopy tehdy napodobovali všichni ve škole. Jo to byly časy. :)(10.5.2012)

• JohnSmith

Je to fakt hodně slabý karate film. Macchio je nesympatický a divný a tak je to se všemi snad kromě Pata Mority.(25.12.2016)

• Jancll

Dávám dvě sentimentální hvězdičky. Seš dobrej La Russo! Jak vtipné...(25.2.2006)

Fajn feel-good osmdesátkovej film, u kterýho mě bavila taková ta milá naivita. Ralph Macchio je sympaťák, Pat Morita fajn borec a i když choreografie soubojů nebyla kdovíco, tak jsem si to užil i přes malinko přepálenou 2hodinovou stopáž. (Netflix, orig.)(18.3.2019)

Naneseš...rozetřeš...(13.1.2009)

Joj, to jsem kdysi miloval, ale už tehdy mi bylo jasný, že Macchio žádné opravdové karate neumí, nicméně film je to krásný.(7.4.2009)

• Bohemák

Předvídatelnější film snad ani neexistuje (kromě "vandammovek").(9.9.2010)

Je tam pár průšvihů, celé je to takové jakoby amatérské, nicméně postava pana Miadžiho, tedy vlastně Miyagiho, je úsměvná a atmosféra filmu je příjemná. Je to lepší, než profi komedie s Jackie Chanem.(9.5.2017)

Majster Miyagi to má dnes za tri.(4.5.2006)

Dnes sem se dívala na ten film jen proto, že mám zítra zkoušky z karate... uff... a můžu k tomu říci jen jediné: "Kéž bych měla takového učitele jako je pan Miyagi.(26.8.2009)

Film mého mládí. Prostě paráda. P. Morita si tu nominaci zasloužil. Přemýšlím, který kluk 80. a 90. let toto neviděl a nevisel u toho.(4.5.2010)

Film naší generace. Po tomhle chtěl každý kluk dělat karate a čapí skoky. Dnes už jen nostalgická vzpomínka(14.3.2009)

Viděl jsem to asi po 10 letech...nemam co dodat! Prostě nářez...(17.4.2009)

Jako většina sportovních filmů: bez valné filmařské kvality, s předvídatelným příběhem, ale stejně zábava sledovat(1.7.2010)

Jooo, na tohle vzpomínám hrozně rád. Kvůli tomuhle snímku jsem dokonce uvažoval, že se dám na bojovej sport. Naštěstí se tak nestalo a mě akorát zůstaly hezké vzpomínky na tuhle "klasiku".(28.1.2011)

Pan Miagi je klasa a jestřábí útok (nebo jak se to jmenovalo) neměl chybu. Pravda, v deseti letech (kdy jsem to viděl poprvé) to mělo ale trochu jiný náboj než teď :)(27.2.2011)

Ale jak oddělit tu nostalgii?(13.10.2012)

• Helldo

Mr. Miyagi is fu**** legend! Jinak ale...ehm....(4.7.2015)

Avildsen rozumie outsiderom a vie ich príbeh poňať tak, aby im rozumel každý. Karate Kid je klasický prípad, kedy sa spojí stará múdrosť z východu a odhodlanie zo západu v jeden dokonalý celok, čo je pripravený zlomiť každú prekážku. Vraví sa, že polovičný úspech tkvie vo výbere záporákov. Tu sa zoznamujeme hneď s dvomi, ktorí si každým pohľadom pýtajú dva-tri pohlavky, teda pokiaľ sú pevne zviazaní. Priateľský soundtrack a záverečný turnaj už len dotvárajú príjemný feeling osemdesiatok.(17.1.2016)

• Hogo Fogo

Otras!(15.1.2009)

První film o karate, který udělal díru do světa. První díl této tetralogie se mi velice zamlouvá, ať už jde o zpracování, nebo o téma bojových umění (a především karate), které je mi velice blízké. Sice jsem se nenarodil v době, kdy tato mánie propukla, přesto jsem neměl problém si snímek plnými doušky vychutnat. Přesto mi ve filmu něco chybělo, možná to bylo málo trénování, málo soubojů, a nějaký výraznější soundtrack... Pořád mi ale uniká podstata zdejšího srovnávání s Italským Hřebcem. Pat Morita v roli karate učitele exceluje, Ralph Macchio je snesitelný hlavní protagonista, a Elisabeth Shue je jeho velice sympatická přítelkyně.(2.1.2015)

Tím, že jsem na to koukal po druhé, dost těžce utrpěly mé dětské vzpomínky. Už úvodní bitku sem si zpětně a zpomaleně projížděl, abych odhalil tajemství záhadného monoklu. Průběh výcviku a randění zase pomalu zvedalo laťku. I když nejlepší obranou je útěk (viz. Život Briana). Docela udiví nekuřáctví u všech postav, Cigarety by víznamně podpořili efektivitu útěku. No a když už nás celým filmem provází hlášky o obranném umění, bylo by asi mnohem efektnější v závěru odstoupit a ukázat tak, že to celý nebyly jen hloupé plky. Herzky se na to kouká a 3* si to zaslouží. Ještě sem si vzpoměl na scénu, kdy spěchá za matkou pečící narozeninový dort a skončil na párty se svou holkou ?(25.7.2009)

Jako malý kluk jsem to měl rád, pár dobrých let jsem to neviděl a asi to ani vidět nechci. Nerad snižuji hodnocení svým starým oblíbeným filmům jen kvůli tomu, že jsem dospěl :).(18.9.2009)

• Hapretor

Jen pro malé zmrdy, co chtějí být karatistou.(5.5.2011)

Nostalgie všechno nespasí a na Karate Kida se už dnes moc koukat nedá,co si budem povídat.Ale míň než tři hvězdy nedám,na to jsem ten film viděl až mockrát.(2.7.2012)

Nostalgie(29.8.2013)

No jo, pro podobně zaměřené filmy věru nejsem cílovou skupinou, na rozdíl od malých (ne)přizpůsobivých spoluobčánků, kteří se na ulici inspirováni podobnou tvorbou směšně „okopávají“, ale s nejmilejší chodíme cvičit tai-chi a tak jsme se zájmem sledovali styčné body obou umění. Překvapilo nás, že mistr učedlníkovi po náročném natěračsko-leštěbném tréninku neprozradil, že si má „vybouchat“ unavené svaly. Nejspíš se nepředpokládá, že by se divák k něčemu podobnému vybičoval. Pan režizér se nejspíš minul dobou ve které žije, jelikož evidentně spíš tíhne k baroku (partnerka hrdiny i ty bujky). Naštěstí dobro o5 zvítězilo nad zlem! Údajně existuje nová verze tohoto filmu, ale z pochopitelných důvodů jsem po něm nepátral. Pozn. pro Cival: Nebyl to „čapí skok“ anóbrž cvik v CZ zvaný „jeřáb“.(11.5.2018)

Jeden z těch lepších filmů věnovaných karate, i když s nepopiratelným vlivem jiného režisérova filmu - Rocky.(13.2.2003)

• plagjoklas

Strasna kravina! Vhodne pre sikanovane decka. Na filme som nasiel 2 svetlé body. Dedkova drezúra a záverečná súťaž v karate. inač nuda k ukúsaniu(15.1.2005)

Ve své době mého mládí velice zamímavý film pro mládež, prostě klasika která se v té době točila a uměla oslovit a vyhecovat mládež :).(24.8.2007)

Jeste ted si vzpominam jak sem si jako malej kluk hral Daniela LaRussa a zkousel se naucit ten kop na jedne noze:-)(14.1.2008)

Natírání plotu a leštění aut jako nejspolehlivější nácvik bojového umění? Neodvratitelný útok v podobě jednoho kopu?... dnes již úsměvné a naivní ...ale dříve? Film, na který se kdejaký klučina třásl, když měl být v televizi ... holt doba byla jiná...:-D Kdekdo hned po vyslovení názvu ví, co to je vlastně za film ... vlastně je to svým způsobem legenda...(15.3.2008)

Báječná léta osmdesátá, ale tento film mě nebral...(25.10.2008)

• Nolanofil

Jeden z tých filmov čo som pozeral ako malý, na nemeckých staniciach stále v reprizach dookola a furt ma to bavilo. Dnes to síce už nieje ono, ale ten jemný nad priemer to stále je.(6.11.2013)

Nezapomenutelný pan Myagi, nezapomenutelné "natři vosk, rozetři vosk" a nezapomenutelný úder jestřába. To vše v tomhle klasickém osmdesátkovém béčku, na které už si dnes moc netroufám, ale kde se zároveň pod tři jít prostě nedá. S dalšími díly už to tak slavné nebylo.(8.9.2014)

O karate ani tolik nejde jako spíš o to jak se těžko hledá v neznámém prostředí místo v životě, kamarádi, přítelkyně... Film měl úspěch ne až tak kvůli bojovému umění, ale právě díky silnému příběhu. Jinak herci karate vůbec neovládali a kdo karate jen trošku rozumí, ten to vidí na první pohled. To je asi největší slabina filmu. Vtipné ale je, že právě onen některými zdejšími experty (viz. Gemini) tolik vysmívaný "jeřábí kop" je ve své podstatě s menšími změnami naprosto validní technika v karate zvaná mae-tobi-geri. Karatista Lyoto Machida tímhle kopem v MMA knockoutoval Randyho Coutura, čímž si vysloužil přezdívku Karate Kid! Pro srovnání - https://www.youtube.com/watch?v=1Y6L9kRRWdk(1.10.2016)

• KdG

Tahle série mě nikdy moc nebrala.(26.5.2010)

Film pro mladé mého mládí, Karate Kida znal každý a -san za jméno si dával taky každý.(27.5.2011)

Film na kterém jsem vyrůstal a který mi vždy dodal sílu a chuť někoho hned jít zbouchat:). Bohužel jsem ale nechodil k Myagiumu do učení, tak to vždycky dopadlo špatně. Čistý 4*(24.6.2011)

• Sykon

Už si ani nevzpomínám, jestli jsem tento film viděl i v dobách jeho největší popularity. Pokud ano, už tehdy asi nijak zvlášť velký dojem neudělal a proto dnes pro mě nemá ani žádnou sentimentální hodnotu. A český dabing dojem jen snižuje.(19.3.2013)

• Azog

Vždy jsem tento film nenáviděl - hlavně pak naivního Ralphíčka.(13.1.2014)

Chtěl jsem se na film po letech podívat. Už to není takové. Ale stačily by kvalitnější bojové scény a přidal bych.(3.7.2015)

• danny_21

Naneseme vosk, rozetřeme vosk, Daniel-san :-) Ani jako dospívajícímu smradovi mi to nepřišlo bůhvíjak akční nebo zábavné, projekce v dospělosti jen potvrdila. Filmů na podobné téma byly mraky a byly i povedenější, Karate Kid patří k těm druhým - 45 %(9.9.2015)

• Likan7

Ten legendární čapí kop jsem si pamatoval trochu vznešeněji teda. Nějaká epická disco hudba, zpomalený záběr, barvy aury kolem hlavních nepřátel, mystický hlas mrtvých bojovníků. Však to znáte :-) Z celého Karate Kid je nejzajímavější, že Ralph Macchio, kterému je 23, vypadá na 16. A ta holka na 25. Jako pár pak vypadají strašně legračně. A ještě legračněji vypadá měření sil mezi namakaným Zabkou a tintítkem Macchiem. Minimálně karate, příběh plný klišé, a ani postavy nejsou nějak extra sympatický. O neuvěřitelně přepálený stopáži ani nemluvím.(1.1.2019)

Je to sice svým způsobem strašný film, ale zároveň má jakési kouzlo. A oproti svým slabým pokračováním má jistou dávku originality a pár lekcí od Mirka Dušína budiž mu připsáno také k dobru. Navíc když si na mistra Miyagiho vzpomene i Father Ted, tak si KK tu jednu hvězdičku navíc určitě zaslouží :-) Ale jestřábí kop prosím už nikdy! :-D(4.2.2008)

You’re the best! Around! Nothing’s gonna ever keep you down.(10.2.2009)

Děsné drama, děsná komédie. Asi jsem na to byl už starý, či co, ale já se chechtal, jako blázen. Už jen za tu ukrutnou zábavu si tenhle kousek zaslouží přes 50% (ovšem ne mnoho).(5.5.2010)

Naivní film, u kterého jsem se ovšem nenudil ani minutu. A u finální scény, mi běhal mráz po zádech od začátku až do konce, tak jak to má být!(22.11.2010)

Není co dodat.(26.1.2011)

• Moiraine

Možná, kdybych Karate Kida viděla někdy v devadesátkách, dojem by byl lepší. Dnes mám ale pocit, že kromě mistra Miyagiho film nemá co jiného nabídnout. A český dabing je opravdu něco tragického.(5.7.2012)

Kvůli tomu jsem začat dělat karate, super film pro dětského diváka 80%(12.9.2015)

No nie je to nejaky mega-super film,ale zase nie je to ani zle,film mojho detstva,uz by som to zaradil medzi klasiku,4 hviezdicky uz len kvoli nostalgii...:-)(2.5.2018)

Škoda, že mě tento film minul v období, kdyby mě nejvíc oslovil, protože mě to teď nutí porovnávat s lepšími snímky, ale ve své době to byl jeden ze skutečných hitů a to celkem oprávněně. Prvky karate hl. hrdiny jsou ale stále i na dnešní dobu netradiční, rozhodně ne špatné.(17.7.2004)

• Pepeto

jedna z najvačších kravín všetkých čias...absolútne nepozerateľné...(20.10.2008)

• Phex

Díky tomuhle filmu se karate stalo dle mě hromadnou záležitostí - pamatuju jak se to dostalo k nám a pak se všude vyrojili karate kluby a začali je plnit "sanové" ze základek. Příběh naivní, ale za tu nostalgii...(30.11.2009)

Nu, původní verze je původní verze a remake z nedávné doby u mě opravdu docela klesl... Ale tento film - dobří herci, věrohodnější podání a celkově mi bližší ;)(10.4.2011)

Určitě nelepší Karate Kid, poměrně jsem se bavil, ale škoda, že Danny La Russo vůbec neuměl karate :D(24.5.2011)

Ten, kdo vyrůstal v generaci prožívající vrchol vlny béčkových karate filmů, tuší, kým jsem se nechal inspirovat při vymýšlení své přezdívky zde na ČSFD a komu bych dnes zároveň rád věnoval tento svůj jubilejní stý komentář: Mladý Daniel La Russo neboli Danielsan, nadšenec do karate, se stěhuje se svojí matkou do Kalifornie, kde potká velkého japonského mudrce, bonsai květináře, správce činžovního domu, majitele zenové zahrady, sběratele starých aut a především největšího mistra balancu pana Miyagiho, který mu pomůže vyřešit trable ve škole, připraví jej na karate turnaj a hlavně mu naznačí etické hodnoty, jimiž by se měl řídit a skrze něž by měla vést jeho životní cesta. Byť podobných filmů bylo natočeno mnoho a většina podle stejného vzorce, první díl Karate Kid nad nimi vyniká a to díky poctivému zpracování vztahu učitel – žák. Vytknul bych pouze použití několika dějových zkratek, což bývá u tohoto žánru zvykem, ale jinak se jedná o naprostou kultovku a přiznávám se: Kdysi jsem se několikrát rozsekal během amatérského zkoušení Miyagiho sokola :-)(25.3.2013)

Jak už zaznělo v HIMYM "Úžasný příběh nadějného bojovníka, který snil o tom, že se stane mistrem. Ale bohužel ho na konci porazil ten šprťácký utřinos, ale naučil se aspoň smířit se s porážkou." Příběh Daniela byl pro mě až nezajímavý, můj největší oblíbenec prostě Johnny Lawrance z Cobra Kai(10.10.2013)

i když jsem ročník 90. je to pro mě klasika kterou jsem od mala s nadšením sledoval. Jestřábí techniku alá lítací pantofel zkoušel ve škole na spolužácích a chtěl se samozřejmě učit i to karate!(25.12.2016)

Film je to poměrně dobrý, ale bojové umění hl. hrdiny je trochu zvláštní(24.1.2003)

¨Teenee osmdesátých, kdo nezažil, nepochopí.(19.9.2005)

Máš nad postelí fakt velkej plakát Karate Kida. To jo, Karate Kid je skvělej film. Je to příběh o mladém karate nadšenci, kterého jeho sny a odhodlání... dovedou až k šampionátu v All Valley. Bohužel ve finále prohraje s tim dementem .. co se učil karate při mytí auta...(15.2.2009)

Tak jsem měl možnost Karate Kida po někakých 15 letech znovu vidět a byl to příjemný návrat do časů mého dětsví. Shodou okolností jsem před časem začal karate dělat, takže jsem to bral i tak trochu jako motivační snímek - hned zítra si seženu nějakou štětku a vyrazím (si) s ní... natřít všchny ploty v okolí:) Okay, co můžu po pár týdnech tréninku říct, tak dobrého karate ve filmu moc nebylo. Jinak ale pohodová podívaná pro "dnešní imbecilní dvacátníky až třicátníky" podpořená vizáží a zvukovou kulisou 80. let minulého století, která by podle mě i dnešní kluky základní školou povinné mohla oslovit.(30.3.2009)

Není co dodat pro mě kultovní film. " Naneseš vosk, rozetřeš vosk. "(10.7.2009)

• gotham

Tak dramatem bych to rozhodně nenazval, spíš nechtěná sportovní komedie. Nemám rád filmy s dětskými hrdiny, to říkám rovnou, přijde mi to nejen nelogické, ale takové neeestetické, prostě to nemusím. Je tu absence prakticky všeho, co má mít alespoň trošku kvalitní film. Odpad to není jen proto, že jsem prostě viděl už horší filmy, ale špatné je to dost. 10%(26.7.2009)

Jedna z největších klasik z doby mého mládí...(26.8.2010)

Příběh jednoduchý a hlavní hrdina naneštěstí taky. Místy se mi zdá, že svoji roli přehrává, ale možná je to jen pocit. Tento film jsem viděl hodněkrát, ale hlavního hrdinu jsem si nikdy neoblíbil. A si jen díky panu Miyagimu dávam tolik hvězdiček.(1.4.2011)

Podíval jsem se na ten film, protože byl hodněkrát zmíněný v how i met your mother.. Díval jsem se a prostě průměr, nic speciálního, nic překvapivého. Ale bohužel nemůžu souhlasit s Barney Stinsonem, že Zabka je pravý Karate kid, protože tam hrál uplného blba :D(14.5.2013)

Môj prvý karate movie a chickjump excelentný :)(10.3.2014)

Po mnoha letech jsem se po rozpačitém rozmyšlení rozhodla oživit střípky tohoto pokladu z dětských let. Happy end tu jde sice cítit v kostech od prvních momentů a štěstí hrdinovi nahrává i v těch nejméně šťastných situacích, ale já - i přes tu značnou míru náznaků, že se bude jednat o dítě štěstěny - tomu klukovi z Jersey pro jistotu nepřestávám ani na okamžik držet palce. Danielův oslnivý úsměv, přidrzlý humor a kuráž mě za odměnu provází příběhem od počátečního vykopnutí dveří až po finální 'crane kick' . Ukazuje mi a připomíná, že cesta za vítězstvím je strnitá a i přesto, že píle a vytrvalost se vyplácí, může lehce přijít vniveč při ztrátě rovnováhy. Danny však naštěstí mě ani svého mistra nezklame, naopak naplní pýchou, a to když získává to nejcennější vítězství - vítězství nad svým největším nepřítelem, sám sebou. Uvědoměním si, že ten nejdůležitější souboj vede právě sám se sebou, předčil Daniel všechna moje očekávání, a já zůstávám u obrazovky až do konce posledních tónů a smutně se loučím. První díl Karate Kid obsahuje všechno, po čem cílené publikum touží, a ještě něco navíc. Kouzlo poselství je o to silnější pro svět dospělých, jen se na něj nikdy nesmí zapomínat dívat dětskýma očima, jinak hrozí, že zůstane nevyslyšeno. 5* právě za to připomenutí důležitosti balance, za různé malé detaily nutící mě k zamyšlení a taky kvůli zdejšímu , pro mě překvapivě, nízkému hodnocení.(1.2.2017)

V oblasti karate filmů, jakých v 80. letech vzniklo přehršel, tento sice nevyniká ani vlivem svou dějovou šablonou, ale svým zaměřením je neobvykle určen pro teenagerské diváctvo, což podobných filmů zase tolik nevzniklo. Máme tu šikanovaného teenagera, kterého naučí bojový styl starý domovník z jeho bydliště, do kterého se zakouká děvče jeho největšího rivala. Soutěž v karate však vše rozhodne. Nic víc, nic míň. Na dvě hodiny stopáže docela málo. Ale jak to už u takových filmů bývá, i zde je dějová linka ohraničena především výcvikem, který je tu předveden vskutku šalamounsky. Kdo by to byl řekl, že běžnými domácími pracemi se lze naučit obrana v karate. Vskutku dobře vymyšleno. Sice je to značně dětinské, ale jako ryze teenagerovský film odveden vcelku dobře.(1.8.2017)

Jeden z filmů na kterých jsme vyrůstal. Ale už tenkrát mi přišly pohyby Danielsana hrozně nešikovné, jako by se pro roli nehodil a karate opravdu nikdy nedělal (i v závěru nebo ostatních dílech). Každopádně jednička je kvalitní béčko 80' let a některé scénky se mi vryly do paměti. 66%(3.12.2018)

Jedna se o takovou karatistickou klasiku, proto takove hodnoceni, pribeh jinak nic moc.(30.8.2003)

Nemozem za to, ale Pat Morita aj s karate kidom... ako to povedat... moja srdcova zalezitost, na ktorej som vyrastala ;)(14.4.2005)

Snímek hodně vysmívaný za naivní prvky. Přesto je to výborný inspirující film. Také bych vyzdvihl výborný duchovně promyšlený průběh příběhu. Sahám po nejvyšším hodnocení a to především z důvodů, že tomuto snímku se ve 100% podařilo vyjádřit životní cíl, s kterým se každý člověk v průběhu života musí poprat.(6.8.2006)

Karate kobra! :P(30.1.2007)

Další z filmů co mě hodně ovlivnil. Nemůžu jinak než plný počet. Toto je prostě legenda.(12.9.2011)

Jeden z prvních filmů na TV Nova. Nevím kolikrát jsem to viděl, ale uměl jsem mýti okna, natírat okapy i jestřába.(20.1.2012)

V pražských kinech se promítal od 15. 8.1991 (Jalta)(26.6.2012)

• kverula

Jak je možné, že hlavní roli dostal takový třasořitka? Jeho karate jsem nevěřila ani ve svých dvanácti. Ale co, když budou dávat Karate Kid v televizi, stejně se ráda podívám.(3.6.2013)

Klasika, čo dodať. No až po jej pozretí si uvedomujem, akou vykrádačkou bol remake tohto filmu s Jackiem Chanom.(19.8.2013)

V komentáři možná budou spoilery, ale myslím že každý ví, jak to dopadne... K filmu Karate Kid jsem se dostala přes neustálé reference z How I Met Your Mother - za což se nestydím, protože (možná bohudík, možná bohužel) nejsem dítě osmdesátých let. Film se i přes svůj název karate věnuje docela málo. Ale bylo to pěkné pokoukání. Průběh filmu dobrý, ale konec mi přišel už dost zrychlený - celý turnaj, finální souboj, závěrečné "uznání" od hlavního záporáka a vědoucný triumfální výraz pana Miyagiho - to vše asi v patnácti minutách. Myslím si, že se z toho dalo vytřískat o něco víc, ale už je to skoro třicet let natočené, tak se to asi těžko změní ;) Každopádně si to asi zařadím mezi osmdesátkové klasiky...(25.12.2013)

Rodinná športová dráma s detským nádychom a poučením pre teenagerov. Jeden zo skvostov 80. rokov.(18.4.2014)

Klasika mého dětství. Dannymu jsem neskutečně fandil a byl bych za něj i dýchal. Tajně jsem doufal, že někdy potkám také podobného pana Miyagiho a ten mě bude učit karate. Znovu se na něj už raději dívat nikdy nebudu, abych nemusel ubírat z hodnocení, které je v mlze krásných dětských vzpomínek.(10.12.2014)

Dětská legenda bojových umění s naprosto famózním kopem na závěr, který byl stokrát napodobován i parodován. ( taky kladné body u mne získavá i hlavní záporák blonďák Zabka, který umí plynně česky ač narozen v New Yorku )(2.7.2015)

Když už nic jiného, tak nás Karate Kid naučil dvě věci: Leštit a natírat a za to mu děkujem.(22.12.2016)

Klasika mládí. Strašně tomu pomáhá postava Miagiho, jak ji zahrál Pat Morita, to Jackie Chan takové charisma rozhodně nemá. Taky je hrozně vidět, že Ralph Macchio ve skutečnosti neměl s karate co dočinění.(10.9.2017)

Hezká pohádka o tom, kterak mladý jinoch leštěním auta a natíránim plotu k umění kung-fu přišel. Snadnější to měl už jen Neo. Tenkrát v 80' to šlo, dnes je to spíš pro zasmání. 50%.(18.1.2018)

...v letech 80. toho bylo hodne natoceneho na styl prave Karate Kida a jemu podobnych (viz treba dalsi dili KK)...osobne ale musim rict, ze tohle je jedine na co se dokazu divat a to i docela s chuti (pravda ze tak maximalne jednou za 5let = )...dejme tomu klasika mezi neklasickymi snimky -alespon pro mne...(18.7.2004)

Film mého mládí z dob, kdy jeste cloveku bylo jasne jak to dopadne :-)(22.4.2005)

"Naneseš vosk, rozetřeš vosk..."(27.7.2007)

Jeden z nezapomenutelných filmů mého ,,90´s dětství".Těžko byte někdy v třiadevadesátém potkali školáka,který by neznal a neviděl Karate Kid.(23.2.2009)

A just! Keď už natočili ten totálprúser remake, tak pridávam piatu *. Toto je originál, ktorý má čaro, atmosféru, skvelého Pat Moritu a výborného Ralpha Macchia. Bez debát, jedna z najjasnejších volieb.(9.9.2010)

Naneseš vosk, rozetřeš vosk!(22.1.2012)

Klasický, avšak zajímavě pojatý film. Jeho největší sílou je Pat Morita coby Miyagy, ale největší slabinou trocha příšerné naivity.(27.7.2012)

Super film mnoha klukovských dětských let. Neviděl jsem už tak posledních 10 let, proto hodnotím po mnoha dávných shlédnutích. Zanechal ve mě stopu - Když na sobě člověk maká, může dosáhnout skoro všeho, čeho chce! (4,7 * )(21.9.2013)

Jestli mne má bídná paměť nešálí, byl jsem na tom v kině dokonce dvakrát. :)(20.1.2014)

Dukaz ze čáp nosi deti :-)(2.7.2015)

Jelikož jsem se neustále setkával u nových filmů a seriálů s odkazy na tento film, musel jsem ho už zkouknout. Tudíž předesílám, že jsem se na film díval bez dávky nostalgie, kterou by způsoboval fakt, že jsem na filmu vyrůstal. Musím říct, že jsem v mnoha ohledech pochopil, proč se o něm i dnes často mluví. Jednoduše je neuvěřitelně nadčasový. Příběh o outsiderovi a o takovém tom teengerovském souboji dobra a zla může v klidu soupeřit s dnešními scénáři. To doplněno o slušnou hudbu a slušného Macchia a Zabku (ačkoliv se jednalo pravděpodobně o jediné skutečně nadprůměrné výkony jejich kariéry) a skvělého Pata Moritu, který zahrál životní roli. Když se to celé sečte a podtrhne, z nějakého důvodu je z toho dobrý film, ačkoliv ani pořádně nevím proč, tak nějak mu nic nechybí, příběh plyne sice předvídatelně, ale rychle a nenuceně. 75%(7.5.2019)

Moje 4* jsou kvůli dětským vzpomínám. Uznávám, celý film je průměr, ale jako dítě jsem to miloval. Ta 4. * je za ten jestřábí kop na konci. To mi málem ukápla slza z toho jak jsem se vrátil do dětských let.(18.7.2004)

Docela me to bavilo... za meho mladi...:)(17.1.2007)

• Bow-Z

Hodně subjektivní hodnocení, ale ve své době jsem čekal akci a na řeči jsem nebyl zvědavej. Zřejmě tam šlo o úplně něco jinýho, ale nehodlám to po letech zjišťovat.(3.10.2007)

Svojho casu skvely film. Pekny priklad toho ze ucitelia nam niekedy (na nasu skodu) nepovedia naco sa niektore veci ucime a az ked zotrvame, dozvieme sa hlbsi zmysel veci.(13.1.2008)

• robzombie

V teenagerských letech mně to docela bavilo... dneska říkám nic moc. Obecně mám rád herecké výkony pana Morita. Zajímavost: Ralphovi Macchio chybí jakýsi typ hormonu, který zabraňuje jeho vývinu..(8.6.2009)

Klasika mého dětství. Jaký měl tento film ohlas bylo vidět hlavně v přeplněných kroužcích karate :-)(9.3.2010)

Velmi solidní osmdesátkový film, který spolehlivě zabaví. "Nanést vosk, rozetřít vosk." :D(13.6.2010)

At si kdo chce co chce rika tohle je klasika....(4.7.2010)

Pekna kopie Rockyho pro deti, vcetne rezisera a autora hudby. Na me to funguje, prestoze to ma 2 hodiny, tak nenudi a Pat Morita je proste dokonalej.(16.10.2010)

Tak nevím, tři a nebo čtyři? Jako teenager bych dal určitě 4*, dnes už ne, ale pořád je to stará dobrá klasika.(5.11.2010)

• Raikiri87

Film mého mládí, který jsem obdivoval. Teď když jsem se na něj podíval po 15 letech, jen jsem nevěřícně kroutil hlavou a ptám se sám sebe, proč do hlavní role nedali někoho, kdo karate umí aspoň okrajově. Tohle je asi první film, kde doufám, že hlavní záporák(Johnny) nakope hlavnímu hrdinovi(daniel-san) prdel. Go go Cobra Kai dojo.(23.8.2011)

Je to dobrý flm, ale třeba nechápu proč tam vyhraje celý turnaj a na ulici ho, každý naklepe to platí u všech třech dílech, ale na druhou stanu mně to bavilo jak ho učí a ani nevěděl, že se učí. Jinak jeden oscar Pat Morita(herec). Jínak je to dobře zpracovanyý a promyšlený příběh.(9.12.2011)

Karate Kida jsme "žrali" za mlada snad všichni. Nebylo kluka co by tenhle film neviděl a když už se někdo takový našel tak si všichni jen klepali na čelo. Ovšem nejsme mladí do nekonečna a už ani Strážci vesmíru nejsou naším oblíbeným seriálem takže i Kida vidíme z trochu jiného úhlu pohledu. Dnes už nesleduju závěrečnou bitvu s takovým napětím ale i přes to se čas od času k tomuto snímku vrátím. Zaslouží si nostalgické tři hvězdy.(19.4.2014)

rozmyslal som nad 4**** ale srdce proste nepusti...v tej dobe pre mna totalny kult.. za mna teda krasne "vylestenych" 5*****(14.2.2015)

NĚJAKEJ TEN SPOILER! Každej jsme měli na základce zlýho kluka, kterýho se všichni báli. Každej jsme měli na základce partu sráčů, kteří sice byli figurky a sami za sebe bezejmenný nuly, ale když fungovali jako pobočníci zlýho kluka, tak to z nich rázem byli páni situace. A každej jsme se občas ocitli v situaci, kdy se tahle banda debilů zaměřila na nás, aby si posílila nulový sebevědomí, zatímco všichni ostatní se klidili, aby náhodou nepřešla řada zase na ně. Čili natočit film o tom, jak takováhle banda debilů řádí na americký střední škole a tyranizuje sympatickýho "hodnýho troubu", aby se pak sympaťák (a vtělení každýho z nás co jsme to zažili) vzchopil a nakonec seřezal zlýho kluka tak, že jen čumí, je sázka na jistotu, se kterou se ztotožní snad každej kdo chodil do školy a měl někdy náběh stát se podobným otloukánkem. A když se to navíc natočí slušně, zapojej se další postavy typu hodnej děda nebo mlaďounká sexbomba na míru školákům, kteří na film půjdou, stane se z podobnýho filmu kultovní záležitost. Stejně jako pro mne, na základce někdy dva-tři roky před koncem bolševika...(4.6.2016)

3 za film +1 za nostalgii z detstvi :)(23.12.2016)

Krásná slečna, borec co se nevzdává, pan Miagi a banda frajírků.... Film je to fajnyy, ale z meho pohledu už prostě starý. Příběh je klasický a schledávám ho dobrým. Co se týče soubojů, je vidět že je to hraný a takový umělý. Herecké výkony oněh záporáků stojí za míň než starou belu. to je opravdová hrůza. Tohle je nostalgie, která rodinu zabaví. Bohužel ten kdo už viděl nové zpracování s Jadenem Smithem, který defakto příběh kopíruje, už nedostane nic, než to samé v obstarožním kabátku. Jediné co je za mě oproti nověmu zpracování lepší, je to, že jde o americký film, z ameriky a s američany. Nejsem rasista, ale to že dnes musí být všechno miltikulturní mi leze na nervy. Tož 3* tomu dám.(24.2.2018)

Vzpominky na detsvi a porad pecka. Serial co ted vysel je skvela nostalgie a lepsi nez Kare Kid se synem Willa Smitha i kdyz Jackie Chan je super(25.6.2018)

Legenda legend :-D(27.2.2019)