Karate Kid

• slovenský

Karate Kid

Rodinný / Drama / Sportovní

USA, 1984, 122 min

Chci stroj času. Chci stroj času. Chci stroj času! "Jaký máte pásek?" "Plátěný, za tři penny."(9.5.2017)

Film mého mládí. Už jenom kvůli tomu závěrečnému čapímu skoku to nemůže být za míň než tři hvězdičky.(28.1.2003)

Oscar 1 nominace: Herec VR - Pat Morita(13.4.2004)

• Gemini

Byla doba, kdy na jeřába každý druhý televizí odkojený hňupík věřil, a to vám pak byla legrace:) Ne, vážně...za Daniel-sana a nezapomenutelné "nanést, rozetřít"...(26.5.2005)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $90,815,558Tržby Celosvetovo $100,400,000/80%/(20.9.2005)

Film sice dost vysmívaný, ale mě se dost líbil (více než Rocky). Ptačí skok je už dnes klasika (velmi často parodovaná). Další díly byly už o dost slabší (hlavně ten třetí) a Ralph je dnes už kdesi v říši zapomnění(7.7.2003)

• Radek99

No, byl to první z filmů hollywoodské ságy o karate, tak byl asi nejlepší z ní. Když to však srovnám s prvním dílem obdobné ságy adorující (a postupně stále více ždímající a finančně dojící) box, myšlena série o italském rohovníku Rockym, je to jako postavit vedle sebe osla a čistokrevného hřebce. První Rocky byl proti Karate Kidovi doslova (a úplně žasnu, že to musím takhle napsat) čistokrevné umění...(20.8.2007)

Rozpočet $-miliónov Tržby Celosvetovo $94,630,558(13.11.2006)

„Na Okinave všetci dobre ovládajú dve veci. Rybárčenie – a karate.“ Kto tvrdí, že vyrastal na 80. rokoch a nepozná Daniela-sana, bonsaje, natieranie plotu, „bocianí postoj“ a láskavého pána Miyagiho (na Oscara nominovaný Pat Morita), mal by si dať štyri kliky. 23-ročný rebel Ralph Macchio (MOJ BRATRANEC VINNY), trpezlivosť, tvrdá robota, atletika, estetika, poučovanie a light akcia o tom, že karate je v srdci a hlave, nikdy nie v svaloch. Snímka má kvalitou ďaleko k Avildsenovmu ROCKYMU (1976), ktorého tínedžerskou verziou je. Kino Považan 1994(12.1.2005)

"Když je balanc, všechno bude lepší... lekce nejen pro souboj, ale i pro život... jeď a najít balanc..." Bonsajový velmistr, starý a moudrý pan Miagi, jehož vnímání karate sahá daleko předaleko, učí mladého Danielsona domácím a zahradním pracem, na nichž mu vštěpuje základy ´prázdné dlaně´. A na závěr jestřábí technika, která uzavírá jednu z filmových klasik bojového umění 80. let. Pat Morita skvěle mentorovský.(10.4.2011)

7/10. Já tuhle dobu fakt žeru. Primitivní námět o překonávání několika problémů (včetně sebe sama) je natočen s láskou a poctivým řemeslem. Pan Miyagi na hrad!(3.3.2019)

Co by všichni ti outsideři dělali, kdyby nebyl Hollywood. Mentor pan Miyagi je se svou aurou skutečně na Oscara a zlatíčko Ali v podání kouzelné Elisabeth Shue si Danny snad ani nezaslouží. Poctivě dodržená šablona dodávající naději, že i v reálném světě vyhrává dobro nad zlem.(6.4.2019)

Film mého dětství, z kterého ovšem další schlédnutí vyloudilo pouze široký úsměv na tváři, .. ovšem vzpomínky, jsou vzpomínky, a nejeden kluk i holka se dali po zkouknutí tohoto filmu na karate .. ovšem do doby, než pochopili jaká je realita : o) Přesto jsem rád, že jsem mohl znovu po letech zkouknout "Navoskovat, rozetřít, navoskovat, rozetřít . . " a pousmát se a zavzpomínat. O trošku slabší, než Mistr Kickboxu (o 5 % :o)). 60 %(4.6.2009)

Šablonovitá pohádka o otloukánkovi a jeho cestě k získání úcty a holky snů, jejíž kouzlo přetrvává i v novém tisíciletí. Ztráta tempa v polovině zamrzí, Macchio je v originále trochu otravnější než v legendárním českém dabingu, ale tréninkovou pasáž má Avildsen i v tomhle případě v malíku, Elisabeth Shue je tradičně k pomilování a ve finálovém mači už nostalgie pracuje jako když bylo člověku deset. A ten soundtrack. Ten SOUNDTRACK!(29.11.2006)

Navoskovat, rozetřít, navoskovat, rozetřít......(29.4.2004)

Někdo připomíná Rockyho, to je trochu jiná liga a hlavně zbytečné srovnávání. I když za oběma kousky stojí chicagský rodák John G. Avildsen. Hit ročníků narozených zhruba v letech 1980 až 1985 bezostyšně využívá stokrát omleté klišé, kterak nové prostředí a nová láska přináší i nové konflikty, které našeho hrdinu přivádějí až ke starému bonsajovému panu Miyagimu, který se stane jeho učitelem a mentorem. Jisté kouzlo to má i dnes, kdy snímek i přes přepálenou stopáž plyne docela svižně.(21.10.2014)

Stará VHS nostalgia z časov, keď sa v porevolučnej Českej a Slovenskej Federatívnej Republike veselo kupovali pirátske video kazety, s príšerným dabingom, niekde na burze. Americká klasika športového filmu osemdesiatých rokov. "Karate Kid"! Skúsený, japonský majster Miyagi zasväcuje, za pomoci svojráznych, praktických cvičení, mladého teenagera Dannyho do umenia zvaného karate. Nestará sa len rozvoj jeho bojových schopností, ale je mu aj radcom a vzorom pri duševnom dospievaní. Predstaviteľ hlavnej úlohy Ralph Macchio je ako herec dosť mizerný, ale svojim spôsobom je to sympatický borec. ***(12.7.2010)

Klasický oldschoolový snímek o tom, jak se z utlačovaného outsidera stal poctivým cvičením od zkušeného trenéra pořádný nakopávač zkažených zadků. No prostě klasa! 65%.(14.4.2009)

Já jsem ještě nehodnotila "Karate Kida"? Jak se to mohlo stát? Akční film pro děti, kult mého pubertálního dětství, vždycky jsem si přála být na Danielově místě :-). Ségře jsem skoro vyrazila oko papučí při imitaci kopu jeřába (nebo kýho ptáka:-)). Nemůžu jít pod čtyři hvězdičky, tenhle film se trefil do noty mé fascinaci bojovým uměním, touze po spravedlnosti a potrestání zla, nad tímhle ani dospělácký cynismus nemá moc:-). Akorát nechápu, proč se tady tenhle filmeček pro školáky srovnává s "Rockym"? Mám poměřovat večerníček "O Mašince Tomášovi" s "Ostře sledovanými vlaky"? Přece nejde dávat rovnítko mezi produkci pro děti a pro dospělé, kritéria jsou rozdílná (pravda, ne vždy, některé dospělácké filmy jsou blbé jak "Teletubbies":-)). 75%(4.5.2010)

• cheyene

Karate = bojové umění. Kid = děcko, dětský, kůzle ... Za mě odpad, přestože tam byla jedna nebo dvě scény dobré.(31.12.2006)

Kdo tenhle film za svého mládí nežral? od začátku je jasné jak ten film dopadne, ale to nic nemění na tom, že je to jedna z neumírajících perliček své doby. Miyagi rulezzz(27.12.2006)

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11