Karate Kid

Rodinný / Drama / Sportovní

USA, 1984, 122 min

• Hogo Fogo

Otras!(15.1.2009)

A zase si jednou nadávám, že jsem ve svém dětství zasklil nějakou klasiku. Protože Karate Kida bych jako malý kid posedlý Strážci vesmíru, Hromkočkami a Matrixem vážně miloval. A přitom to je karate film, který je prakticky bez karate. Toho se dočkáme jen na konci a popravdě jde o nejslabší část celého filmu. Hudebně podkreslená sekvence soubojů (po americku montáž) je ještě dobrá, ale finální souboj Dannyho s Johnnym stojí za prd! Jinak ale převládá nadšení. Dokonalé comming of age, jehož příběh je navíc vcelku originální a i tam, kde na první pohled sleduje šablonu, se většinou nebojí vyhnout se té nejvyšlapanější cestičce. Ano, je to naivní a zjednodušující, ale je to film pro děti. Nebýt toho slabého finále, nebál bych se napálit plný počet. PS: Nějak nepobírám, že z celé dětské trojice je suverénně nejstarší Ralph Macchio.(11.11.2018)

Původní verze Karate Kid, byla asi nejlepší, ze všech dalších dílů a remakeů. Od samotného příběhu, až třeba po hudbu od Ace of base :-)(2.7.2015)

Další z řady mých oblíbených dětských záležistostí, která kolovala na tehdejších VHSkách od jednoho kámoše ke druhému jako na běžicím pásu a všichni jsme se snažili naučit ten slavný ptačí kop, který beru jako symbol celého snímku. Všechny herecké role mají charakter a skvěle se na ně bez jediné vyjímky kouká. Pat Morita však stojí hrdě a zaslouženě na vrcholku jich všech a domnívám se, že navždy zůstane v srdcích diváků tím starým roztomilým Miyagim, ikdyž se za svou bohužel už uzavřenou kariérou nahrál dalších rolí habaděj. Scénář není nijak složitý a každý si dokáže po pár scénách asi sám doplnit, jak to celé dopadne. Což nám, ale jako dětem přímo vyhovovalo, protože třeba takového Predátora z tétež doby, jsem správně dokázal pochopit až o několik let později. Když se ale velmi hluboce zamyslím, tak to asi není úplně spravný srovnávací příklad :D Nesmím ani zapomenout na úžasnou práci Billyho Contiho, který sepsal úžasný soundtrack a spolu s klasickými 80tkovými kapelami jako byli Survivor či Joe Esposito, se jedná přímo o atomovou nostalgickou bombu. To všechno si myslím jsou podmětné důvody, proč musím hodnotit plnou polní hvězdičkovou známkou.(13.12.2010)

• Lacike

Aj ked som videl tuto seriu v spravnom veku a v dobe, ked bola u nas v kurze, tak ma nikdy nenadchla. Napriek tomu, ze zapletka je roztomile naivna, osemdesiatkovu atmosferu mam rad, Miyagi je zabavny, Elisabeth Shue neskutocne nadherna, tak ma to nejak nebavi. Ralph Macchio mi nie je sympaticky a ani nie je dobry herec. Cela ta jeho romanticka linia ma vôbec nebavila. Zapletka s tyranom Johnnym musela byt otrepana uz v dobe vzniku filmu. Jedine co aj po rokoch funguje su treningove sceny s Miyagim pri ktorych nezabudne ani na svoje mudra. Bitky nie su zle, ale ani nic co by ma ohurilo. Prinajlepsom je to priemerny film. Po dlhych rokoch som si ho pustil len kvôli nadchadzajucej serii Cobra Kai a pravdepodobne si to uz viackrat nepustim. 5/10.(21.5.2018)

Karate je způsob života ne jenom bojové umění. Film mých dětských let. Pan Miyagi je nezapomenutelná postava.(11.7.2008)

V originále je Pat Morita vážně dokonalej... -Banzai! -Bonsai? -BANZAI!!(15.11.2008)

Nedalo mi to a po novém remaku jsem si pustil originál, abych mohl porovnat obě verze. A nestává se často, aby byla předělávka lepší než origoš. Toto je jeden z těch případů. Zde se děj odehrává v Kalifornii a hlavní hrdina je běloch, poněkud dospělejší. Tehdy to moždá byl hit, dnes se to ale nemůže rovnat s podobnými bojovými filmy. Můj názor. Ty boje mi tam přišly strašně pomalé a obyčejné a hlavní hrdina Ralph Macchio mi přišel místy hoodně vystrašenej. Byly tam i sekvence, které se do písmene přenesly do nové vérze, hlavně co se týče namluvených pasáži. Ale abych jen nekritizoval, třeba pan Miyagi na mě působil velmy sympaticky, navíc dobrá 80s hudba. A protože je to klasika, dám průměr, ale ta nová verze je skutečně o poznání lepší.(20.9.2010)

film mého mládí :)(12.11.2008)

Dětská klasika, která dneska sice donutí k úsměvu, ale patří už mezi kultovní snímky. Koho z nás občas neprudili starší kluci a nesnil o tom jak jim díky panu Miyagimu nakope koule? K úctě ke klasice 4* a 70 procent.(6.2.2014)

Přesně tak, dětské retro...(26.12.2011)

kto hovori ze nikdy neskusal "capy skok", skusa sa v nom zdokonalit dodnes. vynikajuci pat morita, ktory exceluje v kazdej scene a dobra rocky-ovska atmosfera. romanticka linka ma viac menej nechala chladnym (i ked ako mlade ucho som to v amfiku zral), ale vynikajuci zaverecny turnaj to viac nez dost vynahradzuje...(30.3.2013)

Nemůžu dát jinak, než plné hodnocení. Jeden z nejlepších filmů mého dospívání. Měl jsem dokonce hudební kapelu Mijagi band. Prostě klasika. Pat Morita je machr!(16.11.2008)

• Fanucci

Dost otřesné...příběh, herci, hudba. Ale z nostalgie aspoň 2 hvězdy:-) - 50%(25.5.2010)

Jak se jednoduše a s užitkem pro domácnost naučit karate. A nejen ...(20.5.2011)

55% Kéž bych uměl chytat mouchy do těch bambusový tyček se kterými se v Japonsku hoduje.(15.9.2011)

80tkový kult, ktorý sa už dočkal aj pôsobivého remaku. Hit, ktorý sadol.(1.3.2011)

Vždycky tejden potom, co to šlo v bedně, uměla celá třída karate...(21.3.2011)

• JohnMiller

Dobre no... Ako decko som to žral.. Miyagi san bol týpek ale dneska to už ani z nostalgie nemusím... Za to, to však uznávam viac ako remake s Chanom... To je vrcholná kravina ktorá už teraz zapadla prachom.(24.9.2016)

Tohle jsem mel moc rad(16.1.2007)

Tohle byla paráda a moc jsem to žral. K tomu pan Miagi a jeho učeň Danny. 5*, je to klasika.(18.4.2008)