Karate Kid

• slovenský

Karate Kid

Rodinný / Drama / Sportovní

USA, 1984, 122 min

Režisér John G. Avildsen natočil dvě věci, které se pro mně staly jistým kultem. Určitě je to Rocky a potom určitě Karate Kid. Stejně tak Rocky a stejně tak Karate Kid se staly filmy mého dětsví a když jsem byl malý, tak mi tyto dva filmy běželi téměř nonstop na VHS. Karate Kid mně baví i teď po několika letech od prvního zhlednutí. Hlavni hrdina Daniel byl zhruba ve věku, ve kterém jsem teď já, takže to je jedním z důvodů, proč mně to bere i teď. Sice je v názvu slovo karate, ale že by se předvádělo nějaké skvělé souboje s uchvacující choreografií, to vůbec! Sympaťák Ralph Macchio mně přesvědčil možná tak jeho výkon, ale co se týče bojového umění, tak to je ubohé. Během závarečného turnaje jsme sice měli možnost vidět něco málo z karate, ale i tak to bylo nic moc. Zaujala mně technika tréninku pod vedením borce pana Miagiho, kterého skvěle ztvránil Pat Morita. A aby se bylo na co dívat, tak nám v obsazení nesměla chybět krásná Elisabeth Shue. Pro mně osobně je tento film kultovní a nostalgickou záležitostí!(12.4.2008)

Get him a body bag. Yeah !!!(27.6.2017)

Tohle je jeden z fimů mojeho dětství, jo, v té době chtěl být snad každý kluk karatista nebo přinejmenším boxer...:-)(27.9.2003)

Stupídna klasika... :) ale kopec chlapcov na tom vyrastalo, no ja som bol výnimkou...videl som to, ale ani vtedy mi to dušu "neukradlo"...(30.12.2009)

• MaxipesFik

Hvězdičku dávám z piety (ve dvanácti letech se mi film líbil)(9.9.2010)

Neskutečná klasika, nad kterou slintala celá naše generace, když to tady poprvé viděla. Dračí kopy tehdy napodobovali všichni ve škole. Jo to byly časy. :)(10.5.2012)

• JohnSmith

Je to fakt hodně slabý karate film. Macchio je nesympatický a divný a tak je to se všemi snad kromě Pata Mority.(25.12.2016)

• Jancll

Dávám dvě sentimentální hvězdičky. Seš dobrej La Russo! Jak vtipné...(25.2.2006)

Fajn feel-good osmdesátkovej film, u kterýho mě bavila taková ta milá naivita. Ralph Macchio je sympaťák, Pat Morita fajn borec a i když choreografie soubojů nebyla kdovíco, tak jsem si to užil i přes malinko přepálenou 2hodinovou stopáž. (Netflix, orig.)(18.3.2019)

Naneseš...rozetřeš...(13.1.2009)

Joj, to jsem kdysi miloval, ale už tehdy mi bylo jasný, že Macchio žádné opravdové karate neumí, nicméně film je to krásný.(7.4.2009)

• Bohemák

Předvídatelnější film snad ani neexistuje (kromě "vandammovek").(9.9.2010)

Je tam pár průšvihů, celé je to takové jakoby amatérské, nicméně postava pana Miadžiho, tedy vlastně Miyagiho, je úsměvná a atmosféra filmu je příjemná. Je to lepší, než profi komedie s Jackie Chanem.(9.5.2017)

Majster Miyagi to má dnes za tri.(4.5.2006)

Dnes sem se dívala na ten film jen proto, že mám zítra zkoušky z karate... uff... a můžu k tomu říci jen jediné: "Kéž bych měla takového učitele jako je pan Miyagi.(26.8.2009)

Film mého mládí. Prostě paráda. P. Morita si tu nominaci zasloužil. Přemýšlím, který kluk 80. a 90. let toto neviděl a nevisel u toho.(4.5.2010)

Film naší generace. Po tomhle chtěl každý kluk dělat karate a čapí skoky. Dnes už jen nostalgická vzpomínka(14.3.2009)

Viděl jsem to asi po 10 letech...nemam co dodat! Prostě nářez...(17.4.2009)

Jako většina sportovních filmů: bez valné filmařské kvality, s předvídatelným příběhem, ale stejně zábava sledovat(1.7.2010)

Jooo, na tohle vzpomínám hrozně rád. Kvůli tomuhle snímku jsem dokonce uvažoval, že se dám na bojovej sport. Naštěstí se tak nestalo a mě akorát zůstaly hezké vzpomínky na tuhle "klasiku".(28.1.2011)

Pan Miagi je klasa a jestřábí útok (nebo jak se to jmenovalo) neměl chybu. Pravda, v deseti letech (kdy jsem to viděl poprvé) to mělo ale trochu jiný náboj než teď :)(27.2.2011)