poster

Karate Kid

 • anglický

  The Karate Kid

 • slovenský

  Karate Kid

Rodinný / Drama / Sportovní

USA, 1984, 122 min

Komentáře uživatelů k filmu (205)

 • Kratoc
  ***

  Pan Miagi je klasa a jestřábí útok (nebo jak se to jmenovalo) neměl chybu. Pravda, v deseti letech (kdy jsem to viděl poprvé) to mělo ale trochu jiný náboj než teď :)(27.2.2011)

 • Velemír
  ***

  Ale jak oddělit tu nostalgii?(13.10.2012)

 • Helldo
  **

  Mr. Miyagi is fu**** legend! Jinak ale...ehm....(4.7.2015)

 • Paldiny
  ***

  Avildsen rozumie outsiderom a vie ich príbeh poňať tak, aby im rozumel každý. Karate Kid je klasický prípad, kedy sa spojí stará múdrosť z východu a odhodlanie zo západu v jeden dokonalý celok, čo je pripravený zlomiť každú prekážku. Vraví sa, že polovičný úspech tkvie vo výbere záporákov. Tu sa zoznamujeme hneď s dvomi, ktorí si každým pohľadom pýtajú dva-tri pohlavky, teda pokiaľ sú pevne zviazaní. Priateľský soundtrack a záverečný turnaj už len dotvárajú príjemný feeling osemdesiatok.(17.1.2016)

 • Hogo Fogo
  odpad!

  Otras!(15.1.2009)

 • Claude Speed
  *****

  První film o karate, který udělal díru do světa. První díl této tetralogie se mi velice zamlouvá, ať už jde o zpracování, nebo o téma bojových umění (a především karate), které je mi velice blízké. Sice jsem se nenarodil v době, kdy tato mánie propukla, přesto jsem neměl problém si snímek plnými doušky vychutnat. Přesto mi ve filmu něco chybělo, možná to bylo málo trénování, málo soubojů, a nějaký výraznější soundtrack... Pořád mi ale uniká podstata zdejšího srovnávání s Italským Hřebcem. Pat Morita v roli karate učitele exceluje, Ralph Macchio je snesitelný hlavní protagonista, a Elisabeth Shue je jeho velice sympatická přítelkyně.(2.1.2015)

 • merigieren
  ***

  Tím, že jsem na to koukal po druhé, dost těžce utrpěly mé dětské vzpomínky. Už úvodní bitku sem si zpětně a zpomaleně projížděl, abych odhalil tajemství záhadného monoklu. Průběh výcviku a randění zase pomalu zvedalo laťku. I když nejlepší obranou je útěk (viz. Život Briana). Docela udiví nekuřáctví u všech postav, Cigarety by víznamně podpořili efektivitu útěku. No a když už nás celým filmem provází hlášky o obranném umění, bylo by asi mnohem efektnější v závěru odstoupit a ukázat tak, že to celý nebyly jen hloupé plky. Herzky se na to kouká a 3* si to zaslouží. Ještě sem si vzpoměl na scénu, kdy spěchá za matkou pečící narozeninový dort a skončil na párty se svou holkou ?(25.7.2009)

 • Košoun
  ***

  Jako malý kluk jsem to měl rád, pár dobrých let jsem to neviděl a asi to ani vidět nechci. Nerad snižuji hodnocení svým starým oblíbeným filmům jen kvůli tomu, že jsem dospěl :).(18.9.2009)

 • Hapretor
  *

  Jen pro malé zmrdy, co chtějí být karatistou.(5.5.2011)

 • Wolvie
  ***

  Nostalgie všechno nespasí a na Karate Kida se už dnes moc koukat nedá,co si budem povídat.Ale míň než tři hvězdy nedám,na to jsem ten film viděl až mockrát.(2.7.2012)

 • HArna
  ***

  Nostalgie(29.8.2013)

 • Brtniik
  ***

  No jo, pro podobně zaměřené filmy věru nejsem cílovou skupinou, na rozdíl od malých (ne)přizpůsobivých spoluobčánků, kteří se na ulici inspirováni podobnou tvorbou směšně „okopávají“, ale s nejmilejší chodíme cvičit tai-chi a tak jsme se zájmem sledovali styčné body obou umění. Překvapilo nás, že mistr učedlníkovi po náročném natěračsko-leštěbném tréninku neprozradil, že si má „vybouchat“ unavené svaly. Nejspíš se nepředpokládá, že by se divák k něčemu podobnému vybičoval. Pan režizér se nejspíš minul dobou ve které žije, jelikož evidentně spíš tíhne k baroku (partnerka hrdiny i ty bujky). Naštěstí dobro o5 zvítězilo nad zlem! Údajně existuje nová verze tohoto filmu, ale z pochopitelných důvodů jsem po něm nepátral. Pozn. pro Cival: Nebyl to „čapí skok“ anóbrž cvik v CZ zvaný „jeřáb“.(11.5.2018)

 • Denny
  ***

  Jeden z těch lepších filmů věnovaných karate, i když s nepopiratelným vlivem jiného režisérova filmu - Rocky.(13.2.2003)

 • plagjoklas
  **

  Strasna kravina! Vhodne pre sikanovane decka. Na filme som nasiel 2 svetlé body. Dedkova drezúra a záverečná súťaž v karate. inač nuda k ukúsaniu(15.1.2005)

 • LordMysti
  ****

  Ve své době mého mládí velice zamímavý film pro mládež, prostě klasika která se v té době točila a uměla oslovit a vyhecovat mládež :).(24.8.2007)

 • Vali007
  ***

  Jeste ted si vzpominam jak sem si jako malej kluk hral Daniela LaRussa a zkousel se naucit ten kop na jedne noze:-)(14.1.2008)

 • Jeand´Boa
  ***

  Natírání plotu a leštění aut jako nejspolehlivější nácvik bojového umění? Neodvratitelný útok v podobě jednoho kopu?... dnes již úsměvné a naivní ...ale dříve? Film, na který se kdejaký klučina třásl, když měl být v televizi ... holt doba byla jiná...:-D Kdekdo hned po vyslovení názvu ví, co to je vlastně za film ... vlastně je to svým způsobem legenda...(15.3.2008)

 • inutihar
  ***

  Báječná léta osmdesátá, ale tento film mě nebral...(25.10.2008)

 • Nolanofil
  ***

  Jeden z tých filmov čo som pozeral ako malý, na nemeckých staniciach stále v reprizach dookola a furt ma to bavilo. Dnes to síce už nieje ono, ale ten jemný nad priemer to stále je.(6.11.2013)

 • Mik_e
  ***

  Nezapomenutelný pan Myagi, nezapomenutelné "natři vosk, rozetři vosk" a nezapomenutelný úder jestřába. To vše v tomhle klasickém osmdesátkovém béčku, na které už si dnes moc netroufám, ale kde se zároveň pod tři jít prostě nedá. S dalšími díly už to tak slavné nebylo.(8.9.2014)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace